Я відверто зізнаюся що в темряві. орг

КОНСПЕКТ УРОКУ


предмет Літературне читання

учитель: Пустовалова Г. В.

Тема урока: С. Михалков «Сила волі»

Тип уроку: Урок «відкриття» нового знання

мета: формування уявлень учнів про силу волі

завдання:

    освітні:

    • продовжити знайомство учнів творчістю С. Михалкова;

      формування навички швидкого усвідомленого читання;

      формування вміння працювати з навчальним текстом,

2. Розвиваючі:

    розвиток асоціативного мислення: вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки, виділяти головне;

    розвиток спостережливості;

    розвиток творчих здібностей;

    розвиток пам'яті;

    розвиток емоційної сфери.

    виховні:

    виховання позитивних якостей людини;

    виховання працьовитості;

    виховання доброзичливості;

    виховання інтересу до читання і творчості С. Михалкова;

Плановані результати:

Предметні: навчаться визначати зміст твору, розповідати про героїв, висловлюючи власне ставлення, давати характеристику герою і його вчинків, розширять свій читацький кругозір;

метапредметние: навчаться визначати мету навчальної діяльності за допомогою вчителя, основам смислового читання, виділяти суттєву інформацію, формувати власну думку і позицію. Брати участь в діалозі;

особистісні: навчаться цінувати і приймати базові цінності: добро, працю, терпіння, силу волі; виражати свої емоції;

Технології, що використовуються: системно-діяльнісна, особистісно-орієнтована технологія, частково-пошукова (робота з інформацією), інформаційно-комунікативна технологія (презентація), проблемно-пошукова (вирішення проблеми), технологія РКМ (дерево передбачень, сінквейн), здоров'язберігаючих (Физминутку)

устаткування : Портрет, виставка книг С. Михалкова, диск з піснею «Людина хороший», презентація.

I . Організаційний момент. Психологічний настрій.

Страшенно цікаво, все те, що невідомо.

А то, що невідомо, нам хочеться дізнатися.

Але, щоб добути нам знання

Проявимо ми старання.

Тоді з тобою багато вдасться нам зрозуміти.

II . Перевірка домашнього завдання

Виразне читання вірша С. Михалкова «Мій секрет»

Як поетові С. Михалкову вдається повертатися в дитинство?

III . Постановка проблеми. Визначення теми і цілей уроку.

Читання вірша «Смішні чоловічки»

Хлопці, допоможіть мені розібратися.

У мене проблема, я відбила її у вірші. Послухайте його і скажіть на милість на моє запитання.

Я - така ж, як всі,

І в мені завжди всюди

Сперечаються галасливі, смішні

Чоловічки пустотливі:

Злючка свариться з Добрушка,

Капризулька реготухою,

Зазнавалка з Помогалкой,

Десь там сидить Боялка.

Те Старалка, то Ленючка

Поведуть мене під ручку,

А потім, я знаю чітко:

Прибіжить Наоборотка,

Все догори дном переверне,

Скаже правду і збреше.

Допоможіть мені вирішити,

З ким дружити і не дружити?

(Діти відповідають на питання)

Який з цих чоловічків, на вашу думку, самий позитивний?

Як ви думаєте, про що ми будемо з вами говорити? (Про людину)

Коль ми будемо говорити про людину, давайте назвемо якості людини погані і хороші. (Два стовпчики)

А тепер попрацюйте в групах.

Вибрати якості, які повинні бути у людини.

1 група : Сміливість, боягузтво;

2 група : Лінь, працьовитість;

3 група : Сила волі, боягузтво

Яку якість вам не зовсім зрозуміло?

спробуємо скористатисяприйомом «Дерево пророкувань»

Що таке сила волі у вашому розумінні? Які поняття схожі з поняттям «сила волі»

Вислуховуються думки учнів, учитель записує на дошці. (Терпіння, старання, мужність, спрямованість, завзятість).

Відкрийте підручники, прочитайте тему уроку. (С. Михалков «Сила волі»)

Які цілі поставите перед собою?

