Виховна година світ прикрасити кожен може. Класна година

підготувала Ялама Наталія Іванівна

учитель англійської мови МБОУ ЗОШ ім.ГЕРОЯ Радянського Союзу А.Н. Сабурова село Первомайський Зав'яловське району.

"Миру мир"

Класна година 5 класі.

мета: Ознайомити із значенням слова МИР; познайомити з символом миру; показати причини виникнення воєн, шляхи вирішення конфліктів.

виховувати патріотизм, відповідальне ставлення до збереження миру на Землі. розвивати мова, логічне мислення, Увагу, пам'ять.

устаткування : модель планети з блакитного паперу, повітряні кулі, Трафарети голубів, кольоровий папір, ножиці.

План роботи:

1.Орг. момент.

2. Визначення теми класної години, цілей і завдань.

5.Чтеніе віршів

7. Підсумок.

Хід уроку

    Орг. момент.

- Привіт, хлопці! Давайте почнемо наш урок зпобажання добра і миру один одному.Хлопці давай ті з вами уявимо себе в ролі представників країн і (придумуємо собі країну).

Учитель пропонує одному з учнів протягнути руку комусь із хлопців зі словами: «Мир у всьому світі». Той, кому простягнули руку, береться за неї і простягає вільну руку іншому, вимовляючи ці ж слова. Так поступово по ланцюжку всі беруться за руки, утворюючи коло.

- Давайте подивимося, один на одного і сміявся

Всі ми з вами живемо у величезній світі.

2. Визначення теми класної години, цілей і завдань .

- Сьогодні ми будемо говорити про один з важливихтолерантності в усьому світі

- Як ви вважаєте, яку тему буде присвячений наш класний годину?(Відповіді учнів) (Про мир на землі)

- Мета, нашого уроку яка, якви думаєте? (Відповіді учнів відповідального ставлення до світу на Землі.).

3.Опрделеніе значення слова МИР. Бесіда про світ.

Спробуємо відповісти на головні питання класної години.

Що ви розумієте під словом світ? (Відповіді учнів)

Що треба робити, що світ був добрішим? (Відповіді учнів)

Як ви розумієте вислів "дар миру "(Відповіді учнів)

Однак для занадто багатьох людей цей дар миру - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах: я маю на увазі атмосферу нестабільності і страху. Подивіться, як багато країн відчувають потребу в допомозі світової спільноти щодо налагодження мирного життя.

Чи знаєте ви, що доводиться випробувати людям під час війни? (Відповіді учнів)

Страшна війна забирає за собою мільйони життів. Ось якою ціною люди завойовують мирне небо. Ів цьому величезна заслуга тих людей, які ціною своїх життів захищають свою землю від ворогів.

Вам, звичайно, важко уявити, що і зараз в різних куточках Землі, і навіть зовсім недалеко від нас, мирне небо затягнуте кіптявою і гаром від розриваються снарядів і бомб, пожеж, які знищують будинки мирних жителів. На війну відправляють зовсім юних солдат, вчорашніх школярів. А як доводиться переживати їх батькам! Все це відбувається і в дружній нам країні - Україні. Багато жителів змушені залишати свої рідні домівки, їхати зі своєї країни, ховаючись від бомб і снарядів.

Чому ж це відбувається?(Відповіді учнів. У світі навколо нас зараз багато зла, дуже багато безжальних, безвідповідальних людей. А зло, ворожнеча і нерозуміння призводять до війни).

А чи можна уникнути військових дій? (Відповіді учнів)

Як? Як зробити так, щоб не було насильства, сліз, болю, відчаю? (Відповіді учнів треба відповідально ставитися до конфліктів, які виникають між різними країнами, І вирішувати виниклі проблеми шляхом переговорів, угод, вміти домовлятися мирно.)

Хлопці а ви знаєте коли святкують день Миру? (Відповіді учнів)

- Хлопці, яку мету несе в собі святкування дня Миру? (Відповіді учнів)

- А хто з вас знає, як офіційно називається цей день? (Відповіді учнів«День глобального припинення вогню і відмови від насильства»)

А якого кольору емблема світу? Чому такий контраст? А що означає ця емблема?

(Повідомлення учня про виникнення емблеми світу).

За біблійним доданню, Ной випустив голуба, щоб дізнатися, чи не спала вода з Землі. І голубка вернулась до нього зі свіжим листом оливи в дзьобі. З тих пір оливкова гілка в дзьобі білого голуба стала символом миру, мудрості і благополуччя. (Оливкова гілка була античним символом миру.)

4. Робота в групах «Збери прислів'я про світ і Батьківщині»

Згадаймо і складемо прислів'я про світ і Батьківщині. Попрацюємо в групах (лунають картки з прислів'ями)

Світ будує, а війна руйнує.
-Для Батьківщини своєї ні сил, ні життя не шкодуй.
-Світ на планеті щасливі діти

Одна в людини мати одна і Батьківщина

Дружно за мир стояти війні не бувати.

Поганий мир кращий за добру сварку.

