Розвиток мови звук з ц старша група. Конспект НСД по звуковий культури мовлення «Диференціація звуків,»

Мета. закріпити правильна вимова звуків з - ц; вчити дітей диференціювати звуки: розрізняти в словах, виділяти слова із заданим звуком з фразової мови, називати слова зі звуками с і ц; розвивати вміння чути в римуванню виділяється слово; вправляти в проголошенні слів з різною гучністю і в різному темпі. Ознайомити дітей з новою загадкою.

хід заняття

Вихователь вимовляє звуки з і ц. Запитує, чия пісенька зі звуків с (води) і чия пісенька зі звуків ц (білочки).

«Давайте домовимося, - пропонує педагог, - якщо ви почуєте звук с, покажіть умивання. А якщо почуєте звук ц, махніть рукою, ніби білочка махає своїм пухнастим хвостом »(рух пензлем правої руки вправо).

Вихователь вимовляє то звук с, то звук ц, перевіряючи, як діти зрозуміли завдання. Далі діти виконують завдання спочатку все разом, потім по групах: тільки дівчатка (хлопчики контролюють), тільки хлопчики; тільки діти, які сидять за першими столами, тільки діти, які сидять за останніми столами, і т.д.

Вихователь продовжує заняття: «Ці звуки зустрічаються в багатьох словах. Покажіть, які звуки ви чуєте в словах: сонечко, курча, сом, віконце, чапля, ослик, цілюща, осінній, огірок ».

Потім діти пробують згадати слова зі звуком с (за правильну відповідь дається фішка).

Рано вранці сонце встало,

Піднялося і запалало.

Все заснуле прокинулося,

Обтрусив, стрепенулося;

Над кущем злетіла птиця,

Над квіткою бджола крутиться.

Вихователь з'ясовує у дітей, чи сподобалося їм цей вірш, і читає його ще раз. Педагог пропонує хлопцям допомогти йому прочитати дві перші сходинки.

Потім педагог ставить на свій стіл три одноколірні пірамідки і одну двобарвне. Педагог говорить, що в прочитаному уривку є три слова зі звуком з і читає початок вірша ще раз. Діти називають слова сонце, встало, піднялося. Вихователь вручає їм пірамідки. Далі діти визначають, в якому слові є обидва звуку - з і ц. (Сонце.) За правильну відповідь педагог дає двобарвне пірамідку.

Вихователь читає останні рядки вірша. Діти називають слова зі звуком ц. (Птах, квіткою.) За правильну відповідь діти отримують фішки.

Потім педагог тричі вимовляє одну з рядків вірша, щоразу змінюючи логічний наголос: «Все заснуле прокинулося. Все заснуле прокинулося. Все заснуле прокинулося ».

Діти називають виділяються слова.

«Жили-були три курчати: Ціп, Ціп-ціп і Ціп-ціп-ціп, - розповідає вихователь і просить повторити клички курчат. - Давайте пограємо. Я буду повільно вимовляти: "Жили-були три курчати". А ви продовжуйте: "Ціп, Ціп-ціп, Ціп-ціп-ціп". Потім я промовлю свої слова в більш швидкому темпі, а ви в такому ж темпі скажете імена курчат ».

На закінчення педагог просить дітей відгадати загадку, в якій теж є слова зі звуком с.

Без крил летять,

Без ніг поспішають,

Без вітрила пливуть.

Вихователь пропонує дітям запам'ятати загадку, щоб загадати її батькам і друзям.

Марина Труфанова
Конспект НСД по звуковий культури мовлення «Диференціація звуків [з] - [ц]»

Конспект НСД по звуковий культури мовлення.

Тема: « Диференціація звуків [з], [Ц] ».

програмне зміст:

1. Тренувати дітей диференціювати звуки [з], [Ц] на слух і у власній мови, Чітко вимовляти слова і фрази з цими звуками.

2. Тренувати у визначенні позиції звуку в слові.

3. Закріплювати вміння змінювати темп мови і силу голосу, Удосконалювати мовне дихання і дикцію.

