Ballar bo'yicha da'vogarlarning reyting ro'yxati. Kirishning individual yutuqlari uchun buxgalteriya hisobi
27 iyul kuni MV Lomonosov nomli Moskva davlat universitetida byudjet joyiga kirgan shaxslarning ro'yxatlari 27 iyul kuni Moskva davlat universitetining Markaziy Qabbiy komissiyasi veb-saytida chop etildi: http://cpk.msu.ru / reyting. Ushbu ro'yxatlar kuniga bir necha marta yangilanib, har bir murojaat etuvchining nuqtalari to'g'risida batafsil ma'lumotni va u umuman Moskvada yoki umuman Moskva davlat universitetida sertifikatni baholaydimi yoki yo'qmi.
Tuproqshunoslik fakulteti o'zining real vaqt rejimida yangilanadigan va kiruvchi rejalari to'g'risida ma'lumotni e'lon qiladi va ro'yxatdan o'tish rejalari to'g'risida ma'lumotni o'z ichiga oladi.
Sizga shuni eslatib o'tamizki, ro'yxatdan o'tish uchun hujjatlarni topshirishda motga oid 3x4-ning qo'shimcha fotosuratlarini berish kerak (ishdagi umumiy soni 8 dona bo'lishi kerak. talabalar chiptasi, kredit kitobi, o'quvchi chiptasi va boshqalar).
Tibbiy ko'rikning yo'nalishlarini olish uchun siz Omsning siyosati, 86u va emlash varag'iga ega bo'lishingiz kerak.
Snils va Inns-ning nusxalari ham kerak - bu hujjatlar stipendiya olish uchun kerak. Agar ariza beruvchi bo'lmasa, ular 1 sentyabrga qadar berilishi va fakultetga nusxalarini olib kelishlari kerak.
Hozirgi vaqtda ro'yxatdan o'tishning ikkinchi to'lqini bo'yicha byudjet joylariga texnik o'tgan ball 374 "Tuproqshunoslik" kafedrasiga va 290 "Ekologiya va atrof-muhitni boshqarish" kafedrasiga.
3-avgust kuni CPC yig'ilishida tasdiqlandishartnomalar uchun ball to'plash Maksimal maksimal ballning 50% miqdorida. Shunday qilib, barcha murojaat etuvchilar, barqaror imtihonlar va hech bo'lmaganda kiritishdi255 "Tuproqshunoslik" kafedrasi va205 "Ekologiya va atrof-muhitni boshqarish" kafedrasida,o'qishga kirish uchun tavsiya etiladi shartnoma joylarida va 1 kursga o'tkaziladishartnoma tuzilgan taqdirda va birinchi semestrda o'qishni to'lash, ularning miqdoridan qat'iy nazar.
"Tuproqshunoslik" kafedrasi
Taqqoslash uchun, siz o'zingizni tanishtirishingiz mumkin. O'tgan yili "Tuproqshunoslik" kafedrasiga o'tgan yil 384 va ushbu ball bilan arizachining byudjetida qabul qilingan xati maqomi - 132 (Birinchi to'lqinda - mos ravishda 393 va 114). E'tibor bering, so'ralgan hujjatlar ushbu raqamga kiritilgandan so'ng, shuningdek, o'tgan yili imtihonlar va maqsadli kvotalarsiz kelganligi sababli, shu sababli 2018 yilda ko'proq pozitsiyalar mavjud. O'tgan yilning o'tgan yilning o'tgan sayin punktlari haqida ma'lumotni bog'lash: https://www.mmsu.ru/entcring/pr-b-2017.php
57 . Imtihonlarsiz hisoblanmasdan 1 56 45 O'quv to'g'risidagi yozuv hujjatlarini taqdim etgan ariza beruvchi va ro'yxatdan o'tishga rozilik berish 18:00 1-avgust 18:00 6-avgust.
11 Pozitsiya original tomonidan
2016 yildan beri har bir universitetning ikkitasida qatnashish to'g'risida ariza berish uchun ariza berish imkoniyatlari sonini cheklash amalga oshirildi. Shu munosabat bilan ushbu universitetda guvohnoma va ustuvorlikning asl nusxasi va siz ustuvor punktlar bajarishi uchun dasturni topshirish tavsiya etiladi va agar u biron bir imkoniyat bo'lsa va sertifikatni unchalik ustuvorlikka o'tkazing Joy, ammo eng yuqori ballar bilan bo'lgan jismoniy shaxslardan rozilik berish uchun arizalar topshirilgan bo'lsa, bu sizning byudjet joylariga kirishingiz mumkin emas. Aks holda, siz belgilangan chegarani charchatishingiz va tanlovga qaytish imkoniyatini yo'qotasiz.
