Конспект логопедичного заняття в старшій групі «Звуки (П - пь), буква П. Заняття з навчання грамоті на тему" Звуки П, пь

Махметова Наталія Сергіївна
Відкрите заняття «Поняття звук [п] - [п '], буква п, дзвінкий і глухий звук»

Тема: « Поняття звук П, звук пь, буква П, дзвінкий і глухий звук»

мета: Познайомити дітей з буквою П і звуками [п] і [п '].

завдання:

1. Освітні:

уточнити артикуляцію звуків [П], [Пь];

Удосконалювати навик фонематичного аналізу і синтезу;

Вчити визначати позицію звуку в словах;

Ознайомити дітей з графічним чином літери П;

Вчити аналізу і синтезу складів АП, ОП, УП.

2. Розвиваючі:

Розвивати слухову пам'ять, увагу і сприйняття;

Розвивати уміння концентрувати увагу;

Розвивати уміння контролювати імпульсивні дії;

Вчити дітей виплеснути в прийнятній формі напругу, що нагромадилася (Гнів).

3. Виховні:

Виховувати навик чіткого вимови звуків [П], | Пь |;

Виховувати вміння працювати протягом всього заняття.

устаткування: Предметні картинки (Листоноша, порося, півень); сигнальні картки); конверти із завданнями;

Методи і прийоми роботи з дітьми:

демонстрація (Розгляд)

практичні методи:

Вправа;

Ігрові методи:

Уявна ситуація в розгорнутому вигляді;

гра «Ляскни в долоні»

словесні методи:

Розповідь вихователя;

план заняття:

1. Організаційний момент

2. Повідомлення теми заняття

3. Характеристика звуків«П», «Пь»

4. Робота з підручником

5. Физкультминутка

6. Закріплення вивченого матеріалу

7. Підведення підсумків заняття

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

Психогимнастика (дозволяє дітям зняти емоційну напругу, коригує емоційно-вольову сферу).

Зобразіть сваряться птахів.

Зобразіть поросят, які злякалися вовка.

Тепер подивіться один на одного, посміхніться, назвіть один одного ласкаво (Після цього діти сідають).

II. повідомлення теми заняття.

(Педагог пропонує дітям відгадати загадки)

1. По квартирах і будинках

Багато листів, телеграм

Він приносить адресатам.

Як звуть його, хлопці? (Листоноша)

2. Рожева спинка,

А на ній щетина,

свинки дитина

Звати його ... (Порося)

3. Гребінець аленький,

Кафтанчік Рябенький,

Подвійна борідка.

4. З - за трідяветь земель

Мчить паперовий Журавель

Але пірнув в поштову скриньку (Лист)

який перший звук в слові«Листоноша»? (звук П)

який перший звук ви почули в слові «Півень»? (Звук [пь])

Здогадайтеся, про яких звуках будемо говорити сьогодні? (Про звуках [П], [Пь])

III. характеристика звуків [П |. [Пь |.

вимовте звук [П]. Що ви бачите? (Губи стискаються і розтискаються і створюють перешкоду повітрю)

Спробуйте проспівати звук [П].

Виходить? (Ні)

значить, звук [П | голосний або приголосний? (Згідний).

В який будиночок ми його поселимо? (В синій) (Демонструється синій будиночок)

Покладіть руку на горло, скажіть звук. Голос спить або дзвенить? (Спить)

значить, звук [П] глухий або дзвінкий? (глухий)

який звук ми вимовляємо твердо [П] або [пь]? (Звук [П |)

Яким кольором ми позначає твердий звук? (Синім)

А як ми вимовляємо звук [пь]? (М'яко)

Яким кольором ми позначаємо м'який звук? (Зеленим)

який перший звук в слові листоноша? твердий звук [П]

який перший звук в слові«Півень»? [Пь]

Назвіть перший звук в слові«Порося» [П]?

Назвіть перший звук в слові«Лист» [Пь]

А тепер скажіть, який звук [П]? (Згідний, твердий, глухий) .