4. Виховувати увагу, активність

устаткування: Магнітна дошка, складальне полотно, рамка з чотирма віконцями, індивідуальні картки, картинки: Слон, чапля, стіл, заєць; мішечок для гри, предмети: Огірок, яйце, цифра, стілець, перець, фарби, літак, автобус, годинник, курка, колесо, мотоцикл.

Хід НСД:

1. Психогимнастика

Зібралися всі діти в коло,

Ти - мій друг, і я - твій друг.

Дружно за руки візьмемося,

І гостям ми посміхнемося!

2. Артикуляційна гімнастика

1) Вправа «Посмішка».

Тягнемо губи прямо до вушках,

Посміхаємося один одному.

(Вправа виконується 5-6 разів, губи розтягнуті в усмішці, зуби без одягу)

2) Вправа «Трубочка»

Наслідую я слону -

Губки хоботом тягну.

(Вправа виконується 5-6 разів, з зімкнутими зубами)

чергування вправ «Посмішка» і «Трубочка» 5 разів.

3. Загадки.

1) Дуже багато сили в ньому,

Зростанням він майже що з будинок.

У нього величезний ніс,

Ніби ніс років тисячу ріс. (Слон)

З якого звуку починається слово«Слон»? (С)

А тепер скажіть звук з протяжно. На що схоже? (на звук здувається кульки)

- Давайте покажемо: Вдихаємо через ніс, а видихаємо через рот, вимовляючи звук з.

Придумайте слова, в яких є звук з. (Називають)

(Сон, слива, сонце, син, санки, сила, стіл, стілець, скло, стіна, сторінка, борсук, клас)

А тепер послухайте іншу загадку:

2) На одній нозі стоїть,

У воду пильно дивиться.

Тицяє дзьобом навмання -

Шукає в річці жабенят. (Чапля)

З якого звуку починається слово«Чапля»? (Ц)

Спробуйте голосно вимовити звук ц. (Вимовляють)

На що схожий цей звук? (Як скрекоче коник)

Давайте все пострекочем, як коники.

Придумайте слова з звуком ц.

(Чапля, курча, цифра, циферблат, ціцарка, цар, цирк, шпак, кінець, зразок)

4. Чистоговорки.

А тепер давайте повчимося говорити чистоговорки зі звуками с і ц.

Са-са-са - в лісі живе лисиця.

З яким звуком чистоговорки? (С)

Цо-цо-цо - знесла курка яйце

З яким звуком чистоговорки? (Ц)

(Діти кажуть по одному, хором, швидко і повільно)

5. Гра «Слухай - і не помилися!»

Ви добре чуєте і розрізняєте звуки з і ц. А тепер послухайте і дізнайтеся ці звуки в словах. на звук з - плескають у долоні дівчинки, на звук ц - тупають ногами хлопчики.

(Собака, слон, квітка, чапля, оса, лисиця, кільце, вуса, обличчя, борець)

6. Робота з картками (За столами)

Складальне полотно, рамка з чотирма віконцями, картинка «Стіл».

пальчикова гімнастика «Ножиці».

Наші пальці перетворилися в ножиці. Пальці лівої і правої рук міцно стулені, по черзі розсовуємо і зрушуємо кожен палець на руці - «Розрізаємо» папір, говоримо «Ножиці».

Хлопці, послухайте загадку.

Під дахом чотири ніжки,

А на даху - суп та ложки

У слові стіл де знаходиться звук звук з? (На початку слова)

(На початку)

Хлопці, подивіться, чи правильно Паша поставив картинку? Чому?

Хлопці, відгадайте загадку:

Грудочку пуху, довге вухо,

Стрибає спритно, любить морквину (Заєць)

У слові заєць де знаходиться звук ц? (В кінці слова)

Значить картинку ставимо в яке віконце? (в останнє)

(Одна дитина виконує на складальному полотні, інші за столом.

Хлопці, подивіться, чи правильно Аня поставила картинку? Чому?

7. Физкультминутка.

Ми йдемо в осінній ліс. (Діти виконують рухи по тексту)

Ми йдемо в осінній ліс

Багато в цю пору року

В тому лісі чудес!