Muhim:
Umumiy raqobatbardosh ro'yxati (bepul byudjetning o'rindi 56, birinchi 45 kishining birinchi to'lqiga yozilib, 11 kishi ikkinchi to'lqinga o'tkaziladi):
№ | To'liq ism | Ballar miqdori | Sertifikat (ustuvor) | Original tomonidan |
1 | Rozaneva Viktorovna | 481 | BiOFac - hisoblangan | |
2 | Melnikova Anastasiya Andreevna | 470 | BiOFac - hisoblangan | |
3 | Chernikova Arina Germanovna | 468 | BiOFac - hisoblangan | |
- | Baranova Julia Eduardna | 467 | Sindirish | |
4 | Bazkin Mariya Andreevna | 466 | BiOFac - hisoblangan | |
5 | Pikina Arina Sergeevna | 465 | BiOFac - hisoblangan | |
- | Sinitin Aleksey Mixailovich | 465 | BiOFac - hisoblangan | |
6 | Margarita Anatolyevna Chak | 462 | BiOFac - hisoblangan | |
7 | Merzlielin Sergeevich | 461 | BiOFac - hisoblangan | |
8 | Hindiston Anna Mansurovna | 460 | BiOFac - hisoblangan | |
9 | Sarnin Anastasiya Dmitrievna | 458 | BiOFac - hisoblangan | |
10 | Bogdanova Anna Andreevna | 457 | BiOFac - hisoblangan | |
11 | Malaboich diana maximinovna | 453 | BiOFac - hisoblangan | |
12 | Kiseleva Arina Dmitrievna | 451 | BiOFac - hisoblangan | |
13 | Aleksandr Dmitrievich Kiselev | 450 | BiOFac - hisoblangan | |
14 | Petrova Nika Fedorovna | 450 | BiOFac - hisoblangan | |
15 | Potapov Nikolay Sergeevich | 448 | BiOFac - hisoblangan | |
16 | Karsheva Anna Sergeevna | 447 | BiOFac - hisoblangan | |
17 | Antonovskaya Ksenia Alekseevna | 446 | BiOFac - hisoblangan | |
18 | Starodubov Varvara Dmitrievna | 445 | BiOFac - hisoblangan | |
19 | Osina Yelizaveth Vasilyevna | 445 | BiOFac - hisoblangan | |
20 | Travnikova Dariya Yurevna | 444 | BiOFac - hisoblangan | |
21 | Afanasenko Marina Viktorovna | 444 | Diplomat. Akademiya | |
22 | Postny Daria Denisovna | 439 | 8/19 BiOFACK | |
23 | Ivanova Elena Aleksandrovna | 437 | BiOFakda 12/19 | |
24 | Aleksashina Sofya Vladimirovna | 437 | BiOFAKda 14/19 | |
25 | Kashkin Vasilievna Valerievna | 437 | BiOFAKda 15/19 | |
26 | Utki Anna Aleksandrovna | 435 | Biotex 2/5 | |
27 | Andreyova Svetlana Sergeevna | 435 | BiOFACK 19/19 | |
28 | Babyushina Viktoriya Markovna | 435 | Psixfa | |
29 | Kochina Yaroslav Antonovna | 434 | Biotex 3/5 | |
30 | Baranova Natalya Dmitrievna | 433 | BiOFac - Shartnoma | |
31 | Guuez Evangelina Sergeevna | 433 | Biofacing 24/19 | |
32 | Zubareva Svetlana Evgelievna | 433 | O'qigan | |
33 | Zimina Viktoriya Romanovna | 432 | BiOFac - Shartnoma | |
34 | Logvinenko Andrey Denisovich | 432 | BiOFac - Shartnoma | |
- | JAM anastasiya pavlovna | 432 | BiOFac - hisoblangan | |
35 | Molttsova Alina Sergeevna | 431 | O'qigan | |
36 | Sitnikova Daria Stanislavovna | 430 | Biotex 5/5 | |
37 | Ogloblin Veronika Vadimovna | 429 | Itmo | |
38 | Slepov Evgeniy Alekseyevich | 429 | O'qigan | |
39 | Chizonkov Ivan Igorevich | 428 | NSU. | |
40 | Rudina Julia Vladislavovna | 428 | O'qigan | |
41 | Ruzmetva Evgeniya Muxtorovna | 427 | MVA. Sitikka | |
42 | Lykov dmitry Romanovich | 427 | Psix infektsiyasi - hisoblangan | |
- | Lebedeva Ekaterina Sergeevna | 424 | Sindirish | |
43 | Korsicov Sofiya Aleksandrovna | 423 | O'qigan | |
44 | Kosyakova Anastasiya Igorevna | 423 | O'qigan | |
45 | Yimelyanova Veronika Aleksandrovna | 420 | O'qigan | |
46 | Sofiya Aleksandrovna | 419 | O'qigan | |
47 | Filippov Daniel Dmitrievich | 419 | O'qigan | |
48 | Ostrovskaya Varvara Alekseevna | 419 | Rudn - Himfak | |
49 | Zubuk Veronika Maksimovna | 418 | Psixfa | |
50 | Yevgeniy konstantinovich | 418 | Ularni rad etish. Pirogov | |
51 | Frolova Sergeevna | 416 | Ha | 1 |
52 | Grishkovetlar Diana Sergeevna | 416 | O'qigan | |
53 | Agafonova Olga Aleksevna | 412 | Psix infektsiyasi - hisoblangan | |
54 | Xulla Ould Stanislavovna | 412 | O'qigan | |
55 | Hisseeva Alina Timmurovna | 411 | O'qigan | |
56 | Mamaeva Nadayda Yusupovna | 411 | BiOFac - Shartnoma | |
57 | Kovalenko Mariya Anatolyevna | 411 | O'qigan | |
58 | Borisova Sofya Alekseyevna | 410 | O'qigan | |
59 | Bulanova Elizabet Aleksandrovna | 408 | O'qigan | |
60 | Bobrovnikova Lidia Aleksandrovna | 408 | Biotex - shartnoma | |
61 | Samikina Elizabeth Alekseyevna | 408 | Ularni rad etish. Pirogov | |
62 | Metan Mie Andreevna | 407 | Mgms ularni. Evdokimova | |
63 | Bogdan Evdokiya Viktorovna | 406 | O'qigan | |
64 | Kochneva Mariya Aleksandrovna | 406 | O'qigan | |
65 | Garerine Anastasiya Alekseyevna | 406 | O'qigan | |