Які ще прислів'я про світ і Батьківщині ви знаєте?

У світі жити - з миром жити.

Світ - це добре.

Всякому мила рідна сторона.
Ні землі краше, ніж Батьківщина наша

Людина без батьківщини - соловей без пісні.
З рідної землі - помри, не сходить

Батьківщина - мати, умій за неї постояти.

Хто за Батьківщину горою - істинний герой

5.Чтеніе віршів

1 . Мами, тата,
всі дорослі люди!
Слухайте голос своїх дітей:
ядерних вибухів довіку хай не буде,
Шлях війні перепони скоріше!

2. Для дружби, для посмішок і для зустрічей,
У спадок отримали ми планету.
Нам цей світ заповідано берегти,
І землю дивовижну цю.

3. Заповідано берегти нам цей світ -
Такий неповторний на світанку,
Він з дитинства дуже дорогий нам і милий,
За майбутнє світу ми відповідаємо.

6.Коллектівная робота. Плакат про світ.

А зараз пропоную внести свій внесок у справу миру, виконати колективну роботу - плакат про світ.

Щоб планета Земля була гарніше, давайте прикрасимо її голубами і своїми долоньками, вирізаними з кольорового паперу, з побажаннями миру.

(Плакат виконується на підготовленому заздалегідь круглому блакитному шаблоні планети Земля, голуби вирізаються за шаблоном на білому папері, долоньки на кольоровому папері.)

Звучить аудіозапис пісні «Сонячне коло»

7. Підсумок .

Як добре жити під мирним небом, грати, радіти, мати друзів. Давайте всі разом будемо берегти цей світ!

Клас: 7

устаткування: 3 ватману, фломастери, ножиці, заготовки голубів

Оформлення дошки: запис теми класної години, дошка прикрашена голубами.

мета:виховання громадянських і патріотичних поглядів учнів за допомогою орієнтації на загальнолюдські цінності

завдання:

  • створити умови для залучення учнів до культурних цінностей Українського народу та загальнолюдським цінностям;
  • розвивати почуття гордості за свою країну;
  • сприяти формуванню активної життєвої позиції громадянина Росії;
  • виховувати прагнення до миру;
  • розвивати творчі здібності учнів.

гасло: «Ми за мир у всьому світі»

Хід класної години:

1.Вступне слово:

Привіт, хлопці! Ось і підійшла до кінця літня пора. Літні днинки змінюються шелестінням листя. Золота осінь - час відкриттів, знань і дружби. Я впевнена, що всі ви нудьгували по нашому класу і один по одному. Сьогодні школа зустрічає вас втомилася від літньої тиші. Давайте проживемо кожен день цього учбового року, Вносячи свій внесок в успіхи нашої школи. А класна година ми присвячуємо «Миру».

Ми за мир у всьому світі(Слова: Л. Ошанін)

2. Бесіда з класом:

- Як ви думаєте, що ж таке світ і чому він важливий кожному з нас? (Світ (мирний час) - спокій, відсутність війни, спокій. Світ важливий для розвитку всього людства і продовження життя на Землі.)

- Як ви можете пояснити такий вислів : "Хочеш миру готуйся до війни"?

- Що переживають люди, яких застала війна? (Біль, страх, тривога, позбавлення, гоніння, хвороби ...)

3. Перегляд відео: День миру (http://infourok.ru)

Про що змусив вас задуматися цей урок?

4. Ситуація на Україні. Сьогодні ми присвятили урок миру тому, що саме зараз йде війна на Донбасі, в східній частині України. Давайте вшануємо пам'ять дітей, жінок, людей похилого віку і захисників своєї Батьківщини, хто загинув в громадянській війні (Хвилина мовчання).

- Що Вам відомо про війну на Україні?

- Коли війна почалася? (07.04.2014г.)

- Які області України вступили у війну з існуючою владою? (Луганська та Донецька)

- Чому люди це зробили? Чи не простіше було погодитися з умовами влади в Києві?

- Яка місія у США на Україні?

- Де живуть люди? Як і де вчаться діти Донбасу?

Дізнатися що відбувається на Донбасі можна лише у людей, що живуть віч-на-віч з війною.

Перегляд відео: Вірш «Світ, не сходить з розуму» (https://www.youtube.com/watch?v\u003dloT2upbe8vs)

Прочитання віршів:

- Які почуття викликали у Вас ці вірші?

- Як ми можемо підтримати наших братів?

- Скільки гуманітарних конвоїв відправила Росія на Донбас? (На 01.09.2015 - 37 конвоїв)

- Що таке гуманітарний конвой? Що він везе людям?

- Чому ми допомагаємо іншій країні?

- Які цінності відстоюють люди Донбасу? (Вічні цінності: добро і розум, істина і миролюбність, працьовитість, моральні і правові норми, благополуччя близьких, любов, мир, свобода, повага, життя, щастя, МИР І ДРУЖБА МІЖ НАРОДАМИ)

5. Робота в групах:

Давайте згадаємо три девізу пісні, з якою ми почали свій класна година:

Ми за міцний мир! Ми за світлий світ! Ми за мир на всій землі!

