Конспект логопедичного заняття з формування звуковимови та навчання грамоті «Звуки -. буква х

Мета уроку:

  • знайомство учнів з новою буквою: друкованої, рядкової, великої;
  • навчання дітей читання і письма слів з буквою «Х», вмінню зосереджено слухати і змістовно говорити;
  • розвиток фонематичного слуху, мислення, мовного чуття, уваги, мови;
  • виховання дбайливого ставлення до хліба, до людей праці.

устаткування:моделі вагонів з картками вивчених букв і букви «Х», прислів'я, загадки.

Хід уроку

1. Повторення вивченого матеріалу

У .: Сьогодні ми вирушимо в подорож. Здогадайтеся, хто буде пасажирами нашого поїзда. Для цього …

*Закінчіть речення

«Ми пишемо і бачимо ...» ( букви)
«Ми чуємо і вимовляємо ...» ( звуки)

У .: Пасажири - це букви голосних і приголосних звуків.

* Смислова угруповання

У .: У нашому поїзді вагони різного кольору.

- Букви яких звуків ми помістимо в червоний вагон на дві полички? ( Букви голосних звуків)

На дошці:

У .: У наступному вагоні живуть самі «дзвінкі пасажири». Назвіть їх

У .: Букву якого звуку винесемо окремо? ( Й)

-Обоснуйте відповідь. (Буква дзвінкого непарного м'якого звуку, інші парні по твердості, м'якості).

У .: Розподіліть залишилися літери.

Д .: Це букви парних дзвінких і глухих звуків.

Д .: Нижня полиця вагона - це букви глухих звуків [ш], [щ`], [ч`], а верхня - буква дзвінкого непарного твердого.

У .: Останній вагон у нас без пасажира. Там їде друкована літера, з якої ми сьогодні познайомимося.

2. Знайомство з новою буквою

* Моделювання літери

У .: Зберіть букву з елементів

Учень біля дошки, інші на парті.


У .: Подивіться на алфавіт і скажіть, як називається буква? ( «ХА»)

3. Лист малої літери в зошиті для друкування

4. Знайомство з письмової рядкової буквою

У .: Подивіться на плакат. З яких елементів складається письмова буква «ХА»?

Д .: З двох полуовалов.

* Показ написання букви на дошці.

* Лист в повітрі.

* Прописування літери «Х» учнями в зошит.

У .: Виділіть найкрасивішу букву. Намагайтеся писати красиво, акуратно і правильно і всі інші значки.

5. Знайомство зі звуками [х] і [х`]

У .: Подумайте, скільки і які звуки може позначати буква Х? Для цього підберіть слова з цією буквою. ( Хрускіт, порох, хитрий, кволий і т.д.)

* Звукова характеристика

Д .: [Х] - приголосний, глухий, твердий, [х`] - Згідно, глухий, м'який.

* Лист слів в зошит

* Физкультминутка

У .: Я буду називати слова. Якщо ви почуєте звук [Х] - присідаєте, якщо скажу звук [Х`] - встаєте і тягнетеся на носочках.

Слова: художник, кволий, хор, хочу, хитрий, хміль, хек, хороший.

6. Навчання читання складів

(Картка з друкованою буквою «Х» прикладається до гласним верхнього ряду А, О, У, И, Е. Доречно використовувати «вагон поїзда».)

Д .: Твердо, поруч голосні, командири твердих команд.

(Картка з буквою «Х» прикладається до гласним нижнього ряду.)

У .: Як читаємо перший приголосний в цих складах? ( Хя, Хе, Хю, ХІ, ХЕ)

Д .: Вимовляємо м'яко.

У .: Почитаємо склади.

7. Словникова робота

У .: На які групи можна розділити слова?

Д .: На слова, які називають предмети: хрест, порох і слова - ознаки предметів: кволий, хитрий.

* Робота над загадкою

Мешено,
Кваша,
валено,
На стіл поставлено. ( хліб)

- Який звук чуємо на кінці?

Д .: Ми чуємо звук [п].

У .: Ви маєте рацію, спостерігається оглушення звуку.

- Якою буквою ми позначимо звук? Для цього підберіть однокореневі слова до слова «хліб».

