Відкрите заняття "клуб веселих математиків" план-конспект на тему. Урок «математика - гімнастика розуму» в уроці представлені матеріали для розумового розвитку і логічного мислення учнів

Відкрите заняття

«Клуб веселих математиків»

(Для учнів 5а, класу)

виконала:

Краюхіна С.В.

2009 рік

мета : Розвивати математичні здібності, тренувати швидкість реакції, математичну грамотність, закріплювати правильність математичних обчислень.

Хід заняття.

ведучий : Друзі! На КВМ веселий

Ми знову в гості до вас прийшли.

Ми дуже чекали цієї зустрічі

І постаралися, як могли.

капітан : Привіт друзі! Сьогодні в школі

Великий і цікавий день.

Ми приготували веселий

Наш шкільний вечір КВМ.

КВМ - змагання

У дотепності і знанні.

Щоб цей вечір КВМ

Вам до душі припав всім,

Потрібно знання мати міцні,

Бути веселим і винахідливим.

капітан : Ми веселі хлопці,

І не любимо ми нудьгувати.

Із задоволенням ми з вами

В КВМ гратимемо.

А цей КВМ зараз

Науці присвячується,

Що математикою у нас

З любов'ю називається.

Вона допоможе виховати

Таку точність думки,

Щоб в нашому житті все пізнати,

Виміряти і обчислити.

I.Розминка команд.

Кожна команда отримує по три завдання (оформлені на листках і картках):

1. визначте час по цьому годиннику.

2. поміняйте місцями дві цифри так, щоб рівності були вірними.

69: 3 = 7 7 х 6 = 58

3. розташуйте картки так, щоб твори, записані на них, зростали. Прочитайте вийшов текст.

II. Змагання лічильників.

З кожної команди виділяються по два гравця-лічильника, кожен з них виконує одне завдання.

1. на дошці зображений квадрат, розділений на 9 клітин. До дошки виходять від кожної команди по одному лічильнику. Вони по черзі вписують в будь-клітини квадрата числа від 1 до 9 включно.

Коли таблиця заповнена, перший лічильник знаходить твори трьох чисел, записаних в кожному стовпці, а потім усно знаходить суму трьох творів.

Другий лічильник знаходить твір чисел, записаних в кожному рядку, і отримані числа складає. Лічильники записують результати на дошці і порівнюють їх.

Очки нараховуються команді, лічильник якої виконав завдання швидше і без помилок.

54 80 84

56 54 + 80 + 84 = 218

135 56 + 135 + 48 = 239

48 218 < 239

2. робота на ЕОМ.

На дошці зображено ЕОМ, вона виконує всі чотири арифметичні дії. На табло з'явилося число 36, яке число було закладено в машину?

Відповідь: 24

III.Вікторина для уболівальників.

Поки лічильники виконують завдання, вболівальники беруть активну участь у вікторині.

1. Ірі і Оленці разом 12 років, причому Іра на 10 років старше Олени. Скільки років Ірі і скільки Олені? (Ірі 11 років, Олені 1 рік)

2. у робочого була путівка на турбазу з 15 серпня по 7 вересня включно. Скільки днів відпочивав робочий? (24 дня)

IV.Конкурс капітанів.

1. уявіть кожне число (18, 28, 6, 14, 15, 35, 12, 45, 36) у вигляді добутку двох чисел і замініть його буквою, записаною на перетині рядка і стовпця, номери яких збігаються з множниками даного числа. Прочитайте зашифрований текст. Капітани виконують завдання усно, літери записують на дошці.

2. подумки переставте місцями однакові фігури. Прочитайте написане. (БАТЬКІВЩИНА)


V.Змагання кмітливих.

Відновіть запис. Однакові фігури позначають однакові цифри.

VI.Естафета команд.

На дошці намальовані годинник, на циферблаті замість чисел стоять літери. Для кожної команди стовпчиком записані приклади. Команди шикуються уздовж дошки і по черзі вирішують приклади (по одному прикладу кожен).