Сьогодні ми з вами зробимо постери Миру. Ми розповімо всьому світу, що діти Росії не хочуть війни. (Діляться на три групи і малюють на ватмані постер про світ! Фотографії постерів розміщуються в vk на сторінці класу)

6. Підбиття підсумку класної години:

Давайте підіб'ємо підсумок того, про що ми говорили. Війна - це страшне зло на Землі. Одного слова може бути досить, щоб війна спалахнула і забрала безліч життів з собою. Багато залежить від людей, що знаходяться при владі, від їх витримки і терпіння. Багато що залежить і від нас. Ви провчилися в школі вже 6 років в одному класі, ви навчилися спілкуватися і дружити один з одним, ви навчилися приймати хлопців класу такими якими вони є. Давайте і в цьому році ми будемо жити за законами добра і справедливості. Ми будемо вчитися співвідносити свої інтереси з інтересами своїх товаришів. СВІТ на нашій планеті - це і наше завдання теж. «Ми за мир у всьому світі».


Повний текст матеріалу методична розробка класної години "Ми за Мир"; 7 клас дивіться у скачуваної файлі.
На сторінці наведено фрагмент.

Тема: Нам потрібен мир!

мета: Виховання патріотичного духу підлітків - майбутніх захисників Батьківщини;

прищепити почуття поваги до минулого і турботі про сьогодення.

план:

І. Вклонімося і мертвим, і живим

1. Жінки - герої Сходу

а / Маншук б / Алія в / Хіуаз

2. Наші земляки

а / Талгат Бегельдінов б / Малик Габдуллін

ІІ. Тероризм - проблема ХХІ століття

а / теракт в Америці 11.09.2001 р

б / Беслан 01.09.2004 р

ІІІ. Нехай буде мир!

оформлення:

А / Стінгазета: «Вклонімося і мертвим, і живим», «Сонячному світу - Так! Так! Так!

(Ілюстрації, малюнки)

б / Плакати з цитатами:

1. Миру мир! Війни не потрібно!

2. Нехай буде мир!

Щоб день за днем

Вчитися нам за партами.

3. Нехай завжди буде небо,

Нехай завжди буде сонце.

Нехай завжди буде мама,

Нехай завжди буду Я.

І. Учитель: ВВВ - це 1418 днів і ночей безперервних боїв. Сотні тисяч пішли тоді воювати за звільнення Родіни.Каждий солдат вніс свій внесок в перемогу над фашізмом.Так давайте скажемо спасибі цим солдатам.

Ви в битві Батьківщину рятували

Подолали всі перепони

Спасибі Ваи від всієї Землі

За все спасибі вам солдати

І в добрий час, счаслива годину,

Час мирного світанку

В ім'я вас, в ім'я вас

Ми святкуємо Перемогу!

Вклонімося великим тим рокам

Тим славним командирам і бійцям

І маршалом країни, і рядовим

Вклонімося і мертвим, і живим

Вклонімося усім світом, усією Землею

Вклонімося за той великий бій.

Учитель: Чимало героїчних подвигів зробили молоді хлопці і дівчата, багато хто з них полягли в першому бою, не встигнувши навіть поцілуватися з дівчиною, сходити на перше побачення. Ми всіх може не знаємо поіменно, але

Ніщо не забуте,

Ніхто не забутий.

Сьогодні хотілося б розповісти про славних хлопців і дівчат. У той час вважалося, що жінки-казашки дотримуватися старих традиції і звичаїв. Але ми хочемо навести приклади про двох-ластівок Сходу: Аліче і Маншук. (Виступ учнів про героїв-дівчат)

Наче ластівка-косатка в степу мелькала зранку

І, немов вітрило, плащ-намет за нею билася за вітром.

Спритно, і зростання, як у дитини, і так по дівочі мила,

Та чорноока дівчина, щоб хоробрим снайпером була

Під градом ворожого металу вона впала в тому бою

І на століття легендою стала, прославивши Батьківщину свою.

Нехай дні летять, нехай роки мчать, справи героя не помруть.

Дочка Казахстану ленінградці свою дочкою звуть.

Учитель: Ця розповідь хотіли б доповнити ім'ям ще одного героя. Правда нагорода героя знайшла після війни ім'я її Хіуаз Доспанова. / Розповідь про героя /

Учні тсполняют пісню «Катюша».

Учитель: На війні люди, дерева, міста і села кожне має свою долю. Ми хочемо познайомити вас з долями наших земляків. Ім'я першого героя Двічі Героя Радянського Союзу Талгат Бегельдінову знають багато. / Презентація про Т.Бегельдінове /

Другий герой наш земляк - уродженець Зерендінского району Малик Габдуллін.

/ Презентація про М.Габдулліне /

За біженцями слід у следсегодняшнему поколінню,

Чи не знати печаль тих скорботних років, не знати і в цьому наша сила. / Пісня «День Перемоги» /

Я біля діда прокружіл

Потім спросілу діда.