66 | Guseva Polina Alekseyevna | 406 | O'qigan | |
67 | Spassskaya Ekaterina Aleksandrovna | 405 | O'qigan | |
68 | Sovuq Ksenia Vyacheslavovna | 405 | BiOFac - hisoblangan | |
69 | Vikyevich Tatyana Viktorovna | 405 | Biotex 7/5 | |
70 | Vidaka Aleksandr Aleksandrovna | 405 | O'qigan | |
71 | Lagutina Ekaterina Konstantinovna | 404 | BiOFac - Shartnoma | |
72 | Oxlopkov Kira Alekseevna | 404 | MSC - Biotex | |
73 | Matveyeva Nadejda Romanovna | 403 | O'qigan | |
74 | Belxskaya polim Dmitrievna | 403 | PCTU | |
75 | Ushkov Daria Aleksandrovna | 402 | RGMU. Pavlova | |
76 | Mixailovich | 402 | Mpgu. | |
77 | Solovyov Anastasiya Sergeevna | 401 | O'qigan | |
78 | Chistyakova Julia Alekseyevna | 400 | BiOFac - Shartnoma | |
- | Dubov Nikita Vladimirovich | 400 | BiOFac - hisoblangan | |
79 | Ukova Nataliya Dmitrievna | 400 | O'qigan | |
80 | Mishelov Nikolay Ilyich | 400 | PCTU | |
81 | Tixomirov Stepan Andreevich | 399 | Biofacing 45/19 | |
82 | VedeSheev Denis Alekseyevich | 399 | O'qigan | |
83 | Alautdinov Ruslan Timmurovich | 399 | O'qigan | |
84 | Shishigina Natalya Mixailovna | 399 | O'qigan | |
85 | Shmelkov Artyom Romanovich | 398 | O'qigan | |
86 | Albert Ronen Feliksovich | 398 | O'qigan | |
87 | Savchenko Veronika Evgelievna | 398 | O'qigan | |
88 | Gudkova Ekaterina Pavlovna | 396 | BiOFAK-shartnomasi | |
89 | Manukulian Alina Aleksandrovna | 395 | Doktor Universitet | |
90 | Jiyanova Mariya Pavlovna | 395 | O'qigan | |
91 | Nayrang Natalya Vladimirovna | 395 | Mgmu. Sekhenov | |
92 | Fortova Sofiya Maksimovna | 394 | O'qigan | |
93 | Mitin Anastasiya Pavlovna | 394 | O'qigan | |
94 | Gvatu Ekaterina Mixaylovna | 394 | Mgmu. Sekhenov | |
95 | Lipkina Irina Andreevna | 393 | O'qigan | |
96 | KOTOVA NATALIA Nikolaevna | 393 | O'qigan | |
97 | Antonova Polina Alekseyevna | 393 | O'qigan | |
98 | Barashova Anastasiya Andreevna | 392 | O'qigan | |
99 | Bolkwadze Diana Emuzarovna | 391 | O'qigan | |
100 | Lazarx Arina Vladimirovna | 391 | Mgmu. Sekhenov | |
101 | Deb atalgan Mariya Kirillovna | 391 | Mgmu. Sekhenov | |
102 | Gerasimova Mariya Aleksandrovna | 391 | Doktor Universitet | |
103 | Jadanova Mariya Vyacheslaovna | 391 | Ularni rad etish. Pirogov | |
104 | Hashimova Anastasiya Rustamovna | 390 | BiOFac - Shartnoma | |
105 | Nibnok Olga Aleksandrovna | 390 | Psixfa | |
106 | Slykina ALina Denisovna | 390 | Mgmu. Sekhenov | |
107 | Zenin Evgeniy Sergeevich | 389 | Ularni rad etish. Pirogov | |
108 | Masllannikova Tatyana Ivanovna | 389 | O'qigan | |
109 | Gamariya Sergey Aleksandrovich | 389 | BiOFac - Shartnoma | |
110 | Nikitin Kirill Vladislavovich | 388 | O'qigan | |
111 | Afanasyev Aleksandr Romanovna | 388 | Psixofak - shartnoma | |
112 | Kasasatkina Anastasiya Nikolaevna | 388 | O'qigan | |
113 | Skorik Sara Xashamna | 388 | O'qigan | |
114 | Laygneva Nadejda Vladimirovna | 387 | MShA zootekek. | |
115 | Toskraning Anastasiya Konstantinovna | 386 | O'qigan | |
116 | Shabalin Fedor Ivanovich | 386 | O'qigan | |
117 | Rokova Aleksandr Ivanovna | 385 | O'qigan | |
118 | Brekchaov Anastasia Aleksandrovna | 385 | FFM - shartnoma | |
119 | Pervukuk Vasiliss Vasilyevna | 381 | Ha | 2 |
120 | Vakoruk Yana Valerievna | 381 | Ha | 3 |
121 | Volkov Elizabeth Aleksandrovna | 381 | Ha | 4 |
122 | Kustovskiy Danila Andreevich | 380 | Ha | 5 |
123 | Bondar Aleksandr Igorevna | 379 | Ha | 6 |
124 | Protopopova Anna Maksimovna | 379 | Ha | 7 |
125 | Palkina Olga Igorevna | 379 | Ha | 8 |
126 | G. Antonina Alekseevna | 379 | Ha | 9 |
127 | Moseva Julia Andreevna | 378 | ||
128 | KUBANAEVA Elenaeva Vladimirovna | 378 | ||
129 | Gutorova Viktoriya Vitalevna | 377 | Ha | 10 |
130 | Velmatkin Varvara Alekseevna | 377 | ||
131 | Sergina Kristina Konstantininovna | 377 | ||
132 | Malyayev Timur Dovtelovich | 376 | Rudn | |
133 | Dbredeva Alina Tagairovna | 376 | ||
(ilgari qabul qilingan va aniqlangan hujjatlarni hisobga olgan holda) | ||||
134 | Ugunvwko anna anatolyevna | 376 | ||
135 | Yaxina Nelya Rafiamovna | 376 | ||
136 | Pavlova Radi Konstantinnovna | 375 | ||
137 | Konashenkova Anastasiya Tarasovna | 374 | ||
138 | Komkova Daria Sergeevna | 374 | Ha | 11 |
139 | Lyapicheva Elena Mixaylovna | 373 | ||
140 | RARAEV Valentin Sergeevich | 373 | Ha | 12 |
141 | Jelad Samir Salimovich | 373 | ||
142 | Bogdanov Mark Olegovich | 373 | ||
143 | Rudenko Darina Viktorovna | 372 | BiOFac - Shartnoma | |