    Виділяти головне;

    Уміло відповідати на поставлені запитання;

А ще сьогодні ми дізнаємося, як виховувати в собі силу волі.

Слово про С. Михалкова. (Портрет)

Жив на світі одна людина, яка невпинно працював над собою. Це Сергій Михалков. Він присвячував вам, діти, всю свою творчість і мріяв, щоб і ви робили також.

Нас чекає його відверте зізнання.

IV . «Відкриття нового знання»

1. Сл. робота: відверто

Що значить відверте зізнання?

(Слайд)

2. Читання з зупинками вірші С. Михалкова «Сила волі» учителем

Я відверто зізнаюся,

Що в темряві я спати боюся.

Мені так і хочеться вскочити

І скоріше світло включити,

Коли навколо мене темно

І завішене вікно.

Я почуття цього боюся,

Але силою волі з ним борюся -

Я кажу собі: «Лежи!

Очі закритими тримай! »

Як ви думаєте, чи зуміє малюк подолати свій страх? Чому?

І я лежу, лежу, лежу,

Очі закритими тримаю

І засинаю нарешті.

Ну, хіба я не молодець!

Як інакше можна було вчинити, щоб не боятися?

А можна було б почати

З того, щоб світло не вимикати

І, щоб не було темно,

Чи не завішувати вікно,

І до ранку при світлі спати ...

Але так само можна боягузом стати!

А як ви боретеся з тим, щоб не боятися темряви?

Физминутку

розминка (Для очей, дихальна, мовна, фізична)

Закриємо очі - і навколо темрява ...

Ось небо, ось зірки, місяць ... Краса!

Вдихнемо і затримаємо подих,

Почуємо дерев шепотіння,

І видихніть повільно дуже ...

Всі сплять, всім на добраніч ...

Але ранок! Відкрийте швидше очі,

Скажіть мені радісно: «Утро!» (Діти: «Утро!»)

І як же не хочеться вранці вставати,

Чуть-чуть, хоч трошки ще полежати.

Скажіть мені знехотя: «Ранок ...» (діти: «Ранок ..»)

Але треба йти і не треба боятися,

Сьогодні нам багато чого треба встигнути!

V. Первинне закріплення.

1.Чтеніе труднопроизносимих слів (слайд)

От-кро-вен-но (пошепки, по складах) відверто (хором, цілим словом)

За-на-ве-ше-но (пошепки, по складах) завішене (хором, цілим словом)

2. Читання учнями вірша по ланцюжку.

Завдання перед читанням: Яке погана якість поборов в собі герой? (Боягузтво)

(Після читання діти відповідають на питання)

VII . Включення знань в систему.

1.Работа над виразністю мови

читання пропозиції: Я почуття цього боюся.

Як змінюється сенс?

Вправа «Стрибок»

лежу,

лежу, Очі

І я лежу, закритими

тримаю ...

Де в цьому реченні можна зробити паузу?

2. Виразне читання вчителем

Завдання перед читанням:

Як змінюється інтонація до кінця вірша?

3 Вибіркове (виразне) читання.

Знайдіть уривок, де герой:

Починає відчувати страх;

Бореться зі страхом;

Поборов страх.

Физминутку.

Якщо не згодні з твердженням - встати, якщо згодні -сесть.

Багато справ. З чого почати мені

Все ніяк я не вирішу,

І тому я краще

На дивані полежу! (Встають)

Якщо зустріч на дорозі

Я бездомного щеняти,

Чи не ображу, а скоріше

Нагодую і обігрію. (Сідають)

Якщо смачну цукерку

Мені подарує хтось десь,

Тут же я усамітнився

І ні з ким не поділюся. (Встають)

Щоб здоровим було тіло,

Лінь відкину й за справу!

Буду спортом займатися:

Бігати, стрибати, обливатися! (Сідають)

4. Робота по картках в парах.

Вибрати вірне твердження:

Якщо у людини є сила волі, він не зможе побороти в собі погані якості.

Якщо у людини є сила волі, він зможе побороти в собі погані якості.

Читання вголос затвердження.