Ата, будь ласка скажи;

«Коли ж День Перемоги?»

День мирно прожитий країною

Счітатай за День Перемоги.

ІІ.Учітель: Ось уже скоро більше 70-и років ми живемо під мирним небом. Але зараз є одна проблемалюдей - це тероризм. Ми всі пам'ятаємо страшний теракт в Америці 11 вересня 2011 года.Тогда ми дізналися особа реального ворога, який як нацизм в 30-х і 40-х роках ХХ століття загрожує людству.

Але найстрашніше, що в терактах вмирають діти. Згадаймо, як свято знанні, перетворився в кошмарний сон - це було 1 вересня 2004 року, збройні террарісти захопили в заручники понад тисячею дітей, їх батьків та вчителів в г.Беслане. / Пісня «Плаче Беслан»

Як охопленої снігур,

Вікно в ночі заметільної світить.

Так буде вічний цей світ,

Так буде живі наші діти.

Босими п'ятами стукаючи,

Бегт до порогу йолоп

З веселою іскоркою в очах,

Вони зустрічають нас з роботи.

На щічках - вершки, шоколад,

Чи не потім ль так з ними солодко

І по загадувати загадки ...

Років через двадцять діти нам

Поддержской стануть і опорою ...

Молюся за плаче Беслан,

Дітей не уберегшую місто

ІІІ. Учитель: Наша держава і наш Президент робить все можливе, щоб зберегти мир на Земле.Ми ладом вільний, відкритий та демократичне суспільство. Ми зберігаємо і розвиваємо багатовікові традиції, мову і культуру казахського народу, забезпечуючи при цьому міжнаціональне і міжкультурне порозуміння, прогрес єдиного народу Казахстану.

Ми за мир! І пісню цю

Понесемо друзі по світу

Нехай вона в серцях людей звучить

Сміливіше, вперед за мир

Не бувати війні-пожежі

Чи не палати земній кулі

Наша воля твердіше, ніж граніт.

/ Пісня «Лелека на даху» /

  • стимулювати інтерес учнів до вивчення свого родоводу, повага до родини, сімейних традицій, свого родоводу;
  • вивести взаємозв'язок понять "сім'я" та "держава";
  • допомогти сформувати правильне ставлення до сім'ї, її членам, їх взаємовідносинам;
  • допомогти дитині оцінити своє місце в сім'ї;
  • виховувати духовні потреби:
  • Любов і повага до оточуючих;
    - етичні;
    - пізнавальні;
    - естетичні.

    Корекційні завдання:

    • розвивати культуру доброзичливого спілкування з однолітками в класі;
    • розвивати загальний кругозір дітей, словниковий запас, усне мовлення;
    • розвивати дрібну моторику рук, зорову пам'ять, слухове увагу.

    оформлення:

    • картки зі словами;
    • плакат "Сім'я";
    • малюнки дітей "Моя сім'я";
    • стінгазета "Війна очима дітей";
    • виріб голуб, виконана дітьми;
    • виріб чоловічка;
    • на дошці прислів'я;
    • малюнки казкових персонажів;
    • фотографії дітей з членами сім'ї;
    • проектор;
    • заготовки для вироби ромашки.

    Міцна сім'я - це коли всі її члени дружно живуть один з одним. Т. Клейман

    ХІД УРОКУ

    I. організаційний момент: Звучить музика ( "Пісенька про мамонтеня")

    У сімейному колі ми з вами ростемо.

    В сімейному колі всі корені твої,
    І в життя ти входив з сім'ї.
    У сімейному колі ми життя створюємо.
    Основа основ - рідний дім.

    учитель: Всім доброго ранку! Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Давайте разом прочитаємо тему нашого уроку "Мир дому твоєму". Чому ж ми його присвятимо? Ми будемо говорити про сім'ю. Ви стаєте рік від року дорослішими і прийде час, коли ви теж будете створювати свою сім'ю.

    II.Вводное слово про поняття сім'я.

    Ми часто повторюємо слово СІМ'Я. Що воно значить?

    учитель:У кожної людини повинен бути: будинок, сім'я, рідня, тому що саме тут ми знайдемо співчуття, теплоту, взаєморозуміння. Саме самому близькій людині ви зможете довірити свою таємницю, поговорити про найпотаємніше, про те, що вас хвилює, порадитися з ними. Кожна сім'я - унікальне об'єднання людей різного віку, засноване на родинних відносинах. У кожного з вас є бажання жити в дружній, благополучній родині, заснованої на взаєморозумінні і довірі дітей і дорослих.

    А як зробити так, щоб ти розумів своїх близьких і був зрозумілий, щоб тобі довіряли, і ти довіряв іншим?

    Що для цього необхідно? (Почуття!)

    Які? (Любов!)

    Є ще таке поняття: почуття спорідненості. Як би Ви визначили: що це за почуття? (Почуття спорідненості - наші відносини до рідних і близьких людей.)