144 | Sinelnikov Aleksandr Andreevich | 372 | Ha (Shartnoma) | 13 |
145 | Volkova Aleksandr Mixaylovna | 372 | ||
146 | Troshin Dmitriy Maksimovich | 372 | ||
147 | Lyubetsskiy Fedor Dmitrievich | 371 | ||
148 | Mitrrakov Kseniya Vitalevna | 371 | ||
149 | Kollikov Maksim Vasilyevich | 371 | ||
150 | Bolyakina Daria Konstantinovna | 371 | ||
151 | Sidorenko Kristina Borisovna | 371 | ||
152 | Kovalenko Natalya Petrovna | 370 | ||
153 | Bashmakov Kirill Evgenevich | 369 | ||
154 | Isayova Elena Mixaylovna | 369 | ||
155 | Sorokina Lyudmila Nikolaevna | 367 | Ha | 14 |
156 | Kovalya Aleksandr Mixaylovna | 366 | ||
157 | Sherbakova Anna Vasilyevna | 366 | ||
158 | Filmlar Elishay Igorevich | 366 | ||
159 | Uina Vladislavovna | 365 | ||
160 | Semenova Polina Dmitrievna | 364 | ||
161 | Ermakova Ekaterina Andreevna | 364 | ||
162 | Kozlov Denis Sergeevich | 363 | ||
163 | Louperov Andrey Andreevich | 363 | ||
164 | Kudryavtsev Semen Evgenevich | 359 | ||
165 | Barinova Alice Vyacheslavovna | 357 | ||
166 | Kommarova Polina Kirilovna | 356 | ||
167 | Ruda va vsevolod Vadimovich | 355 | ||
168 | Broraberg Olga Eduarovna | 355 | ||
169 | Bogdanova Alina Sergeevna | 353 | ||
170 | Petrakova Marina Pavlovna | 350 | ||
171 | Vojova Ekaterina Gennasievna | 349 | ||
- | Kommarov Anna Vladimirovna | 347 | BiOFac - hisoblangan | |
172 | Sidorova Ekaterina Aleksandrovna | 347 | ||
173 | Noda Mariya Vladimirovna | 345 | ||
174 | Shebarshina Anna Vladimirovna | 341 | ||
175 | Kim Oksana Vladimirovna | 341 | ||
176 | Firsova Stanislav Evgenevna | 341 | ||
177 | Samarqand anastasiya vladimirovna | 340 | ||
178 | Mixailova Ekaterina Makimovna | 339 | ||
179 | Barolskaya sevgi Alekseyevna | 334 | ||
180 | Ivanova Elizabet Dmitrievna | 332 | ||
181 | Gudkinina Aleksandr Vladislavovna | 328 | ||
182 | Leonova Mariya Vladimirovna | 327 | ||
183 | Dobroozova Elizabeth Vladimirovna | 327 | ||
184 | Gromova Valentina Sergeevna | 323 | ||
185 | Bulgakova Anastasiya Vyacheslaovna | 322 | ||
186 | Gerasimov Gleb Denisovich | 319 | ||
187 | Anastasiya Alekseevna | 319 | ||
188 | Grava Galalateya Antonovna | 318 | ||
189 | Gruber Danila Vadimovich | 317 | ||
190 | Saveleva Anastasiya Gennadimevna | 317 | ||
191 | Lukyanova Mariya Georgievna | 309 | Ha (Shartnoma) | 15 |
192 | Ponomaryov Aleksandr Evgenevich | 297 | ||
193 | Finkinshina Aksiniya Igorevna | 288 | ||
194 | Korobokov Nikolay Anatoliyevich | 288 | ||
195 | Krutova Sofiya Yurevna | 288 | ||
196 | Sviridenko Sofia Antonovna | 287 | ||
197 | Golevollar Feddor Mixailovich | 287 | ||
198 | Elizabet Igorevna pishiring | 278 | ||
199 | Murtazina Svetlana Yaroslavovna | 278 | ||
200 | Yaroshuk Nikita Vasilyevich | 271 | ||
201 | Runkov Ruslan Aleksandrovich | 262 | Ha (Shartnoma) | 16 |
"Ekologiya va atrof-muhitni boshqarish" kafedrasi
Kafedrada byudjetning umumiy o'rindi 25 . Imtihonsiz, maxsus va maqsadli kvotalarda ro'yxatdan o'tgan 8 odam umumiy raqobat uchun joy qoldirdi 17 . Birinchi bosqichda ro'yxatga olingan 14 Ta'lim bo'yicha skript hujjatini taqdim etgan abituriyentlar va ro'yxatdan o'tishga rozilik berish 18:00 1-avgust. Qolgan arizachilar musobaqada qolishmoqda 18:00 6-avgust.Byudjet joylari tugagach, agar ro'yxatdan o'tgan abituriyentlar o'z hujjatlariga javob berishsa, shu jumladan chiqariladi.
Quyidagi ro'yxatda o'zlarini topgan murojaat etuvchilar 3 Pozitsiya original tomonidan B ga bog'lanishi mumkin. qabul komissiyasi Pullik ta'limi haqida.
2016 yildan beri har bir universitetning ikkitasida qatnashish to'g'risida ariza berish uchun ariza berish imkoniyatlari sonini cheklash amalga oshirildi. Shu munosabat bilan ushbu universitetda guvohnoma va ustuvorlikning asl nusxasi va siz ustuvor punktlar bajarishi uchun dasturni topshirish tavsiya etiladi va agar u biron bir imkoniyat bo'lsa va sertifikatni unchalik ustuvorlikka o'tkazing Joy, ammo eng yuqori ballar bilan bo'lgan jismoniy shaxslardan rozilik berish uchun arizalar topshirilgan bo'lsa, bu sizning byudjet joylariga kirishingiz mumkin emas. Aks holda, siz belgilangan chegarani charchatishingiz va tanlovga qaytish imkoniyatini yo'qotasiz.
Muhim:arizachining rejalari doimiy ravishda o'zgarib turadi, shuning uchun yangilanishlarni tomosha qiling. Agar siz rejalaringizni o'zgartirsangiz, qolgan talabgorlarni xabardor qilish uchun buni qabul komissiyasiga xabar bering.