* Прихована підказка

У .: Лагідно назвемо ... ( хлібець)

- Предмет, де зберігається хліб ... ( хлібник)

- Підприємство з виготовлення хліба ... ( хлібокомбінат і т.д.)

- Запишемо це слово в зошит. Підкреслимо місце - слабку позицію для приголосного.

8. Співвідношення звукової схеми зі словом

На дошці:

У .: Подумайте, яка з схем підходить до слова «хліб»?

Д .: До слова «хліб» відноситься 2 схема, так як [Х] - приголосний, твердий; [Л`] - приголосний, м'який, так як буква «Е» пом'якшує. Наступний звук [Е] - голосний. Останній звук [П] - приголосний, твердий.

9. Складання пропозиції до схеми

У .: Молодці, а тепер підберіть пропозицію до схеми:

Д .: Свіжий хліб лежить на столі.

- Мама поклала хліб в хлібницю.

* Лист з коментуванням

У .: Запишемо 1 пропозиція в зошит.

10. Складання розповіді по опорним словами

У .: В оповіданні, який ви будете складати є такі слова:

ПОЛЕ, Колос, ХЛІБ, булки, бублики, ПРЯНИКИ

- Придумайте свої розповіді, працюючи в парах.

* Підбір прислів'я до тексту

(заслуховуються розповіді дітей)

У .: Яка прислів'я підійде до ваших розповідей?

Д .: "Хліб всьому голова".

11. Підведення підсумків

* Гра «Чи вірите ви»

У .: Чи вірите ви, що буква «Х» - буква голосного звуку?

Д .: Це буква приголосних звуків.

У .: Доведіть.

У .: Чи вірите ви, що буква - значок глухих звуків?

Д .: Це буква глухих звуків [х] і [х`].

У .: Чому?

Д .: Коли вимовляємо, то горлечко не тремти.

*Зворотній зв'язок

У .: Що вам здалося цікавим в уроці? Коли було важко?

* Оцінка діяльності учнів.

Чистоговорки з [Х], [Х "]:

Ха-ха-ха, ха-ха-ха: скаче по підлозі блоха.

Ху-ху-ху, ху-ху-ху: не зловили ми блоху.

Хі-хі-хі, хі-хі-хі: швидкі лапки у блохи.

Хе-хе-хе, хе-хе-хе: знаємо казку про бліх.

Фрази зі звуками [Х], [Х "]:

Збери сухий хмиз.

Хитрий тхір зловив хом'яка.

У хамелеона довгий хвіст.

Харитон збирав хмиз.

Віршовані тексти зі звуками [Х], [Х "]:

Хом'ячок захрип від крику:

Хіба тхір хворіє на грип?

Ой, тхір, який ти брехун,

Я від реготу помру! (А. Пудваль)

хохотушка

Реготала лунко Міла,

В рот смішинка догодила.

Ха-ха-ха! Раптом - бух! - впала

І смішинку втратила. (Ф. Бобильов)

Хвалькуватий хамелеон.

Хвалився хамелеон своїм хвостом

Хвостатим хижакам. Потім ...

Що стало з ним, з його хвостом?

Ні хамелеона, ні хвоста.

Адже немає у хижаків поста.

Історія, на жаль, проста. (Е. Карельська)

хом'ячок

Хомка, Хомка, хом'ячок -

Полосатенький бочок.

Хомка раненько встає,

Чистить лапки, воду п'є.

Прибирає Хомка хатку

І виходить на зарядку:

Раз два три чотири п'ять,

Хоче Хомка сильним стати! (А. Каменчук)

Тхір мисливець

На полювання тхір в курник ходив,

Так хохлаток похапцем розбудив.

Так прокинувся Півень,

На тхора зверху бух!

Тхір зі страху ледве ноги забрав.

Ох, і боляче, і прикро до сліз!

І сидить він, і бурчить під вільхою:

- Поганий той курник, поганий! .. (В. Суслов)

Тхір ходив на ялинку до вовка,

Забрав хлопавку нишком.

Тепер тхір своєї хлопавкою

Звірів лякає, немов гарматою. (Г. Сапгир)

Хочеш велетнем стати?

На ходулі треба встати!

Ахи, охи, регіт, сміх.