    Чи могла людина в стародавні часи прожити один? Навіщо йому була потрібна сім'я?

    учитель:І в сьогоднішньому цивілізованому світі, хоча немає необхідності підтримувати вогонь у вогнищі, захищатися від диких тварин або вручну обробляти землю, люди все одно прагнуть триматися разом, уживатися з один з одним, незважаючи на пов'язані з цим труднощі. Людину без сім'ї важко вважати цілком щасливим.

    III. Колективна робота "Дім".

    Разом з дітьми розбираються поняття (цеглинки) з яких складається будинок.

    На дошці діти повинні вибрати картки зі словами, з яких будуть складати міцний будинок.

    А які поняття можуть зруйнувати наш міцний будинок? (Cсора, ненависть, агресія, зло, гнів, страх, образа, біль ...)

    IV. Бесіда про сім'ю.

    З кого складається сім'я?

    Скільки поколінь живе в ваших родинах? Хто відноситься до різних поколінь?

    учитель:Старше покоління - це бабусі й дідусі. У деяких є навіть прабабусі і прадідусі. До середнього покоління відносяться батьки. А молодші - це діти. Кажуть, що раніше про дім і сім'ю говорили з великою повагою. Напевно, тому сім'ї на Русі були великі і дружні. І тому багато свідчень. Згадаймо хоча б народні казки, Прислів'я, приказки ... У них йдеться про сім'ю. (Доказати до кінця)

    1. В гостях добре а вдома краще.
    2. Не червона хата кутами ... а красна пирогами.
    3. Господарочка в будинку ... що оладок в меду.
    4. Яке на дому ... таке і самому.
    5. Будинок вести ... не бородою трусити.
    6. Чи не потрібен скарб ... коли в сім'ї лад.

    учитель: А тепер загадка про одну сім'ю. Порахуй, скільки в ній народу.

    Поставлю тобі завдання я.
    Послухай, ось моя сім'я:
    Дідусю, бабуся і брат.
    У нас порядок в домі, лад
    І чистота, а чому?
    Дві мами є у нас в будинку.
    Два тата, два синочка,
    Сестра, невістка, дочка,
    А наймолодший - я,
    Яка ж у нас сім'я? (7 осіб)

    учитель:Т.ч., сім'я - це складний організм, не дарма вона називається "сім я". У сім'ї кожен з нас має безліч втілень: я - дочка, мати, сестра, племінниця, внучка і т.д.

    А в ваших родинах хто ви?

    Як членів однієї сім'ї відрізняють від інших сімей? (У кожної родини спільне прізвище. Вона однакова у всіх членів сім'ї. А імена та по батькові у кожного своє)

    На екрані слайди - фотографії дітей та їхніх сімей.

    Розглядаються фотографії та малюнки дітей, можна запитати у кожної дитини, яке прізвище об'єднує його родичів.

    Чи є у вас родичі? Кого можна назвати родичами?

    учитель:Родичами вважаються люди, у яких загальні батьки, бабусі і дідусі, прабабусі і прадідусі.

    Як треба поводитися в родині? Що може статися з дітьми, якщо не слухатися старших? Згадайте казки, герої яких зустрілися з неприємностями.

    Діти дістають малюнки казкових героїв, вибираються відповідні казки: "Колобок", "Буратіно", "Гуси - Лебеді" і ін. (Це домашнє завдання)

    V. Физминутку.

    учитель:Чи можна сказати, що наш клас - це шкільна родина? А в родині треба жити дружно. Прошу всіх встати.

    Подивися на сусіда праворуч, подивися на сусіда зліва.
    А тепер посміхнися сусідові справа, посміхнися сусідові зліва.
    Потисни руку сусідові справа, посміхнися сусідові зліва.
    Обіцяємо в дружбі жити?
    Будемо дружбою дорожити?

    учитель: Давайте домовимося, що будемо взаємоввічливими і зі своїми родичами, і з учителями, і з однокласниками.

    Прочитайте цю прислів'я, як ви розумієте її сенс?

    Голка маленька, та боляче коле.

    Вона говорить про те, що дорослим дуже боляче і прикро буває, коли їх не слухаються діти, коли їм у відповідь кривляються і обзиваються.

    учитель: Як приємно стає, коли ми говоримо один одному чарівні слова.

    чарівні слова

    Розтане навіть крижана брила
    Від слова теплого ... (Спасибі)

    Зазеленіє старий пень,
    Коли почує ... (Добрий день)

    Якщо більше їсти не в силах
    Скажімо мамі ми ... (Спасибі)

    Коли лають за пустощі
    Говоримо ... (Прости, будь ласка)

    Завжди все люди на прощання
    Один одному говорять ... (До побачення)

    учитель:Давайте складемо нашу загальну класну фотографію. Підійдіть до дошки і приклейте себе в цю рамку. (Діти заздалегідь намалювали чоловічків - себе, вирізали їх і прикріплюють на заготовку)

    VI. Допомога в сім'ї.

    Учитель: 100 років тому сім були дуже великі, в них було по 10-15 дітей. У наш час такі сім'ї рідкість.