№ | To'liq ism | Ballar miqdori | Sertifikat (ustuvor) | |
1 | Korshunova Natalya Olegovna | - | O'qigan | 1 |
2 | Logvinova Ekaterina Yurevna | - | O'qigan | 2 |
3 | Semenova Arina Vladislavovna | - | O'qigan | 3 |
4 | Phazuldinova Fir Sawne | - | O'qigan | 4 |
5 | Shakirova Adil Rustamovna | - | O'qigan | 5 |
Umumiy raqobatbardosh ro'yxati (bepul byudjet joylari 17 14 kishining birinchi to'lqini, ikkinchi to'lqinda - 3 kishi):
№ | To'liq ism | Ballar miqdori | Sertifikat (ustuvor) | Original tomonidan |
1 | Melnikova Ekaterina Aleksandrovna | 379 | Geograf. - hisoblangan | |
2 | Turkina Sofia Aleksandrovna | 376 | Geograf. - hisoblangan | |
3 | Damchechikov Roman Radikovich | 368 | Geograf. - hisoblangan | |
4 | Kushlevich Artyom Olegovich | 367 | Geograf. - hisoblangan | |
5 | Solonikov Ivan Andreevich | 367 | Geograf. - hisoblangan | |
6 | Mix Viktoriya Olegovna | 366 | Geograf. - hisoblangan | |
7 | Spitsna eva Aleksandrovna | 359 | Nou. Gubkin | |
8 | Sidorova Polina Ruslanovna | 356 | Geograf. - hisoblangan | |
9 | Tarasevich Ilya Igorevich | 356 | Geograf. - hisoblangan | |
10 | Jigareva Mariya Igorevna | 354 | Geograf. - hisoblangan | |
11 | Lidrivev Mark Olegovich | 351 | Rudn | |
12 | Konev Daria Vladimirovna | 349 | Geograf. - hisoblangan | |
13 | Belyayev Aleksey Pavlovich | 342 | Geograf. - hisoblangan | |
14 | Mixailova Mariya Vladimirovna | 338 | Geograf. - hisoblangan | |
15 | Naumov Andrey Dmitrievich | 332 | Geograf. - hisoblangan | |
16 | Woyda Metoshovskaya Svetlana Ogegovna | 332 | Geograf. - hisoblangan | |
17 | Scomoroxova Anna Dmitrievna | 330 | Geolog. - hisoblangan | |
18 | Manaxov Pavel Dmitrievich | 327 | BiOFac - hisoblangan | |
19 | Voropaeva Kseniya Viktorovna | 327 | Geograf. - hisoblangan | |
20 | Torgo'zina Mariya Romanovna | 326 | Geograf. - hisoblangan | |
21 | Peistexonov Yuriy Olegovich | 326 | Geograf. - hisoblangan | |
22 | Cortnkov Eduard Aleksandrovich | 324 | O'qigan | |
23 | Balcheva Sofia Sergeevna | 324 | Geograf. - hisoblangan | |
24 | Denisova Anna Pavlovna | 322 | Geograf. - hisoblangan | |
25 | Sofya Dmitrievna Soandakova | 321 | Geograf. - hisoblangan | |
26 | NesterOro Kseniya Aleksandrovna | 321 | SplSU. | |
27 | Sans Kristian Dmitrievich | 318 | Geograf. - hisoblangan | |
28 | Terxova Daria Alekseyevna | 318 | Geograf. - hisoblangan | |
29 | Sergeev Elizabeth Alekseyevna | 317 | Geograf. - hisoblangan | |
30 | Osipova Mariya Sergeevna | 316 | Geograf. - hisoblangan | |
31 | Offakamian Ani Vartiovna | 314 | Geograf. - hisoblangan | |
32 | Chadushkin Elena Igorevna | 314 | Geograf. - hisoblangan | |
33 | Lujkov Roman Sergeevich | 314 | Geografda. 1/7 | |
34 | Shapulina Anastasiya Aleksandrovna | 312 | Geografda. 5/8. | |
35 | Mixailova Anna Alekseevna | 312 | Geografda. 3/7 | |
36 | KRASTAN Ekaterina Aleksandrovna | 311 | Geograf. - hisoblangan | |
37 | Ershova Polina Sergeevna | 311 | Geografda. 7/8 | |
38 | Xrustalev Dmitriy Sergeevich | 310 | O'qigan | |
39 | Sysuxo Veronika Valerievna | 310 | Geografda. 4/7 | |
40 | Gonchova Anna Vladislavovna | 309 | O'qigan | |
41 | Uralsala Alegovna | 309 | O'qigan | |
42 | Smirnova Ekaterina Aleksandrovna | 308 | Geografda. 1/3 | |
43 | Lunegova Loda Ivanovna | 307 | O'qigan | |
44 | Karpova Mariya Aleksandrovna | 307 | ||
45 | Belov Dmitriy Alekseyevich | 306 | Geografda. 6/7 | |
46 | Budkov Aleksandr Sergeevich | 305 | Geografda. 3/3 | |
47 | Tshenzova Marina Vyacheslaovna | 305 | O'qigan | |
48 | Sambarskiy Aleksey Georgievich | 305 | O'qigan | |
49 | Kondrashev Ilya Leonidovich | 304 | Geografda. 10/8. | |
50 | Lisitsin Alena Alekseyevna | 304 | ||
51 | Morozova Daria Sergeevna | 301 | O'qigan | |
52 | Eajenian anastasiya Evgelevna | 300 | O'qigan | |
53 | Shepelev Daniel Eduarovich | 299 | Ha | 1 |
54 | Tulina Alyonali Igorevna | 298 | O'qigan | |
55 | Timchenko Kirill Sergeevich | 297 | Geografda. 7/7 | |
56 | Kalashnikov Piter Nikolaevich | 297 | Miigaik | |
57 | Denisova Olga Evgenevna | 297 | O'qigan | |
58 | Averlieva Ulyana Evgelevna | 297 | O'qigan | |
59 | Golikova Anna Sergeevna | 296 | Sotina - hisobga olingan | |
60 | Bockov Stanislav Alekseyevich | 295 | Geografda. 14/8 | |
61 | Kotenkov Aleksey Vyacheslaovich | 295 | Geografda. 15/8. | |
62 | Chichekin Ekaterina Mixaylovna | 295 | O'qigan | |
63 | Pogorelova Olga Evgelevna | 294 | O'qigan | |
64 | Borkov Stepan Aleksandrovich | 292 | Ha | 2 |