Скоморохи вище всіх! (В. Берестов)

Скоромовки зі звуками [Х], [Х "]:

Хохотушка буква Х

Реготала: «ха-ха-ха!»

Прохор і Пахом їхали верхи.

Муха-горюха села на вухо.

Звук Х і Х ".

На початку слова: Хати, хан, халат, хаос, халва, тхір, хомут, холод, хід, пагорб, хобот, худий, худоба, хутір, хурма. Хвоя, хвіст, хмиз, мотлох, пластівці, клопоти, хлопавка, хлист, хліб, хрін, хрускіт, хижий, хірург.

В середині слова : Юшка, муха, папаха, епоха, перешкода, пряха, сорочка, вільха, черепаха, посуха, мачуха, нечупара, кухарка, охати, цукор, махав, знахар, лихач, буханець, вибоїни, пахне, шахи, сухо, полювання, піхота , вухо, догляд, тихоня, мисливець, похід, льодохід, всюдихід, тихоход, регіт, вахта, тахта, шахта, бухта, кухня, ялиця, яхта, вихор.

В кінці слова : Запах, розмах, потемки, мох, вдих, видих, зненацька, скоморох, пух, дух, півень, лопух, повітря, пастух, вголос, йолоп, хутро, горіх, сміх, гріх, наспіх, вірш, верх.

Словесна гра "Підбери слово". Тренувати дитини в підборі слів зі звуком [х].

Слон - слониха, морж - моржиха, кабан - Кабанихе, страус - страусихи, бобер - бобріХа, їжак - їжачиха, папуга - попугаіХа і т.д.

Те ж саме, з парами слів: плавець - плавчиха. сторож - сторожихи, боягуз - боягузка, кравець - кравчиня і ін.

Пропозиції зі звуками Х і Х ".

Хата без господаря. Ахнули відлуння. На грядках сіють горох. Горох цукровий. У бухту увійшов пароплав. Мисливець поїхав на полювання. Я їв горіхову халву. Муха - горюха села на вухо. Я купив буханку хліба. Михайло йде в похід. Михайло відпочиває. Господиня готувати юшку. Хитра лисиця полює на півня. Духи добре пахнуть

Закінчити пропозиції, додавши слова зі звуком Х.

У бухту увійшов (пароплав).

На болоті росте (мох)

На грядках сіють (горох)

Вранці співає (півень)

У повітрі літає тополиний (пух)

У квартирі велика, затишна (кухня)

Машина дала зворотний (хід)

Діти перестали шуміти, стало (тихо)

Стадо пасе (пастух).

Прислів'я, приказки, загадки, скоромовки, вірші, ігри.

У страху великі очі.

Хорошу мова добре і вислухати.

Хороша людина добре і працює.

Гарний йорж в вусі, а лящ в пирозі.

Добре сказав, добре і поїхав.

Страх гірше смерті.

На словах тих, а на ділі лих.

Смачна халва - майстру хвала.

Якби цей сміх - так на всіх.

Який догляд, такий і дохід.

Делано наспіх - і зроблено на сміх.

Хліб за черевом не ходить.

Гарний заєць білий, а мисливець сміливий.

Є ще порох в порохівницях.

Поганого не хвали, а доброго не годуй.

Сніг на полях - хліб в засіках.

Хоч ноги довгі у сміху, але не доводять до успіху.

Добре того навчати, хто хоче все знати.

Хороший товар сам себе хвалить.

Полон хлівець білих овець. (Подушка)

Ходить, ходить, а в хату не входить. (Двері)

Чи не пух, не всіх, а одягне всіх. (Бавовна)

Солодше меду, легше пуху.

Відпочинь! - все шепоче у вухо.

Той, хто буде з нею дружити,

Буде дуже погано жити. (Лінь)

Прохор і Пахом їхали верхи.

Ха - ха - ха - смачна юшка!

Ху - ху - ху - ми їмо юшку.

Ох - ох - ох -на болоті мох.

Хе - хе - хе - сидить пташка на вільсі.

"Х" все ходить, ходить, ходить,

Місця, що чи не знаходить?

Юшка була не погана,

Хороша була вуха.

Чи не винісши цього сміху,

Він встав і поїхав.