По стежці ми крокуємо -

Вище ноги піднімаємо!

За листочків - на носочках,

По купинах - на п'ятах.

До сонця руки простягнули,

На пушіночку подули,

Листя строкаті миготять,

Немов метелики літають,

І на землю опадають

8. Гра «Чудовий мішечок».

А тепер пограємо в гру «Чудовий мішечок». У мене в мішечку різні предмети. Треба їх дізнатися на дотик, правильно назвати і сказати, який звук - з або ц - чується в слові.

(Огірок, яйце, цифра, стілець, перець, фарби, літак, автобус, годинник, курка, колесо, мотоцикл)

9. Продовж речення.

Хлопці, зараз слухайте уважно. Я буду вимовляти пропозицію, але останнє слово договорювати не буду. В цьому слові обов'язково є звук з або ц. Ви докаже його самі.

До нас в віконце світить ... сонце

Чую, лисиця, про твої ... чудеса.

На болоті живе довгонога ... чапля.

На галявині стрибають довговухі ... зайці.

У машини чотири ... колеса.

10. Скоромовки.

Послухайте і повторіть скоромовку:

З сусіднього колодязя цілий день водиця ллється.

По одному (2-3 людини)

Давайте повторимо хором.

Шпаки і синиці - веселі птиці.

По одному (2-3 людини)

Давайте повторимо хором.

12. Підведення підсумків:

З якими звуками ми сьогодні працювали?

Що вам сподобалось?

Молодці, хлопці. На наступному занятті ми з вами познайомимося з звуком ш.

Тема: «Звукова культура мовлення: диференціація звуків з-ц»

Програмне зміст: закріпити правильну вимову звуків з-ц; вчити дітей диференціювати ці звуки: розрізняти в словах, виділяти в читанні скоромовки; розвивати почуття гумору; виховувати інтерес до заняття і до слова.

словник: Цитрусові, подряпина, Ципко, годувальниця.

підготовка вихователя : Вивчила конспект заняття в посібнику Гербовий В.В. «Заняття з розвитку мовлення в старшій групі дитячого садка»М .; тисяча дев'ятсот вісімдесят-два .; програму «Радуга» Доронова Т.Н., М .; 2000 .; підібрала картинки для обіймання.

попередня робота : 1.виучіть физминутку:

Ми потопає ногами,

Ми поплескаємо руками,

Киваємо головою,

Ми руки піднімаємо,

Ми руки опускаємо

Крутиться потім.

устаткування:

організація дітей : Сидять півколом.

хід заняття

прийоми навчання

вимова звуків

питання

пояснення

заохочення

Пояснення на завдання

пояснення

показую картинки

питання

відповіді дітей

Назва слів зі словника

питання

пояснення слів

Що тепер буду я робити?

повторне читання

питання

відповіді дітей

роз'яснення

питання

відповіді дітей

пояснення слова

Установка на читання

хорове повторення

хорові повторення

заохочення

Молодці, хлопці!

проведення физминутки

Ми потопає ногами,

Ми поплескаємо руками,

Киваємо головою,

Ми руки піднімаємо,

Ми руки опускаємо

Крутиться потім.

Варто в лісі, тесовий будинок,

Будинок гнома!

А в ньому живе веселий гном,

Гном - вдома!

питання

заохочення

Молодці, хлопці!

Сорок сорок в короткий термін

З'їли сирок!

питання

Підведення підсумків, питання

Що ми сьогодні робили?

Які нові слова дізналися?

заохочення дітей

попередня робота: 1.виучіть физминутку:

Ми потопає ногами,

Ми поплескаємо руками,

Киваємо головою,

Ми руки піднімаємо,

Ми руки опускаємо

Крутиться потім.

2.виучіть вірш «Пропала курка» Американська народна пісенька. Переклад А. Сергєєва.

устаткування: картинки із зображенням предметів зі звуками з-ц, пірамідки 7 штук.

організація дітей: Сидять півколом.

хід заняття

прийоми навчання

вимова звуків

Хлопці, наш язичок знає багато пісеньок, і скажу звуки (вимовляю звуки з-ц)

питання

Чия пісенька «с»? (Води). Чия пісенька «ц»? (Білочки). Давайте повторимо звуки з-ц.