65 | Shklyeva Elena Aleksandrovna | 292 | ||
66 | Shatunov Ivan Vladimirovich | 291 | ||
67 | Poluligalov Alena Andreevna | 291 | ||
68 | Erokhin Grigorie Aleksandrovich | 290 | Ha | 3 |
69 | Dokuchia Valery konstantinovna | 290 | ||
70 | Verhin Ivan Mixailovich | 289 | ||
71 | Adiamova Sofiya Veneronna | 289 | Ha | 4 |
72 | Kosinov Aleksandr Sergeevich | 288 | Miigaik | |
73 | Wings Nikita Timofeevich | 288 | ||
74 | Romanova Regina Alekseevna | 288 | ||
75 | Petrash Mariya Yuryevna | 287 | Geografda. 10/7 | |
76 | Gatenadze Georgy Davidovich | 286 | ||
77 | Janndarov Maksim Vyacheslaovich | 284 | Ha (Shartnoma) | 5 |
78 | Sapojnikaova Kseniya Andreevna | 284 | ||
79 | Salman Mishel Karamovich | 284 | ||
80 | Veselova Ekaterina Sergeevna | 283 | Ha | 6 |
81 | Volkova Veronika Denisovna | 281 | Ha (Shartnoma) | 7 |
82 | Rasmiy Ananatiy Vladimirovich | 281 | Rudn | |
83 | Shuktin Andrey Nikolaevich | 280 | Mpgu. | |
84 | Qabrlar Ekaterina Kirillovna | 279 | ||
85 | Rusin Diana Ivanovna | 277 | ||
86 | Erginaning Vladislav Evgenevna | 276 | ||
87 | Ilyushin Ivan Konstantinovich | 276 | ||
88 | Mitin Anastasiya Pavlovna | 276 | ||
89 | Rumyaneva Anastasiya Olegovna | 275 | ||
2017 yil birinchi to'lqini pastasi(ilgari qabul qilingan va aniqlangan hujjatlarni hisobga olgan holda) | ||||
90 | Nasdaeva Elena Aleksandrovna | 274 | ||
91 | Petkevich Valeriya Efimovna | 274 | ||
92 | Belova Valeria Alekseevna | 273 | PCTU | |
93 | Axmetova Beata Robertovna | 272 | ||
94 | Oshs Viktoriya Valentinovna | 272 | (Tuproq-eko.) | |
95 | Cho'chtirovnikov Leonid Vladimirovich | 271 | ||
96 | Shemier Mariya Pavlovna | 270 | ||
97 | Petuxova Polina Vladimirovna | 270 | ||
98 | Pushkarev Lev Borisovich | 269 | ||
99 | Pijankov Ivan Nikolaevich | 269 | ||
100 | Tashuvchi Aleksandrovna | 268 | BiOFAK (ECO.) 2/2 | |
101 | Suzonov Aleksandr Vyacheslaovich | 268 | ||
102 | Trofimov Aleksey Petrovich | 267 | Ha (Shartnoma) | 8 |
2017 yilning ikkinchi to'lqiga past parchiya pozitsiyasi(ilgari qabul qilingan va aniqlangan hujjatlarni hisobga olgan holda) | ||||
103 | Jikharev Aleksandr Petrovich | 267 | Mshna | |
104 | Kalinina Alina Andreevna | 266 | ||
105 | Sosenskiy Boris Lvovich | 265 | Mpgu. | |
106 | Nikolaev Anastasiya Dmitrievna | 265 | ||
107 | Egorova Anna Vladimirovna | 264 | ||
108 | Sherbakova Anna Andreevna | 264 | ||
109 | Levitskaya Anna Sergeevna | 264 | ||
110 | Korenkova Elizabet Sergeevna | 261 | ||
111 | Frolov Andrey Dmitrievich | 260 | ||
112 | Dia Aleksandr Evgelevna | 258 | ||
113 | Shepelev Mariya Valerievna | 256 | ||
114 | Sovuq Ksenia Vyacheslavovna | 256 | ||
115 | Finkinshina Aksiniya Igorevna | 255 | Mshna | |
116 | Sorvaixina Anna Igorevna | 255 | ||
117 | BaxTina Mariya Nikolaevna | 254 | ||
118 | Fomina Mariya Stanislavovna | 254 | Mshna | |
119 | Eliseva Elizabeth Antonovna | 254 | ||
120 | Karashov Nikita Igorevich | 251 | Rudn | |
121 | Ilyana Ramires Entoni Mishel | 251 | ||
122 | KoriTkin Pavel Georgievich | 251 | ||
123 | Superrin elizabet evgelevna | 249 | ||
124 | Moldovchuk Daniel Ivanovich | 246 | ||
125 | Seebryakov Petr Borisovich | 244 | ||
126 | Sidorov Artur Valerevich | 242 | Ha | 9 |
127 | Orlova Ekaterina Sergeevna | 241 | ||
128 | Borkov Danil Denisich | 240 | ||
129 | Gusev Egor Leonidovich | 239 | ||
130 | Goldin Vadim AleKsandrovich | 238 | ||
131 | Rozanova Ekaterina Andreevna | 232 | ||
132 | Gudkova Ekaterina Petrovna | 232 | ||
133 | Merkulova Vera Vladimirovna | 229 | ||
134 | Saroy sterean Nikitich | 221 | ||
135 | Geraskin Kristina Aleksandrovna | 215 | ||
136 | Lyubimov Efim Sergeyevich | 199 |
1.
Abiturientlar ro'yxati raqobatbardosh ballar yig'indisi.
2.
Agar kiruvchi tasodiflarning kirish testlari bo'yicha ballar miqdori bo'lsa, ro'yxatlar kirish testlarining ustuvorligi to'g'risida birinchi o'rinda turadi. Kiruvchi universitetlar ro'yxatini reyting uchun (kompilyatsiya qilish) uchun kirish testlarining ustuvorligini belgilaydi.
3.
1 va 2-banddan boshlab toifalar tengligi bilan, imtiyozli ro'yxatdan o'tish huquqiga ega bo'lgan murojaat etuvchilar yuqori o'rinni egallaydilar.
Kirish testisiz kelish ro'yxatlarini qanday saralash kerak:
1.
jamoa a'zolari;
2.
g'oliblar barcha Rossiya olimpiadasi Maktab o'quvchilari;
3.
Rossiyaning barcha maktab olimpiadasi g'oliblari;
4.
Sport sohasidagi chempionlar va g'oliblar;
5.
Maktab o'quvchilarining Olimpiadasining g'oliblari;
6.
Maktab o'quvchilarining sovrindorlari.