Показуємо на дереві передбачень, що сила волі перешкоджає тому, що лінь, боягузтво можуть стати поруч з людиною.

Чи змінилося ваше уявлення про поняття «сила волі»?

Читання визначення «сила волі» по «дереву пророкувань»

5. Складання сінквейна

Хто? Людина

Який? Сміливий, працьовитий

Що робить? Чи не боїться, трудиться, працює

Основна думка. Виховання сили волі

Висновок. Сильний характер

VII . Рефлексія.

Квітка-трилисник жовтого і червоного кольору. У центрі діти пишуть своє ім'я. На 3-х пелюстках твердження:

Вірш Михалкова мене багато чому навчило.

Я зрозумів, що таке сила волі.

Я буду боротися зі своїми недоліками.

Якщо з твердженням згодні, візьміть жовта квітка, якщо немає - червоний.

Прикріпіть ваші квіточки до дошки.

Хлопці, що ви можете сказати про цю картину?

(З'являється над галявинкою сонечко)

Є країна одна на світі,

Дружно в ній живуть все діти.

Дуже добрі, смішні

Чоловічки пустотливі.

Уздовж по сонячної доріжці

Нехай крокують ваші ніжки

Прямо до світла ... А в підсумку

До головної життєвій дорозі!

(Звучить пісня «Людина хороший»)

Я відверто зізнаюся,
Що в темряві я спати боюся.
Коли навколо мене темно
І завішене вікно,
Мені так і хочеться вскочити
І скоріше світло включити.

Я почуття цього боюся,
Але силою волі з ним борюся -
Я кажу собі: «Лежи!
Очі закритими тримай! »

І я лежу, лежу, лежу,
Очі закритими тримаю
І засинаю нарешті.
Ну хіба я не молодець!

А можна було б почати
З того, щоб світло не вимикати
І щоб не було темно,
Чи не завішувати вікно.
І до ранку при світлі спати ...

Але так само можна боягузом стати!

Аналіз вірша «Сила волі» Михалкова

Вперше «Силу волі» Сергій Володимирович Михалков опублікував в журналі «Мурзилка».

Вірш написаний не пізніше 1982 року. Поетові в цю пору виповнилося 69 років, він метр радянської дитячої літератури, лауреат безлічі державних премій і почесний громадянин чотирьох міст, депутат, автор збірок віршів, байок, сценаріїв до кіно і мультфільмів, творець популярного сатиричного кіножурналу «Фітіль». Поет щасливо одружений, і до цього часу вже багато разів ставав дідусем. У жанровому плані - бувальщина про виховання характеру, римування суміжна, 5 строф (остання - одностишие). Вірш відкривається сповіддю головного героя. Виявляється, він боїться спати в темряві. Причину цього страху він не пояснює, але трохи потрібно проникливості, щоб здогадатися - кого він боїться. Звичайно, фольклорного персонажа на кшталт буки або Бабая. Тих самих, від яких страждають, наприклад, неслухняні діти. Тих, кого можна було б миттю розполохати яскравим світлом, але герой на поводу у фантастичних істот не йде. Хлопчик дуже мальовничо описує свої відчуття від ночі, проведеної у власній дитячій кімнаті (як відомо, не у всіх вона була). Темрява стає відчутною і немов огортає безпорадного героя під ковдрою з усіх боків. А тут ще мама за звичкою завішують вікно, знищуючи найменший джерело світла. Хлопчик мужньо бореться з панічним бажанням стрімголов кинутися до вимикача. Другу і третю строфу він займається самонавіюванням: лежи, очі закритими тримай. Поступово страх і чудовиська відступають, свідомість плутається і герой засинає. «Хіба я не молодець!»: Приблизно так розмірковує вранці, прокинувшись. У наступній строфі знову йде опис легких шляхів, яких хлопчик не шукає: не вимикати світло, не завішувати, спати при світлі хоча б нічника. У фіналі він обурено жене геть малодушність: так само можна боягузом стати. Поет, як знавець дитячої психології, стосується в віршах цілком актуальної проблеми і пропонує її гідне рішення. Він спонукає дітей співчувати герою і вчитися визнаватися хоча б самому собі в своїх страхах і труднощі. Ряд лексичних повторів (лежу) і заперечень, анафора (очі), епифора (боюся), внутрішній монолог, Полісиндетон, перерахування, кілька вигуків, три крапки.