Хорові і індивідуальні повторення

пояснення

Діти, зараз буду вимовляти звуки з-ц. Якщо ви почуєте звук «с», робіть руками руху, як ніби ви вмиваєтеся. Показуючи, не слід торкатися руками обличчя. (Показую руху). А якщо почуєте звук «ц», махніть пальцями правої руки, як махає своїм пухнастим хвостом.

Вимова слів з інтонувати звуків «с», «ц»

Вимовляю слова то зі звуком «с», то зі звуком «ц»: сумка, колос, миска, цар, яйце, курка, астра, чапля, сова.

заохочення

Молодці, правильно орієнтувалися зі звуками.

Пояснення на завдання

Діти, тепер самі назвіть слова або імена, де присутні звуки з-ц.

Хорові і індивідуальні назва слів

пояснення

Діти, ці звуки зустрічаються в багатьох словах.

показую картинки

Хлопці, покажіть який звук чується в словах (сир, цирк, курча, сом, віконце, чапля, ослик)

питання

Діти, назвіть слова зі звуком «ц»?

відповіді дітей

Назва слів зі словника

Цитрусові, подряпина, Ципко, цифра

питання

Хлопці, вам все слова знайомі?

пояснення слів

Цитрусові - це фрукти: апельсини, лимон; подряпина - рана від гілки; Ципко - почервоніння на шкірі; цифра - знаки, числа: 1, 2, 3, 4 ...

Читання вірша «Пропала курка» Американська народна пісенька. Переклад А. Сергєєва.

Пропала годувальниця - синя курка,

Що тепер буду я робити?

По буднях несла вона три яйця,

А по неділях - по дев'ять

повторне читання

питання

Діти, чи всі в ній, правда? Чи може курка знести за один раз три або дев'ять яєць?

відповіді дітей

роз'яснення

Курка не може нести три яйця по буднях і дев'ять - по неділях. Курка може за день знести три яйця.

питання

Діти, як розумієте слово годувальниця?

відповіді дітей

пояснення слова

Годувальниця так називали жінок, які годували і доглядали за дітьми в старовину.

Установка на читання

Хлопці, давайте проговоримо пісеньку разом

хорове повторення

Виставлення пірамідок, питання, завдання

Діти, в пісеньки три слова зі звуком «ц». Давайте знайдемо їх? Повторіть перші два рядки тексту. І назвіть слова, де зустрічається звук «ц»? Потім читайте наступні рядки (за кожну правильну відповідь прибираю пірамідку)

хорові повторення

заохочення

Молодці, хлопці!

проведення физминутки

Ми потопає ногами,

Ми поплескаємо руками,

Киваємо головою,

Ми руки піднімаємо,

Ми руки опускаємо

Крутиться потім.

Читання вірша «Будинок гнома, гном будинку» Ю. Моріц

Варто в лісі, тесовий будинок,

Будинок гнома!

А в ньому живе веселий гном,

Гном - вдома!

питання

Скільки пірамідок я дістала? Назвіть слова зі звуком «с»? (По тій же системі, що зі звуком «ц»)

заохочення

Молодці, хлопці!

Нагадування скоромовки про сорок

Сорок сорок в короткий термін

З'їли сирок!

питання

Хорові і індивідуальні повторення (2-4 рази)

Підведення підсумків, питання

Що ми сьогодні робили?

З якими звуками познайомилися?

Які нові слова дізналися?

заохочення дітей

Заняття закінчено. Всі молодці.


Програмне зміст: Закріпити правильну вимову звуків з - ц; вчити дітей диференціювати звуки; розрізняти в словах, виділяти слова із заданим звуком з фразової мови, називати слова зі звуками зі ц; розвивати вміння чути в римуванню виділяється слово; вправляти в проголошенні слів з різною гучністю і в різному темпі. Ознайомити дітей з новою скоромовкою.

устаткування: Дзеркальця на кожну дитину; картинки із зображенням слів мішечок з зеленими і синіми фішками; п'ять пірамідок одного кольору; набір картинок, що зображують штовханину, суворого людини, суворий клімат, сувору дорогу.