Хохотушка - буква "Х"

Засмеялась: ха - ха - ха.

Хом'яка сказав тхір:

"Хвіст твій вузький, мій широкий"

Не хочеш велетнем стати?

На ходулі треба встати.

Охи, охи, регіт, сміх -

Скоморохи вище всіх.

Був в саду переполох - там

Розквіт чортополох.

Щоб сад не заглох

Пропололи чортополох.

Розповідь "Хом'як - хвалько"

Жив був хом'як-хвалько.

Щовечора на пагорбі збиралися безліч хом'яків, щоб послухати його дивовижні історії.

Хочете, вірте, хочете ні, - починав хом'як, - а одного разу я прорив хід крізь всю Землю і виліз в Африці. А там такий холод - гірше нашого. Тільки я виліз, дивлюся - стоїть слон, хоботом крутить і хрюкає. Я йому кажу: "Чого расхрюкался? Хомяков не бачив, чи що?" А він: "хрю-хрю", та "хрю-хрю". Розлютився я, схопив його за хобот, розкрутив і закинув на саму верхівку дерева.

Ух ти! - захопилися хом'яки.

Що, що потім !? - хором запитали хом'яки.

Я потім…

Та не тягни ж ти! - Кликали хомякі.- Отакої! - образився хвастунишка. - Ви думаєте, так легко придумувати про те, чого ніколи не бачив?

Автоматизація звуку Х / Логопед і психолог ОНЛАЙН /

Автоматизація звуку хь / Логопед і психолог ОНЛАЙН /

мета: познайомити дітей з буквою X.

завдання:

Вчити ставити наголос в словах

Розвивати уміння зіставляти слова, протилежні за змістом

Закріплювати вміння ділити слова на склади і виконувати звуковий аналіз.

хід заняття

I. Пояснення нового матеріалу

1. Знайомство зі звуками [х], [х "] Послухайте вірш.

Заздрив тхір сусідові хом'яка:

«Має він у кожної щоці по мішку!

І мені б хотілося з такими щоками

Зерно приносити в комору мішками ».

(За Т. Крюкової)

Про яких тварин в ньому йдеться? З якого звуку починаються слова тхір і хом'як? Здогадайтеся, з яким звуком ми сьогодні познайомимося? (З звуками [х], [х "].) Розгляньте картинку. Хто з звірків худий, а хто товстий? Хто високий, а хто низький?

2. Робота з антонімами. Послухайте слова-ознаки. Підберіть до них

слова, протилежні за змістом.

довгий - ... маленький - ... кислий - ...

білий - ... хороший - ... сухий - ...

Визначте місце звука [х] в словах: хороший, поганий, сухий, худий.

3. Знайомство з буквою X. Записати літери X, х на дошці.

4. Робота з Містом букв, буквою X.

X - це згодна буква. Як і буква М, вона непарна і живе на непарну вулиці. Виріжте з розрізної

азбуки і наклейте букву X в свій будиночок

5. Письмове завдання. Навчіться писати друковані літери X, х по клітинках.

6. Читання складів. Подивіться, як весело сміються діти

Давайте до них приєднаємося! Для цього прочитайте ряди складів.

ха-ха-ха хе-хе-хе

хо-хо-хо хи-хи-хи

У яких складах приголосний звук звучить твердо?

(Ха, хо.) У будь - м'яко? (Хе, х і.)

7. Читання слів. Підготуйте слова для читання і прочитайте їх.

хутро муха сухо

мох вухо вуха

Виконайте звуковий аналіз слова хутро. Якщо буква позначає голосний звук - підкресліть її червоним

олівцем, якщо твердий приголосний - синім, якщо м'який приголосний - зеленим.

Педагогу необхідно чітко вимовити з дітьми все звуки слова і дати характеристику кожного звуку (сказати, голосний звук або приголосний, твердий приголосний звук або м'який).

Слова муха, вухо і вуха роздягли на склади вертикальними рисками. Педагог ще раз нагадує дітям, що в кожному складі обов'язково повинен бути голосний звук, звертає увагу дітей на те, що одна голосна буква може становити цілий склад (у-хо, у-ха).