Планомірна гарт характеру - лейтмотив дидактичного твору С. Михалкова «Сила волі».

Технологічна карта уроку у 2 класі. УМК «Школа Росії»

С. В. Михалков «Сила волі»

Мякотина Олена Германівна,
учитель початкової школи ГБОУ школи №94
Виборзького району Санкт-Петербурга

предмет

Літературне читання

клас

2 клас

УМК

«Школа Росії»

Тема урока

С. В. Михалков «Сила волі»

Тип уроку

Рішення приватних завдань

педагогічна мета

Створити умови для ознайомлення з віршем С. Михалкова та формування поняття «сила волі»; створити умови для розвитку мови, сприяти розвитку уваги до слова, асоціативного мислення, творчих завдань.

Тип уроку

Рішення навчальної завдання

плановані результати

Предметні

отримають можливість навчитися: Визначати особливості гумористичного твору; розповідати про героїв, відображаючи власне ставлення до них; виразно читати гумористичні епізоди з твору.

особистісні результати

Розвивають самостійність і особисту відповідальність за свої вчинки на основі уявлень про моральні норми.

Універсальні навчальні дії (метопредметние)

регулятивні: розуміють зазначені вчителем орієнтири дії в навчальному матеріалі; формулюють і утримують одну задачу.

Пізнавальні: використовують найпростіші види аналізу тексту, оволодівають навичками смислового читання тексту відповідно до цілей і завдань.

комунікативні: висловлюють свою думку і позицію, будують монологічне висловлювання, використовують доступні мовні засоби для передачі свого враження.

Основний зміст теми, поняття, терміни

Сила волі, відверте зізнання, боягузтво, хоробрість, відверте зізнання

сценарій уроку

етапи уроку

Навчальні та розвиваючі компоненти, завдання та вправи

діяльність учителя

діяльність учнів

Форми організації взаємодії на уроці

Формуються вміння (універсальні навчальні дії)

проміжний контроль

1

2

3

4

5

6

7

I. Мотивування до навчальної діяльності ( організаційний момент)

Емоційна, психологічна і мотиваційна підготовка учнів до засвоєння матеріалу, що вивчається

Вітає учнів, перевіряє готовність класу та обладнання; емоційно налаштовує на навчальну діяльність.

Оточують на таємниці.

Їх важко відкрити.

І відповідь нам не просто дається.

І загадки вирішувати

Нам сьогодні з тобою доведеться.

Слухають вчителя беруть участь в діалозі з учителем. Демонструють готовність до уроку.

Фронтальна, індивідуальна

комунікативні: планують навчальний співробітництво з учителем і сверстнікмі.

особистісні: мають бажання вчитися; проявляють інтерес до досліджуваного предмета, розуміють його важливість.

Усні відповіді, спостереження вчителя.

II.актуалізація знань

1.Проверка домашнього завдання.

2.Речевая розминка

З Михалков «Мій секрет»

Прочитайте виразно.

Я - така ж, як всі,

І в мені завжди всюди

Сперечаються галасливі, смішні

Чоловічки пустотливі:

Злючка свариться з Добрушка,

Капризулька реготухою,

Зазнавалка з Помогалкой,

Десь там сидить Боялка.

Те Старалка, то Ленючка

Поведуть мене під ручку,

А потім, я знаю чітко:
Прибіжить Наоборотка,

Все догори дном переверне,

Скаже правду і збреше.

Допоможіть мені вирішити,

З ким дружити і не дружити?

Який з цих чоловічків, на вашу думку, самий позитивний?

Виразно читають вірш

Фронтальна, індивідуальна

Пізнавальні: здійснюють смислове читання, структурування знань, аналіз, синтез, порівняння, узагальнення, вилучення необхідної інформації з текстів, усвідомлене і довільне побудова мовного висловлювання.