Завантажити:


Попередній перегляд:

МУНІЦИПАЛЬНЕ КАЗЕННЕ ДОШКОЛЬНАЯ ОСВІТНЯ ОРГАНІЗАЦІЯ«ДИТЯЧИЙ САДОК № 22»

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

ТЕМА: Звукова культура мовлення: диференціація звуківз - ц

ОСВІТНЯ ОБЛАСТЬ: Мовленнєвий розвиток

виконала: вихователь Мучкаева Катерина Костянтинівна

Еліста 2016

мета: Закріпити правильну вимову звуківз - ц ; вчити дітей диференціювати звуки; розрізняти в словах, виділяти слова із заданим звуком з фразової мови, називати слова зі звукамиз і ц; розвивати вміння чути в римуванню виділяється слово; вправляти в проголошенні слів з різною гучністю і в різному темпі. Ознайомити дітей з новою скоромовкою.

устаткування : Дзеркальця на кожну дитину; картинки із зображенням слівслон, синій, поцілунок, снігур, птиця, сорок, сирок, цілий, пташеня;мішечок з зеленими і синіми фішками; п'ять пірамідок одного кольору; набір картинок, що зображують штовханину, суворого людини, суворий клімат, сувору дорогу.

Хід заняття.

Проводиться з дзеркалами.Вихователь вимовляє звукиз і ц. Просить повторити дітей звуки, подивитися чи правильно вони розтягують губи, тримають зуби, тримають язичок. Вихователь перевіряє правильну вимову, правильну постановку мовного апарату. Збирає дзеркала.

Вихователь: Давайте домовимося, якщо ви почуєте звукз , Хлопніть в долоні один раз. А якщо почуєте звукц , Хлопніть в долоні два рази.

Вихователь вимовляє то звукс, то звук ц , Перевіряючи, як діти зрозуміли завдання. Далі діти виконують завдання спочатку все разом, потім по групах: тільки дівчатка (хлопчики контролюють), тільки хлопчики.

Вихователь: Ці звуки зустрічаються в багатьох словах. Які звуки ви чуєте в словах:слон, синій, поцілунок, снігур, птиця, сорок, сирок, цілий, пташеня. Молодці!

Вихователь: Зараз я прошу вас дістати з мішечка фішки. Кому дісталися сині фішки, займають місця за столом з синьою коробкою. Кому дісталися зеленню фішки, займають місця за столом із зеленою коробкою.

Вихователь: Відкрийте коробки. Ви бачите різні картинки. Вас я попрошу знайти картинки зображують слова зі звукомс. А вас я попрошу знайти картинки зображують слова зі звуком ц.

Самостійна групова робота. Спільна з вихователем перевірка.

Физминутку Вихователь: Молодці! Зараз підійдіть до мене, встаньте в кружечок.

Рано вранці сонце встало,

Піднялося і запалало.

Все заснуле прокинулося,

Обтрусив, стрепенулося;

Над кущем злетіла птиця,

Над квіткою бджола крутиться.

Вихователь виставляє 5 пірамідок.

Вихователь: Зараз я розповім вам про сорок сорок. Хто це такі? У реченні, яке я скажу, буде п'ять слів зі звукомз , Стільки ж пірамідок. Ви повинні назвати ці слова. Назвете правильно - отримаєте пірамідку.

сорок сорок

В короткий термін

З'їли сирок.

Діти визначають слова. Правильно визначили отримують пірамідки. Діти хором повторюють римування хором і по одному, називають слова. (Сорок, сорок, термін, з'їли, сирок).

Вихователь: Ця римування про сорок сорок - скоромовка. Тому вимовляти її треба дуже швидко і чітко вимовляти слова. Пропоную вам повторити скоромовку всім разом кілька разів: спочатку повільно, чітко вимовляючи слова, потім швидше, потім ще швидше і дуже швидко.

Після спільного промовляння діти вправляються в швидкому і чіткому самостійному проголошенні скоромовки.