324: 54 = 6 168: 28 = 6

144: 12 = 12 96: 8 = 12

800: 80 = 10 200: 20 = 10

126: 14 = 9 117: 13 = 9

171: 57 = 3 186: 62 = 3

96: 12 = 8 200: 25 = 8

98: 14 = 7 91: 13 = 7

Вирішивши приклад, учень записує не відповідь, а букву, яка відповідає цьому числу, яку знаходить на циферблаті годинника і швидко передає крейда наступного учневі, а сам сідає на місце. Якщо все приклади вирішені вірно, і відповіді правильно записані літерами, то вболівальники кожної команди прочитають слово «МОЛОДЦІ».

Підведення підсумків ЕОМ. Нагородження переможців.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Чкаловська спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат

Відкрите заняття

«Клуб веселих математиків»

(Для учнів 5а, класу)

виконала:

Краюхіна С.В.

2009 рік

мета : Розвивати математичні здібності, тренувати швидкість реакції, математичну грамотність, закріплювати правильність математичних обчислень.

Хід заняття.

ведучий : Друзі! На КВМ веселий

Ми знову в гості до вас прийшли.

Ми дуже чекали цієї зустрічі

І постаралися, як могли.

(Виходить команда «БАМ». Девіз: «Будемо активно мислити!»)

капітан : Привіт друзі! Сьогодні в школі

Великий і цікавий день.

Ми приготували веселий

Наш шкільний вечір КВМ.

КВМ - змагання

У дотепності і знанні.

Щоб цей вечір КВМ

Вам до душі припав всім,

Потрібно знання мати міцні,

Бути веселим і винахідливим.

(Виходить команда «ПУПС». Девіз: «Нехай розум переможе силу!»)

капітан : Ми веселі хлопці,

І не любимо ми нудьгувати.

Із задоволенням ми з вами

В КВМ гратимемо.

А цей КВМ зараз

Науці присвячується,

Що математикою у нас

З любов'ю називається.

Вона допоможе виховати

Таку точність думки,

Щоб в нашому житті все пізнати,

Виміряти і обчислити.

  1. Розминка команд.

Кожна команда отримує по три завдання (оформлені на листках і картках):

  1. визначте час по цьому годиннику.

  1. поміняйте місцями дві цифри так, щоб рівності були вірними.

69: 3 = 7 7 х 6 = 58

  1. розташуйте картки так, щоб твори, записані на них, зростали. Прочитайте вийшов текст.

8 х 6

7 х 6

6 х 3

9 х 7

9 х 6

8 х 7

  1. Змагання лічильників.

З кожної команди виділяються по два гравця-лічильника, кожен з них виконує одне завдання.

  1. на дошці зображений квадрат, розділений на 9 клітин. До дошки виходять від кожної команди по одному лічильнику. Вони по черзі вписують в будь-клітини квадрата числа від 1 до 9 включно.

Коли таблиця заповнена, перший лічильник знаходить твори трьох чисел, записаних в кожному стовпці, а потім усно знаходить суму трьох творів.

Другий лічильник знаходить твір чисел, записаних в кожному рядку, і отримані числа складає. Лічильники записують результати на дошці і порівнюють їх.

Очки нараховуються команді, лічильник якої виконав завдання швидше і без помилок.

54 80 84

56 54 + 80 + 84 = 218

135 56 + 135 + 48 = 239

48 218

  1. робота на ЕОМ.

На дошці зображено ЕОМ, вона виконує всі чотири арифметичні дії. На табло з'явилося число 36, яке число було закладено в машину?

Х 3

Відповідь: 24

  1. Вікторина для уболівальників.

Поки лічильники виконують завдання, вболівальники беруть активну участь у вікторині.

  1. Ірі і Оленці разом 12 років, причому Іра на 10 років старше Олени. Скільки років Ірі і скільки Олені?(Ірі 11 років, Олені 1 рік)
  1. у робочого була путівка на турбазу з 15 серпня по 7 вересня включно. Скільки днів відпочивав робочий?(24 дня)
  1. Конкурс капітанів.
  1. уявіть кожне число (18, 28, 6, 14, 15, 35, 12, 45, 36) у вигляді добутку двох чисел і замініть його буквою, записаною на перетині рядка і стовпця, номери яких збігаються з множниками даного числа. Прочитайте зашифрований текст. Капітани виконують завдання усно, літери записують на дошці.
  1. подумки переставте місцями однакові фігури. Прочитайте написане. (БАТЬКІВЩИНА)

(По 3 -> 1 бал за кожну фігуру)
Розріжте кожну з даних фігур на дві частини, зробивши тільки один прямолінійний розріз, і з вийшов в кожному випадку частин складіть квадрати.