Ushbu toifadagi ro'yxatga olingan har bir toifadagi ro'yxatdagi yuqori joylashuv doirasida kiruvchi qonunlar ro'yxatga olishiga ega bo'lgan kiruvchi kiruvchi kiruvchi kiradi.
a) etimlar va bolalar ota-ona qaramog'isiz qolgan bolalar, shuningdek etimlar soni va bolalar sonidan qolgan shaxslar ota-ona qaramog'isiz qolganlar;
b) Nogiron bolalar, i va II guruhlari yakunida guruhlar federal institut Tibbiy va ijtimoiy ekspertiza tegishli o'quv tashkilotlarida kontrendikedi bo'lmagan o'quv qo'llanma emas;
c) yigirma yilgacha bo'lgan fuqarolar - bu faqat bitta ota-ona - nogiron shaxs men guruhi, agar oilaning ikkinchi darajali daromadi mavzudagi eng kam ta'minlangan bo'lsa Rossiya Federatsiyasi ushbu fuqarolarning yashash joyida;
d) falokat tufayli radiatsiyaga duchor bo'lgan fuqarolar Chernobil atom elektr stantsiyasi Rossiya Federatsiyasi qonunining 1991 yil 15 maydagi 1991 yil 15 maydagi 1991 yil 15 mayda, Chernobil NPP 21-dagi falokat tufayli radiatsiya ta'sirida bo'lgan fuqarolarning ijtimoiy himoyasida;
e) o'z vazifalarini bajarishda vafot etgan harbiy xizmatchilar farzandlari harbiy xizmat yoki shikastlanish tufayli o'lganlar (jarohatlar, jarohatlar, kontsentoz, shu jumladan, aksilterror operatsiyalari va (yoki) terrorizmga qarshi kurash bo'yicha boshqa chora-tadbirlar o'tkazishda;
e) o'liklarning farzandlari (o'lik) qahramonlari Sovet IttifoqiRossiya Federatsiyasining qahramonlari va shon-sharafning to'liq boshliqlari;
g) davlat va jazoni ijro etish tizimining ichki ishlar organlari, muassasalari va organlarining xodimlarining bolalari, federal yong'in xizmati, aylanma ishni nazorat qilish uchun boshqarish vositalari giyohvand moddalar dorilar va psixotrop moddalar bojxona organlariSog'lig'ining shikastlanishi tufayli yoki ular tomonidan olingan kasallik tufayli yoki ular tomonidan ushbu muassasalar va organlarda xizmat muddati va qaram bo'lgan bolalar tufayli olganligi sababli vafot etgan (marhum) vafot etgan (marhum). Ularda;
z) prokuratura lavozimidan yoki ulardan ozod qilinganidan keyin yoki ulardan keyin xizmat ko'rsatish faoliyati tufayli ishdan bo'shatilgandan keyin yoki ishdan bo'shatilgandan so'ng, prokuror xodimlarining bolalari;
va ular shartnomasi bo'yicha harbiy xizmatga ega harbiy xizmatni va harbiy xizmatni, shuningdek, harbiy xizmatni o'tkazgan fuqarolar, shuningdek, qo'mondonlar tomonidan berilgan komandirlar tavsiyalariga kiritilgan fuqarolar fuqarolar ijro etuvchi hokimiyat organlarining federal obro'sini belgilangan tartibda belgilangan rasmiy hokimiyatni taqdim etadigan tartibda;
k) fuqarolar Rossiya Federatsiyasining qurolli kuchlari, boshqa qo'shinlar va jasadlar, harbiy lavozimlarda, harbiy xizmatdan ozod qilingan va "B" subparuligida berilgan asoslar bo'yicha kamida uch yillik harbiy xizmatga ega bo'ldilar - 1998 yil 28 mart, 1998 yil 28 martdagi Federal Qonunning 31-bandi va 51-moddaning "A" bankining "A" paragrafning "g" "Harbiy burch va harbiy xizmat" ning 51-moddasi. 22;
l) nogironlar, harbiy harakatlar qatnashchilari, shuningdek, harbiy harakatlar qatnashchilari, 1995 yil 12 yanvardagi Federal Qonunning 3-moddasi 1-moddasining 1-moddasining 1-moddasining 1-moddasining 1-moddasining 1-moddasining 1-moddasining 1-moddasi 23-oksevi 7-moddaning 3-moddasining 1-moddasining 1-moddasining 1-moddasi 23-moddasining 1-moddasi 23-moddasining 1-moddasining 1-moddasida keltirilgan.
m) sinovlarda bevosita ishtirok etgan fuqarolar yadro qurollariBunday qurollardan foydalanib atmosfera, yadroviy moddalar, ko'rsatilgan sinovlar va mashqlarning amaldagi radioaktiv moddalar bilan kurashish va ular belgilangan sinovlar va mashqlarning amaldagi radioaktiv moddalarga qarshi kurashda, tugatishda to'g'ridan-to'g'ri ishtirokchilarga qarshi kurashish radiatsiya avariyalari Sirt va suv osti kemalari va boshqa harbiy ob'ektlarning yadro qurilishi, to'g'ridan-to'g'ri ishtirokchilar, shuningdek, ushbu baxtsiz hodisalar va ularni bekor qilish bo'yicha ishlarni, shuningdek, ushbu baxtsiz hodisalar (harbiy xizmatchilar va jamg'armalardan kelib chiqqan holda ishtirokchilar Rossiya Federatsiyasining qurolli kuchlari, harbiy xizmatchilar tarkibi ichki qo'shinlar Rossiya Federatsiyasi Ichki ishlar vazirligi temir yo'l qo'shinlarida va boshqa harbiy shakllarda, Rossiya Federatsiyasining ichki ishlar organlari va davlat yong'in xizmati xodimlarining xodimi);
n) harbiy xizmatchilar, shu jumladan Rossiya Federatsiyasi Ichki ishlar vazirligining Ichki qo'shinlari, penitentsiar tizimi, penitentsiar tizimi xodimlari, uni amalga oshirgan davlat Federatsion tizimi xodimlari, uni amalga oshirgan davlat Federatsion tizimi xodimlari Checheniston Respublikasidagi qurolli mojarolar va unga tutashgan hududlarda qurolli mojaro zonasi va Shimoliy Kavkaz mintaqasida qarshi akkaotchilik operatsiyalari paytida ushbu harbiy xodimlar tomonidan ko'rib chiqilgan hududlar.
36. Tashkilotga yozilishning imtiyozli huquqi oliy ma'lumotFederal davlat organlarining yurisdiktsiyasida ham bitiruvchilarga umuman taqdim etiladi o'quv tashkilotlari, Kasbiy davlat organlarida, shuningdek, kichik talabalarni harbiy yoki boshqa davlat xizmatiga tayyorlash uchun mo'ljallangan qo'shimcha umumiy ta'lim dasturlarida joylashgan kasbiy ta'lim tashkilotlari.
Qanday qilib raqobatdosh ro'yxatlarni o'qish kerak
Raqobat, raqobatbardosh guruh - ma'lum bir byudjet joylari ajratilgan preparat yo'nalishi (qabul qilish rejalari, nazorat raqami).