регулятивні: усвідомлюють правило контролю і успішно використовують його в рішенні навчального завдання; вміють здійснювати пізнавальні та особистісну рефлексію; приймають і зберігають навчальні завдання, Здійснюють пошук засобів їх вирішення

Усні відповіді, спостереження вчителя, виконані завдання

III. Постановка теми, мети уроку

Як ви думаєте, про що ми будемо з вами говорити?

Сергій Михалков присвячував вам, діти, всю свою творчість і мріяв, щоб і ви робили так само. Нас чекає відверте зізнання.

Що значить «відверте зізнання»?

Відповідають на питання.

фронтальна

комунікативні: можуть працювати в колективі, поважають думку інших учасників освітнього процесу

Прогнозування теми уроку

IV. Робота по темі уроку

Читання вірша С. В. Михалкова «Сила волі» учителем (використання CDк уроку)

Як ви думаєте, чи зуміє малюк подолати свій страх?

Чому?

Як інакше можна вчинити, щоб не боятися?

А як ви вчинили б на місці героя вірша?

Відповідають на питання.

Читання труднопроизносимих слів

От-кро-вен-но (пошепки, по складах) відверто (хором, цілим словом)

За-на-ве-ше-но (пошепки, по складах) завішене (хором, цілим словом)

фронтальна

Особистісні: висловлюють своє ставлення до героїв,

физкультминутка

Якщо не згодні з твердженням - встати, якщо згодні -сесть.

Багато справ. З чого почати мені

Все ніяк я не вирішу,

І тому я краще

На дивані полежу!

Якщо зустріч на дорозі

Я бездомного щеняти,

Чи не ображу, а скоріше

Нагодую і обігрію.

Якщо смачну цукерку

Мені подарує хтось десь,

Тут же я усамітнився

І ні з ким не поділюся.

Щоб здоровим було тіло,

Лінь відкину й за справу!

Буду спортом займатися:

Бігати, стрибати, обливатися!

виконують вправи

встають

сідають

встають

сідають

фронтальна

Регулятивні: приймають і зберігають поставлене завдання

виконання рухів

V.Закрепленіе знань і способів дій

1. Робота з ілюстрацією.

2. Читання учнями вірша по ланцюжку. Завдання перед читанням:

3.Виборочное (виразне) читання

4.Групповая робота.

Що зобразив художник?

Який вираз обличчя у героя? Чому?

яке погане якість поборов в собі герой? (Боягузтво)

(Після читання діти відповідають на питання)

Робота над виразністю мови (стоячи)

читання пропозиції Я почуття цього боюся.

Як змінюється сенс?

Вправа «Стрибок»

лежу,

Лежу, Очі

І я лежу, закритими

Тримаю ...

Де в цьому реченні можна зробити паузу?

Знайдіть уривок, де герой:

Починає відчувати страх;

Бореться зі страхом;

Поборов страх.

Вибрати якості, які повинні бути у людини.

Сміливість і боягузтво;

Лінь і працьовитість;

Сила волі і боягузтво) Заповнення кластера (позитивні якості - ближче до людини, негативні - далі)

Вибрати вірне твердження:

Якщо у людини є сила волі, він не зможе побороти в собі погані якості.

Якщо у людини є сила волі, він зможе побороти в собі погані якості.

Читання вголос затвердження. Показуємо на кластері, що сила волі перешкоджає тому, що лінь, боягузтво можуть стати поруч з людиною.

Відповідають на питання. Виконують завдання.

Фронтальна, індивідуальна

Пізнавальні:смислове читання; структурування знань; висування гіпотез і їх обгрунтування; побудова логічної ланцюга міркувань; Доведення.

регулятивні:здійснюють вольову саморегуляцію в ситуації утруднення.

комунікативні:формулюють і аргументують свою думку

усні відповіді

VI.Рефлексія. Підсумок уроку.

Узагальнення отриманих на уроці відомостей. Заключна бесіда. Виставляння оцінок.

Продовжте речення:

Вірш Михалкова мене навчило ... ..

Сила волі - це ......