    Подумайте, як же керувалися такі сім'ї?

    учитель:Один по господарству встигає, інший в поле, третій уроки вчить ... Такий будинок був справжньою фортецею і твердинею. За малюками доглядали сестри, а старші брати захищали молодших ... Жили весело. Поважали старість, младость шкодували і оберігали. А працювали так, що хлібом, маслом, салом, яйцями годували всю Європу.

    А як ви допомагаєте вдома своїм батькам? Бабусям?

    Підготовлені учні читають вірші.

    учениця:

    У Танюші справ не мало,
    У Танюші багато справ
    Брату вранці допомагала,
    Він з ранку цукерки їв.
    Обіцяла вимити ложки,
    Пролила столярний клей,
    Відчинила двері кішці,
    Допомогла нявкати їй.
    Ось у Тані скільки справи!
    Таня їла, чай пила,
    Села, з мамою посиділа,
    Встала, до бабусі пішла.
    Перед сном сказала мамі:
    - Ви мене роздягніть самі,
    Я втомилася, не можу,
    Я вам завтра допоможу! (А. Барто)

    учитель: Агнія Барто назвала свій вірш "Помічниця". Чи правильно вона підібрала назву? Чи була Таня справжньою помічницею? Чому поетеса використовувала саме це слово?

    Учень.

    Якби я був дівчиною -
    Я б час не втрачав!
    Я б на вулиці не стрибав,
    Я б сорочки виправ.
    Я б вимив в кухні підлогу,
    Я б в кімнаті підмів,
    Перебрав би чашки, ложки,
    Сам почистив би картоплі,
    Всі свої іграшки сам
    Я б розставив по місцях!
    Чому ж я не дівчисько?
    Я б мамі так допоміг!
    Мама відразу б сказала:
    "Молодчина ти, синку!" (Е. Успенський)

    учитель: Як хлопчик допоміг своїй мамі? Чому він їй не допоміг? Які обов'язки в сім'ї є у \u200b\u200bвас?

    VII. Творча робота.

    учитель: А у нашої країни з'явилося нове свято - день сім'ї, любові і вірності. Вперше це свято стали відзначати в 2008 році, який був оголошений Роком Сім'ї. У цього свята є свій символ - ромашка. Я думаю, що відтепер цього свята будуть раді в кожній хаті. І зараз ми з вами зробимо ромашку, а ви подаруєте будинку її своєю рідною.

    Практична робота

    Устаткування: соломинка (для пиття) для стебла, пластилін жовтого і зеленого кольору для серцевини і листочка, деталь ромашки з білого картону. В середині заготовки проколюємо дірочку і втягає в соломинку. З жовтого пластиліну робимо кульку - сердцевінку, закріплюємо. З зеленого пластиліну - листик.

    VШ Бесіда про світ:

    учитель:Прочитайте російські прислів'я про рідню, рідних людей і поясніть їх зміст.

    Брат з братом на ведмедя ходять.

    Дружна сім'я гору зрушить.

    Як ви розумієте зміст цих прислів'їв? (Підвести до думки, що рідні люди тримаються разом, їм не страшно і на ведмедя, і на ворога ходити, звідси можемо провести паралель - міцна сім'я, міцні відносини між родичами, значить і державі, чи то пак країні нічого не загрожує, не страшні вороги )

    Проводиться бесіда про події в Південної Осетії. На дошці з'являється стінгазета "Нехай завжди буде мир".

    учитель: Згадайте, які події переживала наша країна цього літа? Послухайте лист хлопчика, який написав про цю війну. (Учитель читає)

    На екрані слайди - фоторепортаж про війну.

    учитель:На уроці праці ми з вами зробили голуба, що він символізує?

    учень: До білого голуба.

    Білий голуб, символ миру,
    Ти взлети на земну кулю!
    Катастрофи, біди, війни
    Хай обминають! стороною
    Ту прекрасну планету,
    Що дала нам всім притулок,
    Віддала озера, річки,
    Душу віддала свою ...
    Люди світу заклинають:
    Світ прекрасний, збережися!
    Так лети ж, Білий Голуб,
    Ніколи не падай вниз. (Єрмолова Валя)

    учитель: Візьміть своїх голубів, підійдіть до дошки, давайте випустимо їх, щоб на землі ніколи не було війн. (Діти прикріплюють своїх голубів, закриваючи фотографії репортажі про війну)

    Висновок.

    учитель: Наша країна намагається жити в мирі та злагоді з оточуючими країнами, і завжди прийде на допомогу людям, які потребують допомоги. Могутність народу - в сім'ї. Сильний той народ, який має міцні сім'ї, що живуть в злагоді, мирно і доброзичливо.

    І той рід сильний, який предків пам'ятає і шанує. Такий рід можна порівняти з великим і міцним деревом, що має глибокі й сильні коріння. А якщо багато таких міцних дерев, то й буря їм не страшна. І ворог не пройде крізь такий ліс.