IV. Робота з підручником.

Послухайте, які звуки вимовляють звукоежкі: «П», «Пь». Вимовте і ви їх. Вони голосні або приголосні? (Приголосні). зліва який звук? (Твердий, яким кольором ми його позначимо? (Синім). справа який звук? (М'який, яким кольором ми його позначимо? (Зеленим). Хлопці, Грамотійка миє посуд. Назви, що він вже вимив? (Половник, піалу). Давайте обведемо ці предмети по контору і домалюємо схеми. який перший звук в слові«Ополоник»? [П], яким кольором ми позначимо його на схемі? (Синім). який перший звук в слові«Піала»? [Пь], яким кольором позначається на схемі? Зустрітися з буквою П. Послухайте, я розповім вам вірш про букві П.

Буква П на міст схожа,

По мосту йде перехожий.

А внизу через прохід

Пропливає пароплав.

Хлопці, з скількох паличок полягає літера«П»? (З трьох). Візьміть три олівця і викладіть цю буку у себе на парті. звуки П і пь позначаються цієї буквою. Давайте напишемо цю букву. Розгляньте малюнок. Прочитайте, що пропищала миша, побачивши кота? [ПІ]. Що зробив кіт? Прочитайте. [АП]. Напишіть ці слова. скільки звуків у кожному слові? (два). який перший звук в слові«Пі»? [Пь] (М'який). Яким кольором позначимо? (Зеленим). який другий звук? [І]. Яким кольором позначимо? (Червоним). Розфарбуйте схему під словом «Ап» самостійно.

V. Фізкультхвилинка.

А зараз відпочинемо.

Раз - піднялися, потягнулися,

Два - зігнулися, розігнулися,

Три - в долоні три бавовни,

Головою три кивка.

На чотири - руки ширше.

П'ять - руками помахати.

Шість - за парту тихо сісти.

Якщо це слово "на підлозі", То присідаємо, якщо "на стелі", То піднімаємо руки вгору: Плінтус, лампа, паркет, побілка, палас, павучок.

Ляскни в долоні, якщо почуєш звук [П]

Павучок приїхав на базар.

Мухам павучок привіз товар.

Він його розвісив на Осинка:

«Хто з вас бажає павутинки?»

VI. Закріплення вивченого матеріалу

тепер пограємо (Розвиток слухового сприйняття). Я буду називати звуки [П] [пь], А ви будете піднімати синій кружечок, якщо почуєте твердий звук, Або зелений, якщо почуєте м'який звук.

Пенал, півень, парта, пилосос, рукавичка, пила, пісня, пес, бджола, парк, поле, подарунок, помідор, п'ятниця, грубка, Петя, павич.

А зараз, хлопці, я пропоную вам повторити склади: ПА, ПВ, ПЗ, пе, пи, ПІ, ПУ, ПЮ, ПЕ, ПЕ, МА. Скажіть мені, який склад зайвий? (МА).

Хлопці перед вами лежать листки з буквами. Я попрошу вас підкреслити тільки літери«П». А П У О П І Ї И П М Ю П Е Я П

VII. Підведення підсумків заняття. Оцінка роботи дітей. Молодці! Із завданням впоралися відмінно, які звуки ми сьогодні вивчали? ([П], [пь]) Назвіть по одному слову з звуком [П].

цілі:

  • Розвиток слухового сприймання.
  • Ознайомити з поняттями м'який, твердий.
  • Формування фонематичного слуху.
  • Розвиток фонематичного аналізу.
  • Розвиток пам'яті.

матеріал:

  • Картинки на заданий звук
  • Гуртки червоного, зеленого і синього кольору, рахункові палички.

заняття:

1. Організаційний момент.

Сяде той, кого я назву ласкаво.

2. Повторюємо голосні звуки (АУ, АУІ, УОЕ).

Це якісь звуки? (Голосні)

Чому? (Тому що їх можна співати)

Яким кольором ми їх позначаємо? (Червоним)

3. Знайомство з новим звуком.