Людські недоліки - це ......

складання сінквейна

Хто?

Який?

Що робить?

Основна думка.

Висновок.

Чи змінилося ваше уявлення про поняття «сила волі»

читання визначення "сила волі"

Відповідають на питання

Людина

Сміливий, працьовитий

Чи не боїться, трудиться, працює. Виховання сили волі

Сильний характер

Сила волі - риса характеру людини, в Залежно від рівня якої людина може управляти своєю психікою, вчинками.

Фронтальна, індивідуальна

Пізнавальні:орієнтуються в системі знань

регулятивні:оцінюють власну діяльність на уроці.

особистісні:проявляють інтерес до предмету, прагнуть до придбання нових знань.

усні відповіді

VII.Домашнє завдання.

Фронтальна. Словесний. Пояснення вчителя.

Пояснює зміст і способи виконання домашнього завдання. Перевіряє відповідні записи

Слухають пояснення вчителя. Роблять відповідні записи. Задають уточнюючі питання.

Фронтальна, індивідуальна

регулятивні:приймають і зберігають навчальні завдання, здійснюють пошук засобів їх вирішення

ПРИКЛАДНА ПРОГРАМА

Читання з зупинками вірші С. Михалкова «Сила волі» учителем

Я відверто зізнаюся,

Що в темряві я спати боюся.

Мені так і хочеться вскочити

І скоріше світло включити,

Коли навколо мене темно

І завішене вікно.

Я почуття цього боюся,

Але силою волі з ним борюся -

Я кажу собі: «Лежи!

Очі закритими тримай! »

Як ви думаєте, чи зуміє малюк подолати свій страх? Чому?

І я лежу, лежу, лежу,

Очі закритими тримаю

І засинаю нарешті.

Ну, хіба я не молодець!

Як інакше можна було вчинити, щоб не боятися?

А можна було б почати

З того, щоб світло не вимикати

І, щоб не було темно,

Чи не завішувати вікно,

І до ранку при світлі спати ...

Але так само можна боягузом стати!

А як ви боретеся з тим, щоб не боятися темряви?

Розминка (для очей, дихальна, мовна, фізична)

Закриємо очі - і навколо темрява ...

Ось небо, ось зірки, місяць ... Краса!

Вдихнемо і затримаємо подих,

Почуємо дерев шепотіння,

І видихніть повільно дуже ...

Всі сплять, всім на добраніч ...

Але ранок! Відкрийте швидше очі,

Скажіть мені радісно: «Утро!» (Діти: «Утро!»)

І як же не хочеться вранці вставати,

Чуть-чуть, хоч трошки ще полежати.

Скажіть мені знехотя: «Ранок ...» (діти: «Ранок ..»)

Але треба йти і не треба боятися,

Сьогодні нам багато чого треба встигнути!

Виховувати позитивні якості людини: сміливість, щедрість, працьовитість, силу волі, інтерес до творів С. Михалкова;

Розвивати критичне мислення, навички швидкого, виразного читання, мовну активність;

Вчити встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, виділяти головне в тексті.

Орг. момент. Психологічний настрій.

Я буду вчитися.

Багато про що з книг дізнаватися.

(Діти повторюють за вчителем кожен рядок)

Перевірка домашнього завдання

Читання вірша «Смішні чоловічки»

Хлопці, допоможіть мені розібратися. У мене проблема, я відбила її у вірші.

Я - така ж, як всі,

І в мені завжди всюди

Сперечаються галасливі, смішні

Чоловічки пустотливі:

Злючка свариться з Добрушка,

Капризулька реготухою,

Зазнавалка з Помогалкой,

Десь там сидить Боялка.

Те Старалка, то Ленючка

Поведуть мене під ручку,

А потім, я знаю чітко:

Прибіжить Наоборотка,

Все догори дном переверне,

Скаже правду і збреше.

Допоможіть мені вирішити,

З ким дружити і не дружити?

(Діти відповідають на питання)

Який з цих чоловічків, на вашу думку, самий позитивний? Покажіть, як ви його уявляєте? .. (мімікою і жестами)

Як ви думаєте, про що ми будемо з вами говорити? (Про людину)

Групова робота.