8. Ознайомлення з поняттям «наголос» Цю собачку звуть Муха. Давайте її покличемо!

Підставте долоню під підборіддя і скажіть слово. Скільки в ньому складів? А тепер приведіть собачку: «Му-у-у-ха». Який стиль ви тягнули довше, виділили голосом? (My.) Цей Склад називається ударним. На листі він виділяється знаком наголоси - похилій рискою над буквою.

Наголос завжди ставиться над голосною буквою. На складової схемою ударний склад відзначається також. Назвіть другий склад у слові Муха. (Ха.) Він називається ненаголошених. Потім педагог просить дітей підібрати собаці інші клички і знайти ударний склад в цих словах.

II . Физкультминутка

На морквяної смачною грядці. Зайка робить зарядку. Запропонував нам робити разом
- Буде першим біг на місці, Щоб ви завжди змогли Швидко бігати від лисиці. руху по тексту
А тепер пора кружляти, Щоб точно переконатися: Вовка поруч з вами немає, Значить, можна їсти обід: На обід вас чекає морквина, накланяться, рвіть спритно!

I I I. Закріплення вивченого матеріалу

1. Виділення ударного складу. Послухайте слова: мама, бабуся. Усно розділіть їх на склади. Назвіть ударний склад в кожному слові.

V I. Підведення підсумків заняття

Педагог читає висновки і перевіряє, наскільки правильно і точно діти засвоїли матеріал заняття.

Склади в словах можуть бути ударними і ненаголошеними.

1. Сучасна російська алфавіт складається з 33 букв, 10 з яких призначені для позначення голосних звуків і відповідно називаються голосними. 21 згодна буква служить для позначення приголосних звуків. Крім того, в сучасній російській мові є дві літери, які ніяких звуків не позначав: ь (твердий знак), ь (м'який знак).

2. Всі звуки російської мови діляться на голосні і приголосні.

  • Голосні звуки - це звуки, які утворюються за участю голосу. У російській мові їх шість: [А], [е], [і], [о], [у], [и] .

  • Приголосні звуки- це звуки, які утворюються за участю голосу і шуму або тільки шуму.

а)Приголосні звуки діляться на тверді і м'які. Більшість твердих і м'яких приголосних утворюють пари за твердістю-м'якості:

[Б] - [б '], [в] - [в'], [г] - [г '], [д] - [д'], [з] - [з '], [к] - [ до '], [л] - [л'], [м] - [м '], [н] - [н'], [п] - [п '], [р] - [р'], [ з] - [с '], [т] - [т'], [ф] - [ф '], [х] - [х']

(Апостроф справа вгорі позначає м'якістьприголосного звуку). наприклад, цибуля - [цибулю] і люк - [л'ук] .

б)У деяких приголосних звуків відсутні співвідносні пари за твердістю-м'якості, тобто в мові існують непарні тверді приголосні [ж], [ш], [ц] (Завжди тільки тверді) і непарні м'які приголосні [ш '], [й], [ч] (Завжди тільки м'які).

Примітки:

  • у звуків [Й], [ч] не прийнято позначати м'якість апострофом, хоча в деяких підручниках вона позначається;
  • звук [Ш '] позначається на письмі літерою щ;
  • риса зверху над звуком позначає подвоєний (довгий) звук. У деяких підручниках позначають довгі приголосні так: [Ван: а] - ванна.

в)Приголосні звуки, утворені за участю голосу і шуму, називаються дзвінкими (Наприклад, [д], [д '], [з], [з'] і ін.); якщо в утворенні звуків бере участь тільки шум, то такі звуки називаються глухими приголосними (наприклад, [т], [т '], [з], [з'] і ін.). Більшість дзвінких і глухих приголосних в російській мові утворюють пари по дзвінкості-глухість:

[Б] - [п], [б '] - [п'], [в] - [ф], [в '] - [ф'], [г] - [к], [г '] - [ до '], [д] - [т],
[Д '] - [т'], [з] - [с], [з '] - [з'], [ж] - [ш]
.
Порівняйте: бити - пити, рік - кіт, жити - шити .