Показ картинок (тато, порося, поганка, пакет, помідор, пінгвін, пиріжок, гармата)

На який звук починаються всі ці картинки? (На звук П)

Звук П приголосний (співати його не можна), П твердий (вимовляємо грізно), дружить з синім хлопчиком.

Пь м'який (вимовляємо ласкаво) дружить із зеленим хлопчиком.

4. Дидактична гра «Уважні вушка».

Я буду називати різні звуки, а ви хлопніть в долоні, коли почуєте звук П.

А Л И М У У О

Ляскни в долоні, коли почуєш склад зі звуком П.

ПА ГА ТАК ПІ

5. Повтори за мною, не помилися:

ПЯ ПЯ ПА
АП АП УП

5. Звуковий аналіз складів.

Я буду називати склад, а ви на парті викладаєте кружечки, відповідні звуків.

ПА (синій і червоний)
ПІ (зелений і червоний)
ЕП (червоний і синій)

6. Диференціація П-пь.

У кожного хлопчика є свої картинки. У синього хлопчика картинки які починаються на звук П, а у зеленого на звук пь.

Кому віддамо тата? (Синього), а пиріжок? (Зеленому).

7. Знайомимося з буквою П.

Подивіться, що я написала на дошку (це БУКВА П), ось так вона пишеться, звуки ми чуємо, а букви пишемо.

Давайте кожен збере букву П з рахункових паличок. І все разом прочитаємо її.

8. Дидактична гра «Назви ласкаво».

Я показую картинку на звук П, пь, а ви називає ласкаво.

9. Дидактична гра «Порахуй до 5".

Я Вам роздам картинки, а ви вважаєте те, що зображено.

1 помідор, 2 помідори, 3 помідори і т.д.

Підсумок заняття:

З якими звуками ми сьогодні познайомилися? (З П-пь), згадайте, які картинки були у мене на звук П-пь?

Юшина Світлана Сергіївна,
вчитель-логопед,
ГБОУ Гімназія 1519

Звуки [П], [пь], буква П

мета: познайомити дітей збуквою П і звуками [п] і [п '].

завдання :

    освітні:

    уточнити артикуляцію звуків [П], [Пь];

    удосконалювати навичку фонематичного аналізу і синтезу;

    вчити визначати позицію звуку в словах;

    познайомити дітей з графічним чином літери П;

    вчити аналізу та синтезу складів АП, ОП, УП.

    Розвиваючі:

    розвивати слухову пам'ять, увагу і сприйняття;

    розвивати вміння концентрувати увагу;

    розвивати вміння контролювати імпульсивні дії;

    вчити дітей виплеснути в прийнятній формі напругу, що нагромадилася (гнів).

    виховні:

    виховувати навик чіткого вимови звуків [П], | Пь |;

    виховувати вміння працювати протягом всього заняття.

устаткування: предметні картинки (листоноша, порося, півень); картинки для складання слів з перших звуків (перераховані в ході заняття); конверти із завданнями; літери; звукові будиночки; сині та зелені фішки.

хід заняття:

1. Організаційний момент.

психогимнастика (дозволяє дітям зняти емоційну напругу, коригує емоційно-вольову сферу).

Зобразіть сваряться птахів.

Зобразіть поросят, які злякалися вовка.

Тепер подивіться один на одного, посміхніться, назвіть один одного ласкаво (Після цього діти сідають).

    Повідомлення теми заняття .

(Виставляється картина із зображенням листоноші, демонструються конверти.)

    Подивіться, хто це? (Це листоноша)

    Що він нам приніс? (Листи)

    Який перший звук у слові «листоноша»? (Звук П)

- Який перший звук ви почули в слові «листи»? (Звук [пь])

    Здогадайтеся, про яких звуках будемо говорити сьогодні? (Про звуках [П], [ пь])

    Характеристика звуків [ П |. [Пь |.

    Вимовте звук [П].щови бачите? (Губи стискаються і розтискаються)

    Спробуйте прочитати звук [П].