    Воістину, міцна сім'я - міцна Держава!

    А закінчимо ми наше заняття віршем про світ. Виходять 5 учнів.

    Після вірші все співають пісню "Пусть всегда будет солнце".

    Гаврюшкін Олександр Євгенович

    Діти Світу, за руки візьміться!
    Діти Світу, за руки візьміться!
    Земну кулю обійняти під силу нам.
    Війни на Землі зупиніть!
    Світ підвладний дитячим голосам.

    Милі хлопчики й дівчатка,
    Навчіть дорослих мирно жити.
    Дитячі, прекрасні рученята,
    Постарайтеся Світ наш зберегти.

    Діти Світу, будьте-ка сміливіше!
    Займайте місце біля керма!
    Станом все командою ми, дорослішаючи,
    Нашого Земної корабля.

    Попливе він по хвилях всесвіту,
    Щастям, висвітлюючи все навколо.
    Жахи підуть пори військової,
    Всі нещастя, біди і переляк.

    Чи стане Мир і краще і світліше
    У різнобарв'я милих дитячих очей,
    Люди стануть чистішими і добрішими.
    Діти! Всі сподіваються на нас

    література

    1) Журнал "Виховання школяра", № 4-2007, "Формування толерантного поведінки в сім'ї."

    2) Журнал " Класний керівник", № 1-2007," Давайте розуміти один одного ".

    3) Журнал "Класний керівник", № 5-2003, "Я і сім'я".

    4) Журнал "Читаємо, вчимося, граємо", № 3 - 2006.

    5) Журнал "Читаємо, вчимося, граємо", № 7 - 2008.

    6) Журнал "Дозвілля в школі", № 11 - 2008.

    7) Алоєв М.А., Бейсова В.Є. "Батьківські збори в 3-4 класах". - вид-во "Фенікс", 2004.

    8) Старовинні російські прислів'я та приказки, вид-во "Дитяча література", 1983.

    9) Новини з сайту.

    10) А.А.Плешаков "Світ навколо нас" 2-й клас, вид-во "Просвіта".

    Ольга Кирилова
    Виховна година «Мир дітям світу!»

    Класна година"Світ дітям світу

    устаткування: Плакат "Здрастуй, школо!", Комп'ютер, екран, презентація, слайд-шоу до пісні А. Петряшевой "Поглянь на світ", музичний супровід, магнітна дошка.

    матеріали: Ілюстрація голуба, олівці, магніти.

    цілі: Познайомити учнів із значенням слова "СВІТ" у житті кожної людини; виховувати патріотизм,

    завдання: Вчити піклуватися про інших, допомагати своїм товаришам, поважати їх думку; жити за законами добра і справедливості, співвідносити свої інтереси з інтересами своїх товаришів; виховувати, розвивати і примножувати кращі якості людини: Громадянськість, гордість за свою Батьківщину, прагнення до миру.

    плановані результати:

    формуються УУД:

    Предметні:

    Самостійно виділяти і формулювати пізнавальну мету.

    Усвідомлено і довільно будувати мовне висловлювання в усній формі на задану тематику.

    Аналізувати, порівнювати і класифікувати об'єкти по виділеним ознаками.

    комунікативні:

    Ініціативно співпрацювати з учителем і однокласниками.

    Контролювати і коригувати свої дії.

    регулятивні:

    Ставити і вирішувати навчальну задачу.

    Звіряти спосіб дії і його результату з еталоном.

    Оцінювати якість і рівень засвоєння матеріалу.

    особистісні:

    Оцінювати морально-естетичний зміст засвоюваного матеріалу.

    Робити моральний вибір на основі соціальних та особистісних цінностей, життєвого досвіду.

    учитель: Пролунав першовересневий шкільний дзвінок. Він мовчав ціле літо і дуже сумував за учням. І сьогодні він просто дзвоном заливається - радісний, дзвінкий, шкільний дзвінок. У цей святковий день він запрошує нас на найголовніший урок - Урок світу. Що ж ми маємо на увазі під цим ємним, коротким і таким важливим словом?

    Перегляд музичного відео "Поглянь на світ" (Слайд 1)

    (Відео до пісні А. Петряшевой)

    учитель: Пропоную вам подивитися відео, а після цього відповісти на кілька запитань.

    Яким бачать світ щеня, кошеня, дитина, дорослі?

    Чому всі бачать навколишній світ по різному?

    Як потрібно ставитися до навколишнього світу?

    проміжний висновок:

    Він такий прекрасний цей світ: Живий і не живої природи. Будьте уважні і відкрийте дивовижний, загадковий, чарівний світ, який оточує нас кожен день.

    Навколишній нас світ потрібно берегти, бути вдячним жителем Планети Земля, своєї країни Росії, свого рідного міста. Якщо ми не будемо берегти все, що нас оточує, то природа каратиме нас.

    Потрібно поважати і цінувати оточуючих.