Вихователь: Які звуки ми сьогодні вчилися розрізняти? А тепер послухайте словасуворий, штовханина. Тут присутні ці звуки? Як ви розумієте ці слова.

Суворий: 1. Про людину - дуже строгий.

2. про заходи покарання - нещадний, жорстокий;

3. про людину - сердитий, похмурий;

4. дуже важкий, важкий, повний випробувань;

5. Несприятливий для життя, існування.

Метушня - це безладне ходіння, штовханина, штовханина.


КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ:

«Звукова культура мовлення - диференціація звуків Ч і Ц»

ПРОГРАМНЕ ЗМІСТ: Продовжувати вчити розрізняти на слух і чітко вимовляти подібні за звучанням і артикуляції приголосні звуки Ч і Ц ізольовано, в складах, словах і фразах.

Визначати місце положення звуку в слові (початок, середина, кінець).

Закріпити вміння ставити пропозицію.

Тренувати в словотворенні за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів.

При подальшому розширенні фонематичний слух, Удосконалювати інтонаційну виразність мови.

Виховувати посидючість, доброзичливе ставлення до товариша, розвивати навички взаємодії один з одним.

ОБЛАДНАННЯ:

  • Демонстраційний матеріал: Предметні картинки на звуки Ч і Ц (ножиці, курча); Картинки на розвиток зорової уваги; Іграшки (чебурашка, курча, м'яч).
  • Роздатковий матеріал: Картки для звукового аналізу слова, фішки; Предметні картинки на звуки Ч і Ц, картинки для складання пропозицій.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

  1. Розучування чистоговорок, віршів, потешек.
  2. Словесно - дидактичні ігри:
  • «Доповни речення»
  • «Підкажи слівце»
  • «Придумай слово із заданим звуком»
  • «Хто покликав?»
  • «Хто як кричить?»
  • «Що роблять за ширмою?»
  1. Настольно - друковані ігри:
  • «Логопедическое лото»
  • «Знайди картинку на заданий звук»
  • «Відгадай загадку, знайди відгадку»
  • «Що переплутав художник?»
  • «Сировина картинки»
  • «Що сховалося в малюнку?».

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Діти підходять до вихователя і стають в коло.

Вихователь запитує: «Яка пора року? Як ми раді весни? (Діти показують радість).

Уявіть собі, що ви гарні весняні квіти. Давайте підставимо головки сонечку, потягнемося до нього. А тепер - сховаємося від сонечка. А зараз подув вітер і закачав наші головки вліво і вправо.

Вітерець весняний дме, вірить, до нас у вікно влетів конвертик. Ну-ка подивимося, що там за вести? О, так тут картинки!

Вихователь показує дітям картинки (ножиці і курча).

Давайте згадаємо, як ріжуть ножиці?(Чик, чик, чик. З імітацією руху)

А як кличемо курчат?(Ціп, ціп, ціп. З імітацією руху).

Про які звуках ми сьогодні будемо говорити?(Ц і Ч).

А тепер пограємо в гру «Відлуння» (Вихователь вимовляє звуки і склади в різному поєднанні з різною силою голосу, а діти по черзі повторюють):

Ц-Ц-Ц; Ч-Ч-Ч; Ц-Ч; Ц-Ч-Ч; Ч-Ц-Ч; Ч-Ч-Ц; Ч-Ц-Ц; Ц-Ц-Ч; Ц-Ц-Ч-Ч; Ч-Ч-Ц-Ц; Ч-Ц; ЦА-ЦА-ЦУ; ЧУ-ЧА-ЦА; ОЧ-ОЧ-УЧ; АЧ-АЧ-УЧ; УЦ-АЦ; ЦА-ЧА-ЧУ; ЄЦ-ЄЦ-АЦ; ЦУ-ЧУ-ЧУ; ЦО-ЦУ-ЦІ; ІЦ-ІЧ-ЕЧ; ЦІ-ЧА-ЦА; ЧО-ЧО-ЧУ; ЧОК-ЦОК; ІЧ-ІЦ.

Діти сідають на місця.

Вихователь виставляє на дошці картинку на розвиток зорової уваги.