    Виходить? (Ні)

    Значить, звук [П | голосний або приголосний? (Згідний).

    В який будиночок ми його поселимо? (В синій) (Демонструється синій будиночок)

    Покладіть руку на горло, скажіть звук. Голос спить або дзвенить? (Спить)

    Значить, звук [П] глухий або дзвінкий? (Глухий)

    Який звук ми вимовляємо твердо [П] або [пь]? (Звук [П |)

    А як ми вимовляємо звук [пь]? (М'яко)

    Яке слово я вам називала, що починається з [пь]? (Лист)

    Звук [пь] - братик звуку [П], ми будемо позначати його зеленим кружечком і поселимо в зеленому будиночку.

    А тепер скажіть, який звук [П]? (Згідний, твердий, глухий)

    Тепер пограємо (Розвиток слухового сприйняття). Я буду називати звуки [П] [пь], а ви будете піднімати синій кружечок, якщопочуєтетвердий звук, або зелений, якщо почуєте м'який звук.

Пенал, півень, парта, пилосос, рукавичка, пила, пісня, пес, бджола, парк, поле, подарунок, помідор, п'ятниця, грубка, Петя, павич.

    Тренувальні вправи, спрямовані на формування чіткого фонетико-фонематичного образу звуків.

    Ви хочете дізнатися, хто надіслав нам листа?(Хочемо)Тоді відгадайте загадку. Попереду п'ятачок, ззаду гачок, посередині спинка, а ззаду щетина (Порося). Який звук перший в цьому слові? ([П])

Сидів на паркані, Співав так кричав, а як все зібралися, Взяв та замовк (Півень) - [Пь].

    Отже, від кого листи? (Від порося і півня) Це не прості листи, а листи-завдання. Але відкрити ми їх зможемо тільки після того, як ви повторите за мною склади: ПА-ПО-ПУ АП-ОП-УП ПА - ПА - ПО

А зараз скажіть мені, який склад зайвий? ПА-ПУ-пи-КА (КА)

    Подивіться, що надіслав нам порося (Розвиток слухової пам'яті, уваги і сприйняття).

Перший лист.

    Розвиток фонематичного синтезу.

    Порося просить вас вгадати, які слова вийдуть з звуків, які я скажу на його прохання:П ... про ... л П ... і ... л ... а П ... а ... у ... до П ... а ... р

    З якого звуку починаються вага слова? ([П], [пь])

    Яке слово починається з [пь]? (Пила)

    розвиток фонематичного аналізу і синтезу.

    Порося пропонує вам скласти слова з перших звуків назв картинок (Пред'являються картинки).

Сова, вуса, гармата (слово «суп»).

Плита, равлик, хліб (слово «пух»);

Місяць, апельсин, хустку, кавун (слово «лапа»);

Панама, антена, троянда (слово «пар»).

    Який загальний звук в усіх словах? ([П]).

    Назвіть слова, що починаються зі звуку [П] (Пух, пар.)

    Назвіть слово, де звук [П | в кінці (Суп)

    Де звук [П | у середині? (Лапа)

(Це завдання спрямоване на визначення позиції звуку [П] в словах)

    Гра: «Говори». Розвиток вміння контролювати імпульсивні дії.

    Порося хоче з вами пограти. Я буду задавати вам прості питання, але відповідати на них можна тільки тоді, коли я скажу: «Говори!».

Який завтра день тижня?Пауза. Говори! (П'ятниця)

    Як називається одним словом чашка, тарілка, каструля?Пауза. Говори! (Посуд)

    Якою рукою ти тримаєш ложку, коли їси?Пауза. Говори! (Правою)

4. Физкультминутка.

- А зараз відпочинемо. Якщо це слово «на підлозі», то присідаємо, якщо «на стелі», то піднімаємо руки вгору: плінтус, лампа, паркет, побілка, палас, павучок.

Ляскни в долоні, якщо почуєш звук П

Павучок приїхав на базар.