Tanlovlar, kiruvchi ro'yxatlar - Bular ariza beruvchilar ro'yxatining har bir tanlovi uchun tuziladi - ro'yxatdan o'tish uchun nomzodlar. Ro'yxatda nomzod lavozimi talabnoma beruvchi toifasi (umumiy tanlovga kiritilgan maqsadli yo'nalishlar bo'yicha kvota tomonidan kelib chiqadigan kirish testlarisiz kirish testlarisiz) va ular tomonidan kiritilgan ballar yig'indisi.
Tanlovli ro'yxatlar bilan ishlashni boshlash uchun siz qabulning aniq yo'nalishi bo'yicha qabul rejasi va byudjet joylari uchun tanlovni tashkil etishingiz kerak - bu ma'lumot byudjet joylarida qabul qilingan da'vogarlar ro'yxati bilan chegaradosh bo'lishi kerak. Boshqacha aytganda, nomzod nomzodlar ro'yxati chegarasi.
Raqobatchilar ro'yxatlari ikki xil versiyada keltirilgan. Birinchisi - tanlovda ishtirok etish uchun tan olingan barcha abituriyentlarni o'z ichiga olgan to'liq raqobatdoshlar ro'yxatini o'z ichiga oladi (asl nusxalari va ta'lim to'g'risidagi hujjatlar nusxalari bilan). Ikkinchisi - qisqartirilgan raqobatbardosh bo'lib, ular faqat asl nusxalari va ro'yxatdan o'tish uchun arizalarni taqdim etadilar.
Yugurish Ro'yxatlar, i.e. Arizachilarni ro'yxatda joylashtirish quyidagi algoritm bo'yicha kamayish punktlari amalga oshiriladi:
1) kirish testlari va individual yutuqlar miqdori bo'yicha,
2) birinchi element ballidagi ballar miqdorining teng bo'lmagan taqdirda,
3) Ikkinchi mahsulotda birinchi mavzu punktlarining tengligi bo'lsa,
4) ikkinchi mavzu bo'yicha ikkinchi mavzu nuqtalari teng bo'lmagan taqdirda,
5) 1-4 da'volarga ko'ra, ochkolarning tengligi bo'lsa, yuqoridagi "Imtiyozli ro'yxatdan o'tish" belgilari yuqorida joylashtirilgan.
O'tish ballari - Bu minimal ballar tomonidan kiritilgan minimal miqdor foydalanish natijalari yoki kirish testlariUniversitet tomonidan mustaqil ravishda ta'lim va ro'yxatdan o'tish uchun ariza berish to'g'risidagi hujjatlar taqdim etilishiga qat'iy nazar, universitet tomonidan olib boriladi. O'tish joyi oxirgi talabnoma beruvchining punktlari miqdori, ularning soni byudjet joylari soniga kam yoki teng bo'lgan ( "Yashil zona" Ro'yxat). Skriptlar uchun shakllanish uchun hujjatlar nusxalari, qiymati o'tish nuqtasi o'zgarishi mumkin; Odatda ko'payish tomon, chunki Skriptlar umumiy ball bilan da'vogarlar yuqori ball to'pladilar, abituriyentlarni "yashil zona" dan kichikroq shiddat bilan almashtirishadi.
Ko'k Ro'yxatdagi ranglar 2-chi (keyingi) bosqichda ro'yxatdan o'tish uchun nomzod deb hisoblanadi. Kulrang Ro'yxatdagi ranglar qabul qilingan abituriyentlarni ta'kidladi. Sariq Shartnoma tuzgan ro'yxatdagi ro'yxatdagi rang.
Tanlovlar bilan ishlashda harakat qilish tartibi:
1. O'zingizni to'liq raqobatbardosh ro'yxatda toping (nusxalari va skriptlari orqali).
2. Agar sizning raqamingiz kamroq sanab o'tilgan bo'lsa yoki qabul rejasiga teng bo'lsa, unda siz byudjet joylari soniga va ro'yxatdan o'tish uchun siz skriptni topshirishingiz kerak 1-avgust kuni ta'lim hujjati va arizasi 18 soatgacha tasdiqlanadi.
3. Agar siz byudjet joylari soniga tushmasangiz, lekin o'quv hujjatining asl nusxasini taqdim etmagan va ularning soni siz yashil zonani (byudjet joylari sonida) kiritishga imkon beradi asl nusxasi bo'lmagan taqdirda) ro'yxatdan o'tish va skript ta'limi hujjatlariga rozilik berishingiz kerak Va qabul qilish tartibini kuting. Siz byudjet joylariga kirish imkoniyatiga egasiz.
4. Agar siz byudjet joylari soniga tushmasangiz va sizning ketma-ketlik raqamingiz byudjet joylariga borishga imkoniyat bermasa, o'qishga qabul qilish va ta'lim uchun ssenariy to'g'risida ariza berish Va pullik tayyorgarlik uchun shartnoma tuzing.
5. Agar siz turli xil preparatning turli sohalarida qatnashish uchun bir nechta ariza topshirgan bo'lsangiz, o'zingizga tegishli ravishda o'zingizni qidiring raqobatchilar ro'yxatlari. Va siz o'zingiznikini tanlang eng yaxshi holat - Yoki siz "yashil zona" da yoki byudjet joylari chegarasida bo'lgansiz. Va ta'lim uchun skriptni yuboring.
6. Shu bilan birga, qabul qilishning birinchi bosqichida qabul qilinishi kerak, qabul qilish qoidalariga muvofiq (1-avgustgacha o'qishga kirish uchun dastlabki hujjatlar va arizalar) umumiy sonning 80 foizi bilan to'ldiriladi talabnoma beruvchilar qabul qilinganidan keyin qolgan byudjet joylari maxsus huquqlarva 29 iyul dizaynerlari. Agar siz ushbu byudjet joylarining 100% miqdorida siz uchun eng yaxshi musobaqada bo'lsangiz, lekin chet elga 80% ga o'ting, keyin birinchi bosqichda siz tushishingizni birinchi bosqichda, ammo siz musobaqada qatnashish imkoniyatiga egasiz Qolgan byudjet joylarining 20 foizi ro'yxatdan o'tishning ikkinchi bosqichida (qabul qilish va dastlabki 18 soatga qadar ilk qabul qilish uchun arizalarni qabul qilish).