Вибрати якості, які повинні бути у людини. (1 група: сміливість, боягузтво; 2 група: лінь, працьовитість; 3 група: сила волі, боягузтво) Заповнення кластера (позитивні якості - ближче до людини, негативні - далі)

Створення асоціативного ряду до поняття «сила волі»

Що таке воля? сила волі у вашому розумінні?

Вислуховуються думки учнів, учитель записує на дошці. (Терпіння, старання, мужність, спрямованість, впертість)

Сьогодні ми дізнаємося, як виховувати в собі силу волі.

Слово про С. Михалкова. (Портрет)

Жив на світі одна людина, яка невпинно працював над собою. Це Сергій Михалков. Він присвячував вам, діти, всю свою творчість і мріяв, щоб і ви робили також.

Нас чекає його відверте зізнання

Сл. робота: відверто

Що значить відверте зізнання?

Читання з зупинками вірші С. Михалкова «Сила волі» учителем

Я відверто зізнаюся,

Що в темряві я спати боюся.

Мені так і хочеться вскочити

І скоріше світло включити,

Коли навколо мене темно

І завішене вікно.

Я почуття цього боюся,

Але силою волі з ним борюся -

Я кажу собі: «Лежи!

Очі закритими тримай! »

Як ви думаєте, чи зуміє малюк подолати свій страх? Чому?

І засинаю нарешті.

Ну, хіба я не молодець!

Як інакше можна було вчинити, щоб не боятися?

А можна було б почати

З того, щоб світло не вимикати

І, щоб не було темно,

Чи не завішувати вікно,

І до ранку при світлі спати ...

Але так само можна боягузом стати!

Мені подарує хтось десь,

Тут же я усамітнився

І ні з ким не поділюся. (Встають)

Щоб здоровим було тіло,

Лінь відкину й за справу!

Буду спортом займатися:

Бігати, стрибати, обливатися! (Сідають)

Робота за картками в парах.

Вибрати вірне твердження:

Якщо у людини є сила волі, він не зможе побороти в собі погані якості.

Якщо у людини є сила волі, він зможе побороти в собі погані якості.

Читання вголос затвердження. Показуємо на кластері, що сила волі перешкоджає тому, що лінь, боягузтво можуть стати поруч з людиною.

Чи змінилося ваше уявлення про поняття «сила волі»

Читання визначення «сила волі»

складання сінквейна

Хто? Людина

Який? Сміливий, працьовитий

Що робить? Чи не боїться, трудиться, працює

Основна думка. Виховання сили волі

Висновок. Сильний характер

Домашнє завдання.

За вибором: вивчити напам'ять;

Заповнити таблицю.

Мої якості

Докази (вчинки)

Рефлексія.

Квітка-трилисник. У центрі діти пишуть своє ім'я. На 3-х пелюстках твердження:

Вірш Михалкова мене багато чому навчило.

Я зрозумів, що таке сила волі.

Я буду боротися зі своїми недоліками.

Якщо з твердженням згодні, розфарбуйте жовтим кольором, якщо немає - червоним.

Прикріпіть ваші квіточки до дошки.

Хлопці, що ви можете сказати про цю картину?

З'являється над галявинкою сонечко

Дружно в ній живуть все діти.

Дуже добрі, смішні

Чоловічки пустотливі.

Уздовж по сонячної доріжці

Нехай крокують ваші ніжки

Прямо до світла ... А в підсумку

До головної життєвій дорозі!

урок літературного читання у 2 класі на тему: «С. Михалков «Мій щеня»

Мета: формування вміння працювати з інформацією

Виховувати любов до тварин, інтерес до читання, вміння слухати і чути інших;

Розвивати критичне мислення, творчі здібності, Вміння формулювати питання;

Вчити правилами дискусії, різних видів читання.

Орг. момент. психологічний настрій

Ради чути ми дзвінок,

Думати, сперечатися, міркувати!

Перевірка домашнього завдання

Постановка теми та цілей.