Мухам павучок привіз товар.

Він його розвісив на Осинка:

«Хто з вас бажає павутинки?»

Ляскни в долоні, коли почуєш звук [пь]

Бь, Ть, пь, Ть, Фь, пь, Кь, пь, МЬ, пь. Бе, пя, сі, пі, ті, пе, вю. Комок, осика, ялиця, терем, горобина, піна, спина, копійка, скарбничка. А тепер знову за роботу.

    Знайомство з графічним чином літери П.

    Тепер давайте подивимося, що нам надіславпівник.Але щоб виконати його завдання, потрібно дізнатися, як пишеться буква П. Подивіться, ось буква П. На що вона схожа? (На перекладину, на ворота)

    Послухайте, я розповім вам вірш про букву П.

Буква П на міст схожа, По мосту йде перехожий.

А внизу через прохід Пропливає пароплав.

Отже, які ж завдання приготував вам півник?

Другий лист.

1. Відновлення графічного образу букви П.

    Петушок просив передати вам ось ці листочки. Бачите, буква П тут поламалася. Полагодьте її, будь ласка (Дітям лунають листочки з буквами П, у яких відсутні якісь елементи).

    Закріплення зорового образу літери П і розвиток концентрації уваги.

    Петушок просить вас знайти і підкреслити всі буквиП(На листках, що лежать перед дітьми, написані відомі їм літери).

А П У І П Л П

    Гра «Маленькі привиди». Вихлюпування напруги, що накопичилася (гніву).

    Петушок теж хоче з вами пограти вмаленькихдобрих привидів. Нам захотілося трохи похуліганити і полякати одне одного. На мою бавовні ви будете робити руками ось такий рух: зігнуті в ліктях руки підняті, пальці розчепірені і вимовляємострашнимголосом звук [У]. Якщо я буду тихо плескати, ви будете тихо вимовляти, якщо я буду голосно плескати, ви будете лякати голосно. Але пам'ятайте, що ми добрі привиди і хочемо злегка тільки похуліганити.

Молодці! Похуліганити і досить. Давайте знову станемо дітьми.

    Розвиток слухового сприймання.

Відпрацювання вимовляння звуків [П], [пь] в пропозиціях.

    Петушок хоче, щоб ви сказали скоромовки, а я перевірила, хто швидше і правильніше їх скаже.

Петя пиляв пилкою пень.

Від тупоту копит, пил по полю летить.

    Підсумок заняття. Оцінка роботи дітей. Молодці! Із завданням впоралися відмінно, які звуки ми сьогодні вивчали? ([П], [пь]) Назвіть по одному слову зі звуком [П].

Тема: «Звуки П, пь. Буква П »

завдання:

  • Закріпити навички розрізнення і чіткої вимови звуків П, пь;
  • Розвивати фонематичний слух;
  • Формувати навички аналізу та синтезу складів;
  • Розвивати пам'ять, увагу, мислення;
  • Збагачення словника;
  • Знайомство з буквою;
  • Розвиток навичок читання, письма.

матеріал: конверти для характеристики звуку, дзеркала, «Веселий артстадіон».

Хід заняття:

1. Повторення пройдених звуків (А, У, М) по беззвучної артикуляції.

2. Артикуляційна гімнастика «Веселий артстадіон».

3. Створення проблемної ситуації: який звук найчастіше повторюється?

Каже папуга папузі: Я тебе, папуга, папузі! Папуга у відповідь папузі: Папуга, папуга, папуга! (Звук П)

4. Артикуляція і характеристика звуку П:

Губки стиснулися міцно-міцно! Немов стиснула губки скріпка.

Як же звуку тут пройти? Адже перепона на шляху!

Звук прорвався крізь перешкоду і дістався нам в нагороду.

П - глухий, вибуховий, згідний, любить бути він поруч з голосною.

5. Мовна зарядка: ПА-ПМ, ПО-пе, ПУ-ПЮ, пи-ПІ, АП-АПЬ, ОП-ОПЬ, УП-УПЬ, иП-ИПЬ.