Подивіться, що ховається на зображенні? Назвіть всі предмети. Назвіть предмети в яких є звук Ц. Звук Ч. (Аналогічні роботи з другої картинкою).

Діти, візьміть свої картинки і подивіться, що на них намальовано? Назвіть свої картинки. Скажіть, який звук в вашому слові «Ц» або «Ч»? Де знаходиться цей звук? На початку, в середині або в кінці? Відзначте місце звуку на своїй картці.

Чебурашка і курча пропонують вам пограти в гру «Знайди свій будиночок». Ті, у кого в назві картинки звук Ч - живуть в будиночку з чебурашкою. А у кого звук Ц - з курчам.(Гра повторюється 2-3 рази, вихователь перевіряє правильність виконання завдання, залучаючи до перевірки дітей. Діти сідають на місця).

Послухайте потешку:

Цок-цок, цок-цок

Я конячка - сірий бік

Я копитцем постукаю

Якщо хочеш - покатаю

Які слова зі звуком Ч зустрічалися в потешке?(Хочеш, покатаю, постукаю).

Згадайте слова зі звуком Ц.(Цок-цок, копитцем).

Давайте повторимо потешку все разом:

  • Голосно і повільно;
  • тихо;
  • Тихо і швидко.

Потім діти індивідуально читають потешку з різними завданнями:

  • Весела конячка;
  • Сумна конячка;
  • Сердита конячка;
  • Лінива конячка.

Трохи відпочинемо. (Пальчикова гімнастика).

Зустрілися два курчати

І сказали: «Пі-пі".

Зустрілися два каченяти

І сказали: «Кря-кря».

Зустрілися два кошеня

І сказали: «Мяу-мяу).

Зустрілися два цуценя

І сказали: «Гав-гав».

Зустрілися два бика

І сказали: «Му-му.

Дивіться які роги!

Буде зроблено-буде зроблено! »

А зараз відкрийте свої конверти і подивіться на картинки. Що на них зображено? Складіть речення за своєю зображенні.

Ставайте швидко в коло, пограємо в гру «Великий - маленький»:

Птах - пташка

Заєць - зайчик

Лисиця - лисичка

Блюдце - блюдечко

Кільце - колечко

Яйце - яєчко

Палець - пальчик

Ганок - ганок

Гудзик - гудзик

Огірок - огуречик

Сторінка - сторінка

Пташеня - пташеня

Перець - перчик

Вівця - овечка

Чим ми сьогодні займалися? Що вам сподобалося на занятті?

Ч-Ч-Ч; Ц-Ц-Ц; Ц-Ч; Ц-Ч-Ч; Ч-Ц-Ч; Ч-Ч-Ц;

Ч-Ц-Ц; Ц-Ц-Ч; Ц-Ц-Ч-Ч; Ч-Ч-Ц-Ц; Ч-Ц;

ЦА-ЦА-ЦУ; ЧУ-ЧА-ЦА; ОЧ-ОЧ-УЧ; АЧ-АЧ-УЧ; УЦ-АЦ; ЦА-ЧА-ЧУ; ЄЦ-ЄЦ-АЦ; ЦУ-ЧУ-ЧУ;

ЦО-ЦУ-ЦІ; ІЦ-ІЧ-ЕЧ; ЦІ-ЧА-ЦА; ЧО-ЧО-ЧУ; ЧОК-ЦОК; ІЧ-ІЦ.

Зустрілися два курчати

І сказали: «Пі-пі".

Зустрілися два каченяти

І сказали: «Кря-кря».

Зустрілися два кошеня

І сказали: «Мяу-мяу).

Зустрілися два цуценя

І сказали: «Гав-гав».

Зустрілися два бика

І сказали: «Му-му.

Дивіться які роги!

Буде зроблено-буде зроблено! »

Птах - пташка

Заєць - зайчик

Лисиця - лисичка

Блюдце - блюдечко

Кільце - колечко

Яйце - яєчко

Палець - пальчик

Ганок - ганок

Гудзик - гудзик

Огірок - огуречик

Сторінка - сторінка

Пташеня - пташеня

Перець - перчик

Вівця - овечка