11.(5 -> 3 бали за кожен квадрат)
Заповніть порожні клітини кожного квадрата буквами з числа вже наявних в ньому так, щоб ні в одній з горизонталей, вертикалей або діагоналей квадрата літери не повторювалися.

12.(5 -> 3 бали за кожен пункт)
А) Перше число це деякий тризначне число, друге число - це сума його цифр, третє число - це сума цифр другого числа. Ці три числа можна записати так: Відновіть запис, якщо однакові фігури відповідають однаковим цифрам.
Б) Перше число - це деякий тризначне число, друге число - це твір його цифр, третє число - це твір цифр другого числа. Ці три числа можна записати так:. Відновіть запис, якщо однакові фігури відповідають однаковим цифрам.


Цілі і завдання 1Закрепіть особливості римської нумерації. Перевірити навички усного рахунку. Виділення головної ознаки. 1Закрепіть особливості римської нумерації. Перевірити навички усного рахунку. Виділення головної ознаки. 2Развівать мислення, пам'ять, логічне мислення, математичну мову. 2Развівать мислення, пам'ять, логічне мислення, математичну мову. Виховувати інтерес до предмету. Виховувати інтерес до предмету.


Зміст. 1.Цели і задачі.Целі і завдання. 2.Наша девізи.Наші девізи. 3.Размінка.Размінка. 4. Хто зайвий? Хто зайвий? 5.Зачеркнуть зайве слово.Зачеркнуть зайве слово. 6.Переменка.Переменка. 7.Угадай слово.Угадай слово. 8.Конкурс «Переставляшкі.» Конкурс «Переставляшкі.» 9.Прочітай.Прочітай. 10.Геометріческая фігура.Геометріческая фігура. 11.Восстанові запісь.Восстанові запис. 12.Проведі прямие.Проведі прямі. 13.Кто більше? Хто більше? 14.Ми шутім.Ми жартуємо.















Віднови запис Однакові фігури позначають однакові цифри






Ми жартуємо. 1.Заяц витягнув вісім морквин і з'їв все, крім п'яти. Скільки залишилося морквин? 2.Тройка коней пробігла 30 км. За скільки кілометрів пробігла кожна коня? 3.Два батька і два сина з'їли три апельсіна.По скільки апель- синов з'їв кожен з них?

Числові ребуси (ще їх називають математичні ребуси).

До такого виду завдань відносяться математичні вирази(Зазвичай просте рівність), в якому все або частину цифр замінені на деякі значки(Букви, зірочки і т.д.). Потрібно замість кожного значка підставити потрібну цифру, щоб вираз було вірним.
Є кілька загальних правил:
- якщо в математичному ребус використовуються кілька букв, і знайдено відповідність між якийсь буквою і цифрою, то інші літери цю ж цифру позначати не можуть;
- нуль не може бути крайній лівій цифрою в числі .
Передбачається, що вихідне рівність вірно і записано по звичайними правиламиарифметики; використовується десяткова система числення.

приклад 1: Оля записала деякий тризначне число, потім знайшла суму його цифр і записала результат, далі знайшла суму цифр останнього числа і записала результат. Всі ці три числа можна записати так:

(Однакові фігури відповідають однаковим цифрам). Відновіть запис чисел, яку виконала Оля.
Рішення:Помітивши, що сума цифр двозначного числа позначена цифрою десятків шуканого числа. (Наприклад, 5 + 0 = 5). Але тоді

Відповідь: 929; 20; 2.

Приклад 2.


Рішення: 27 * на одиницю, отримуємо двозначне число, в розряді десятків варто число 5. Значить, на місці одиниць 2.

У розряді десятків стоїть цифра 3, тому що тільки 3 помножити на 27 виходить 81, перша цифра 8.

відповідь: 27*32=864


Приклад 3:


Рішення:Звернемо увагу на те, що останні дві букви (цифри) доданків і суми однакові. Зрозуміло, що одна з цих букв (або А, або К) означає О, а інша - 5. Сума трьох А закінчується на А, тому А = 0 або А = 5. Але, якщо А = 5, тоді (К + К + К + 1) не може закінчуватися на К. Отже, А = 0, К = 5.