6. Розрізнення П - пь на слух:

А) па, пя, по, пе, пу, пи, пі, пю, ап, оп, апь, іпь, ...

Б) пил, п'ять, п'ята, топ, співати, пити, парта, павук, півень, лист, пароплав ...

В) гра «Навпаки»: па-па-па - пя-пя-пя, по-по-по - пе-пе-пе, пу-пу-пу - пю-пю-пю, пи-пи-пи - пи пі-пі, ап-ап-ап - апь-апь-апь, оп-оп-оп - опь-опь-опь, уп-уп-уп - ЮП-ЮП-ЮП, топ-топ-топ - тёп-тёп -тёп.

7. Гра «Хто уважний?» - запам'ятати слова зі звуками П, пь з казки Г. Юдіна «День поросят»:

Порося Персик прийшов на пошту і сказав Петі-листоноші: «Завтра наше свято, День порося, Я хочу послати посилку моєму приятелю пончики. Ось тут, в хустці, пиріжки та тістечка. Він їх дуже любить ». А Пончик жив на іншій стороні ставка. «Пішки далеко-ко-ко. Чи не встигну до свята. Попливу краще на плоту », - вирішив Петя. Сів він на пліт, поставив вітрило і пливе потихеньку. І раптом на самій середині ставка пліт розв'язався, і Петя впав у воду! А плавати-то він зовсім не вміє, «Допоможіть! Тону! » - кричить Петя, але посилку не випускає. А порося Пончик сидить біля свого будинку і розмірковує: «Чи потоне півень або не потоне?» Добре Персик почув! Плюхнувся він в ставок і став п'ятачком Петю до берега підштовхувати. Сяк-так витягнув його на берег. «Ти чого ж, Пончик, не допоміг? Адже тобі Петя посилку віз ». «Так якби я знав, що мені, я б допоміг. А так і застудитися можна ».

8. Фізкультхвилинка.

9. а) Поставити звук П в початок слова: вушка, Уля, Оля, Аллочка, луг, лавка

Б) замінити перший звук слова на звук П: точка, тачка, карта, шовку, шовк, торт, хлопчик, міст, кол.

10. а) замінити перший звук в слові на звук пь: лікар, драбинка, річка, лісок, лікування, зеленка, вила, медаль, лінь, світ, крейда.

Б) Назвати перший і другий звуки в словах: паста, пудель, палиця, гудзик, павич, пудра.

11. Словник: Птахи.

(Картинка) Ось які зубасті Страшили були прапрапрабабушкамі наших птахів! Зараз найбільша птах - страус - вище людини, а найменша - колібрі - максимум цукерки. Малятко, а літає цілий день без відпочинку. Навіть нектар з квіток їсть, повиснувши в повітрі як вертоліт. А ось домашні кури майже зовсім літати розучилися. Всі птахи покриті пір'ям, які служать їм одягом. У павича, наприклад, наряд просто королівський, зате голос нікудишній. А сіренький непоказний соловей - самий вправний співак. Птахи яйця, з яких потім вилуплюються пташенята. У стародавніх птахів яйця були розміром з футбольний м'яч, а в крихітки колібрі - з горошину. Щоб прогодувати своїх голодних пташенят, деякі птахи за одне літо знищують величезна кількість шкідливих комах. А яка користь від птиці, що сидить в клітці?

12. Підсумок заняття.

Закріплення поза заняття.

1 Артикуляційна та пальчикова гімнастика ..

2. Гра «Навпаки» - розрізнення П-пь

3. Гра «Біжіть до мене» - розрізнення П-пь

4. Гра «Запам'ятай, повтори»: ап-оп-уп, оп-уп-ип, уп-ип-ап

5. Гра «№Жівие звуки» (ап, уп, ип)

6. Гра «Відгадай останній звук?»: Сто., Хло., Глу., Потто., Су., То.

Читання і лист:

1. Знаходження літери в касі.