г)звуки [Й], [л], [л '], [м], | м'], [н], [н '], [р], [р'] не утворюють співвідносних пари з глухими приголосними, отже, вони є непарними дзвінкими (Непарні дзвінкі приголосні ще називаються сонорні, Це звуки, в утворенні яких бере участь і голос і шум). І навпаки, глухі приголосні, що не утворюють пари з дзвінкими, є непарними глухими . це звуки [Ч], [ц], [х], [х '].

3. У потоці мовлення звучання одного звуку може уподібнюватися звучанням іншого звуку. Таке явище називається асиміляція. Так, в слові життя звук [з], що стоїть поруч з м'яким [н '], теж пом'якшується, і ми отримуємо звук [з'].

Таким чином, вимова слова життя записується так: [жиз'н ']. Зближення звучання можливо також у парних по дзвінкості-глухість звуків. Так, дзвінкі приголосні в позиції перед глухими і в кінці слова за звучанням зближуються з парними глухими. Отже, відбувається оглушення приголосних. наприклад, човен - ло [т] ка, казка - ска [з] ка, віз - у [з]. Можливо і зворотне явище, коли глухі приголосні в позиції перед дзвінкими теж стають дзвінкими, тобто озвончаются. наприклад, косовиця - до [з '] ба, прохання - про [з'] ба.

Позначення м'якості приголосних на письмі

В Російській мові м'якість приголосних позначається наступними способами:

  1. За допомогою букви ь (М'який знак) в кінці слова і в середині між приголосними: користь - [пол'за], лось - [лос '] і ін.

Примітка. М'який символ не означає м'якості приголосних в наступних випадках:

а) якщо служить для поділу приголосних, другий з яких й(Йот): листя - лисиць [т'йа], білизна - бе [л'йо];

б) для розрізнення граматичних категорій: жито (3 скл., ж.р.) - ніж (2 скл., м.р.);

в) для розрізнення форм слів (після шиплячих): читаєш (2 л., однини), ріж (форма наказового способу), допомогти (невизначена форма дієслова), а також прислівників: з нальоту, навзнак.

  1. За допомогою букв і, е, є, ю, я, вказують на м'якість попереднього приголосного звуку і передавальних голосні звуки [і], [е], [о], [у], [а]: ліс - [л'ес], мед - [м'от], лив - [л 'іл], люк - [л'ук], м'яв - [м'ал].

  2. За допомогою наступних м'яких приголосних: гвинтик - [в'ін'т'ік], слива - [с'л'іва].

Звукове значення букв е, є, ю, я

  1. Букви е, є, ю, я можуть позначати два звуки: [Йе], [йо], [йу], [йа]. Відбувається це в наступних випадках:

  • на початку слова: наприклад, ялина - [йе] ль, їжак - [йо] ж, дзига - [йу] ла, яма - [йа] ма;

  • після голосного звуку: миє - мо [йе] т, співає - по [йо] т, дають - так [йу] т, гавкати - ла [йа] ть;

  • після розділових ь, ь: з'їм - зй [йе] м, п'є - пь [йо] т, ллють - ль [йу] т, завзятий - рь [йа] ний.

Крім того, після розділового ь два звуку буде позначати буква і: Солов'ї - Соловей [йі].

  1. Букви е, є, ю, я вказують на м'якість попереднього приголосного в позиції після приголосних, парних за твердістю-м'якості: хутро - [м'ех], ніс - [н'ос], люк - [л'ук], м'яв - [м'ал].

Пам'ятка:

  • звуки [Й], [л], [м], [н], [р] - дзвінкі (не мають пари по дзвінкості-глухість)
  • звуки [Х], [ц], [ч], [ш '] - глухі (не мають пари по дзвінкості-глухість)
  • звуки [Ж], [ш], [ц] - завжди тверді.
  • звуки [Й], [ч], [ш '] - завжди м'які.

Конспект уроку ««. Наступна тема:

Хрюша сіл на півня,
Ми сміялися: "Ха-ха-ха!"
Писати він став вірші,
Ми сміялися: "Хі-хі-хі!"

Давайте виділимо перший звук з складу ХА і ХІ - правильно, Х!

0А) Спробуй скласти букву Х з олівців!
0б) Можеш показати букву Х за допомогою рук і ніг?
0в) Зліпи з пластиліну!