    учитель: Давайте разом з вами спробуємо визначити значення слова "світ" по тлумачним словником: (Слайд 2)

    1. СВІТ - Всесвіт, планета, земну кулю,

    а також населення, люди земної кулі.

    2. СВІТ - дружні зв'язки, згода між ким-небудь, відсутність війни; тиша, спокій; Угода про припинення війни.

    учень:

    Нам потрібен мир, щоб будувати міста,

    Садити дерева і працювати в поле.

    Його хочуть всі люди доброї волі.

    Нам потрібен мир навіки! Назавжди!

    учитель: Але не всім дітям на Землі живеться добре і радісно. Багато хлопців страждають. У них немає сім'ї і дуже багато печалі. Не всі країни живуть дружно. Буває, що одна держава починає війну проти інших, захоплює чужі землі. (Слайд 3)

    учитель: Російські люди завжди відрізнялися сміливістю, відвагою, бойовим умінням дати відсіч загарбникам. Ми живемо в чудовій країні, в прекрасний час. Небо над нашою країною мирне. І це - щастя, тому що гірше війни немає нічого на світі! (Слайд 4)

    Ваня 3 клас:

    Світ в кожному будинку, в кожній країні!

    Світ - це життя на планеті!

    Світ - це сонце на нашій Землі!

    Світ - потрібен дорослим і дітям!

    учитель: Хлопці, щоб в нашій школі був мир і розуміння, як ми повинні ставитися один до одного?

    учитель: Тепер відгадайте загадки про дружбу.

    Цим словом називаються

    Всі, хто разом навчаються.

    Товариші, друзі, бешкетники,

    Звісно, \u200b\u200bце.. (однокласники)

    Чи не на жарт посварилися,

    Один на одного обізвалися,

    Ну, а я тепер сумую.

    Приходь, тебе прощу.

    Погодься, адже через дурниці

    Виросла ось ця .. (Сварка)

    На контрольної дасть списати,

    З ним завжди легко базікати.

    Якщо треба, дасть пораду,

    Знає мій будь секрет. (Один)

    Один без одного справді нудно.

    Кажуть, що ми бовтанки.

    Ну і що! Адже ми. (Подружки.).

    Физминутку (Звучить музика)

    Встаньте діти встаньте в коло

    Встаньте в коло, встаньте в коло

    Я твій друг і ти мій друг.

    Найвірніший друг

    Вліво, вправо повернись

    Повернись, повернись

    І один одному посміхнися

    Посміхнися, посміхнися

    Руки до сонця простягни

    Простягни, простягни

    І промені його злови і до грудей притисни

    З цим промінцем в грудях

    Ти на світ ясніше гляди

    З цим промінцем в грудях

    Ти на світ ясніше гляди

    учитель: Хлопці, який птах є символом світу? (Слайд 5)

    Голуб якнайкраще висловлює прагнення до польоту, до свободи, до світу. (Демонстрація фото) "Голуб світу"- вираз, що отримало популярність після закінчення Другої світової війни. Намалював його в 1949 році великий художник Пабло Пікассо - іспанець з французьким громадянством.

    учитель: За біблійним доданню, Ной випустив голуба, щоб дізнатися, чи не спала вода з Землі. І голубка вернулась до нього зі свіжим листом оливи в дзьобі. З тих пір оливкова гілка в дзьобі білого голуба стала символом світу, Мудрості і благополуччя. Голуб є символом світу, Символом боротьби проти війни, насильства, тривог і сліз. (Слайд 6)

    Практична робота з учнями.

    учитель: Сьогодні, хлопці, ми з вами на кожному голубі напишемо своє побажання світу для всіх людей нашої великої планети і розмістимо наших голубів на дошці.

    учитель: На допомогу вам на екрані є слова подсказкі- побажання:

    світу, Добра, щастя, здоров'я, успіху, удачі, краси, любові, вірності, дружби і т. Д.

    учитель: Нехай наші голуби всьому світу розкажуть про те, що діти в Росії та інших країнах не хочуть воєн. (Слайд 7)

    учні:

    Вова:

    Нам потрібен мир - тобі, і мені, і все на світі дітям,

    І повинен мирним бути світанок, який завтра зустрінемо.

    Влад:

    Нам потрібен мир, траві в росі, усміхнене дитинство,

    Нам потрібен мир, прекрасний світ, Отриманий у спадок.

    Саша:

    Я буду радий, ти будеш радий, і всі ми будемо раді ...

    Коли зникнуть на землі все кулі та снаряди!

    Тамара:

    "Ні!" - заявляємо ми війні, усього лиха і чорним силам ...

    Повинна трава зеленою бути, а небо синім-синім!

    Настя:

    Ти чуєш, друже, дзвенять струмки, співають на гілках птиці,

    На чудовій землі нам пощастило народитися.

    Коля:

    Так нехай вона цвіте завжди, нехай шумить садами,

    Нехай люди дивляться на неї закоханими очима!

    учитель: Мені сподобалося, як ви сьогодні працювали. Як активно і з задоволенням виконували завдання. Молодці! Видно, що скучили по школі.