2. «Зі скількох елементів складається буква?»

3. Викладання літери П з паличок.

4. прорісовиваніе П в повітрі.

5. Друкування букви.

6. Аналіз складів АП, УП.

7. Синтез складів АП, УП.

8. Друкування складів АП, УП.

9. Читання по картці № 4.


)

5. Ляскни в долоні, якщо почуєш звук П! ()
Павучок приїхав на базар.
Мухам павучок привіз товар.
Він його розвісив на Осинка:
"Хто з вас бажає павутинки?"

6. Физминутку. Перебираємо слова зі звуком "П". Якщо це слово "на підлозі", то присідаємо, якщо "на стелі", то піднімаємо ручки вгору.
\u003d Плінтус, лампа, паркет, побілка, палас, павучок

7. Прочитай склади і додай до них букву або поєднання букв і отримаєш нові слова! ()
8. Скласти з складів слова! ()


9. Прочитай слова і знайди їх на картинкие! ()


10а. Звук П і пь()


10б. Відгадайте загадку!()
(1) У темному куточку живе,
Шовкову нитку плете.
Він потайки сюди забрався,
Будувати новий будинок зібрався.
/ Павук /

* Порахуємо, скільки складів у слові "павук"! (2 склади)
* Який стиль перший? (Па)
* Який перший звук у складі "па"? (П)
* Дайте характеристику звуку П! (Приголосний, глухий, твердий)
* Який буквою ми позначимо звук [п]? (П)

(2) На полюсі південному
Морозному і хуртовинну
Народився у мами дітёниш один.
Він в море пірнає,
Застуди не знає,
Адже він справжній ...
/ Пінгвін /

* Порахуємо, скільки складів у слові "пінгвін"! (2 склади)
* Який стиль перший? (Пінг)
* Назви другий склад! (Вин)
* З якого звуку починається слово "пінгвін"? (Пь)
* Дайте характеристику звуку! (Приголосний, глухий, м'який)
* Який буквою ми позначимо звук [пь]? (П)

10в. Визначте, м'який або твердий звук П!
\u003d Пенал, помідор, півень, пліт, Петя, парта, пилосос, рукавичка, пила, павучок, пісня, пес, бджола, парк, поле, подарунок

11. Ляскни в долоні, коли почуєш звук [П "]()
\u003d Б ", Т", П ", Т", Ф ", П", К ", П", М ", П"
\u003d БЯ, ПЯ, СІ, ПІ, ТІ, ПЕ, ВЮ
\u003d Грудку, осика, ялиця, багно, терем, горобина, піна, спина, копійка, скарбничка

12. Заміни в слові першу букву на звук [П "]. Яке слово у тебе вийшло?()
\u003d Вилка - ... Ілка
\u003d Лінь -
\u003d Медаль -
\u003d Зеленка -
\u003d Драбинка -
\u003d Світ -
\u003d Лікар -
\u003d Лісок -
\u003d Річка -

13. Звуки П і пь грають з тобою в хованки.Який звук сховався в назві кожної картинки? Визнач, на початку, середині або наприкінці слова? ()


14. Знайди 8 слів зі звуками П і пь. ()

15. З'єднай з буквою П тільки ті предмета, назви яких починаються з звуків "П" і "пь".()

16. Прочитай склади і відзнач червоним олівцем голосний звук, а синім - приголосний. ()


17. А ти можеш потрапити з гармати по всьому буквах П? Зроби з них мішень: обведи їх в кружечок. ()

18. Визнач перший звук в назві кожної картинки. Впиши її в клітинку і прочитай назву тварини. ()


19а. Друкована буква П()


19б. Друкована буква П()
19в. Друкована буква П ()

Буква П прописом ()

19г. Прописна буква П()

19д. Буква П - пропис для дітей ()


20. Логопедическое лото ()


21а. Робочий лист Т.В.Ігнатьевой ()

21б. Робочий лист()


21в. робочі листи ()



21г. Робочий листз "Ігри з розвитку мовлення"