1а) Знайди слова на букву Х

1б) Буква Х грає в хованки. Де сховався звук Х: в середині, в началн або в кінці? (Звідси)


Звук Х буває різний:
1) твердий (синій): ХА, ХВ, ХУ ( "а" вказує на твердість приголосного і немає посмішки)
2) м'який (зелений): ХІ, ХЕ ( "і" вказує на м'якість приголосного, є посмішка)

2) Буду називати слова і якщо в слові сховався звук Х твердий - будете присідати, а якщо м'який - вставати на носочки (підгледіла)
\u003d Холод, хліб, хитрий, халва, хобот, хімія, художник, хор, хочу, кволий, хороший, хатина
\u003d Цукор, муха, мухи, сміх

3а) Складання і читання складів
\u003d Х- а, о, у, и, е
\u003d Хя, Хе, Хю, ХІ, ХЕ


4) Класики з Х (шукайте)

5) Дидактична гра. Грюкнути в долоні, якщо в слові є звук Х.
\u003d Пух, муха, хутро, мухомор, яблуко, холод, кит, хімія

7) Буква загубилася
\u003d ..Алва, ..леб, ..ітрец, ..алат, ..обот

8а) Заняття про букву Х ( "Ігри на розвиток мови")

8б) "Вчимо букви граючи"


8в) Прописна буква Х (оригінал)


8г) Робочий лист (узятий)

9) Знайти заховані літери Х (взято)

10) Обведи та розфарбуй тільки ті кульки, на яких написана буква Х. З'єднай їх ниточками з хом'ячком. (Взято)
11) Додай відсутній елемент.

12) Закрась частини мозайки з буквою Х. Що вийшло? ()

13) Прочитаю тобі вірш-загадку, а ти вгадай пропущене слово.
"Хом'яка сказав тхір:
_______ твій вузький, мій широкий. "

тхір

ХОМЯК
Про що йде мова? Про ХВОСТІ!
Гра "Хвости"
а) Картки "Половинки тварин - хвости": потрібно правильно зібрати тварина і визначити першу букву, або підібрати написану заздалегідь напис до цієї тварини
б) Картки, на яких намальовані хвости, і картки, на яких написані назви тварин. Завдання дитини з'єднати правильно хвіст і тварина, до якого воно відноситься.

Физминутку

"Хомка"
Хомка, Хомка, хом'ячок.
Полосатенький бочок.
Хомка рано встає,
Шийку миє, щічки тре.
Підмітає Хомка хатку і виходить на зарядку.
1, 2, 3, 4, 5 Хомка хоче сильним стати!

14а) Гра "Четвертий - зайвий!" (Взято про відмінність звуків [Х] і [К])
\u003d Чоботи, тапочки, халати, туфлі - халат (починається на Х - глухий приголосний)
\u003d Апельсин, яблуко, банан, капуста - капуста (починається на К - дзвінкий приголосний)

14б) Гра "Спіймай звук": коли почуєш звук К, піднімай картку з буквою К, якщо Х - то з Х.
\u003d В звуковому ряді: п, т, к, х, г, т, п, х, г, к
\u003d В складах: ок, оп, ох, ат, ак, ах, гу, ку, ду, ху, ит, ип, ик, голок, їх
\u003d В словах: картина, компот, холодець, підлогу, кінь, мох, хліб, мак

14в) Гра "Загубився звук"
= лу ... (к), повіт ... (х), носо ... (к), вени ... (к), лопу ... (х), ма ... (к), ме ... (х), ПЕТу ... (х), пу ... (х), то ... (к), плато ... (к), сти ... (х).

14г) Що будемо дарувати Хомі, а що Кузьо? Чому?
\u003d Хліб, кінь, мак, півень, яблуко, черевик, павук, муха, халва, молоко

15) Збери е-паззл - букву Х (дивитися)

16 Знайти і прикрасити букву Х



17) Х - хокей (взято)


18) Допоможи голодним хом'якам дістатися до хліба і з'їсти його. Йти можна тільки по буквах Х. (взяла)
19) З усіх букв вибери букви "Х" та "х" і обведи їх в гурток (взято)


20) Закрась тільки ті частини малюнка, в яких ти бачиш букви "Х" та "х" (